Bereikt Sony-smartphoneverkoop voor het eerst in drie jaar kantelpunt?

Sony-verkoop
Het gaat beter met de verkoop van Sony-telefoons. Voor het eerst sinds het tweede kwartaal van 2017 tonen cijfers aan dat de verkoop van telefoons niet meer is gedaald in tegenstelling tot een jaar eerder, dat meldt Xperia Blog. Uit de kwartaalcijfers van het derde kwartaal van 2020 blijkt dat Sony 600.000 toestellen heeft verkocht, en dat zijn er precies evenveel in vergelijking met dezelfde periode in 2019.
Het gaat dus niet om een spectaculaire stijging, en bedrijven als Samsung en Huawei verkopen in dezelfde tijd miljoenen toestellen, maar het is wel opmerkelijk dat Sony de verkoop weet de stabiliseren. Tot en met het tweede kwartaal van 2020 zag de Japanse techgigant de verkoopcijfers nog verder slinken van 900.000 verkochte Xperia-toestellen in 2019 naar 800.000 in 2020.
Sony lanceerde dit jaar alvast de Xperia 10 II-midrange-telefoon en het Xperia 1 II-toptoestel. Bij die laatste pakte Sony opnieuw uit met de 3,5 mm audiojack, en zo werd het een van de weinig vlaggenschepen die zo'n aansluiting heeft. Het toestel kwam ook met een betere accuduur en een stel uitstekende speakers. Je kan er alles over onze lezen in onze review.
[readmore articles="209904"]
Xperia 5 II
Sony lanceerde dit najaar ook de Xperia 5 II, dat is een kleiner vlaggenschip die verder wel de meeste eigenschappen van de Xperia 1 II overneemt. De telefoon ging pas deze maand in verkoop en we verwachten pas het effect van zijn verkoop te zien in het vierde kwartaal. Uit een recente AW Poll blijkt dat de Xperia 5 II niet de telefoon is waar Androidworld-lezers nu het meest enthousiast van worden, maar hij wekt wel meer interesse dan de Mate 40-reeks van Huawei en de nieuwe Reno 4- telefoons van OPPO. We kijken ernaar uit om vast te stellen hoe de Sony-verkoop verder evolueert.
Plaats reactie
0 reacties