OnePlus schrijft op zijn communityforum dat het gemengde gevoelens heeft over zijn vertrek uit de Europese en Amerikaanse markt. Dat gevoel is waarschijnlijk wederzijds: je kunt er als fan wel rouwig om zijn, maar tegelijkertijd was het OnePlus dat we kenden al een tijdje verdwenen.
Lees verder na de advertentie.
OnePlus: sinds 2013
OnePlus werd op 16 december 2013 opgericht door Pete Lau en Carl Pei. Ze kwamen bij OPPO vandaan en besloten een premium, betaalbaar smartphonemerk in de markt te zetten met als slogan: ‘Never Settle’. Hiermee doelden de heren op het feit dat je soms compromissen moet sluiten als je een betaalbare telefoon wil. Die heeft dan vaak toch minder goede camera’s, een oudere processor, enzovoort. Een mooi streven, dat het merk ook echt waarmaakte vanaf zijn eerste telefoon, de OnePlus One. Zelfs zijn laatste vlaggenschip, OnePlus 15, heeft nog steeds een prijs onder de 1.000 euro, ondanks dat het veel vlaggenschip-eigenschappen kent.
Dat het ‘Never settle’ bleef volhouden van begin tot het einde (in Europa althans, want het merk gaat nog wel door in India en mogelijk ook China), dat betekent niet dat het alles van het begin goed volhield. Zo raakte het naarmate de jaren vorderde steeds meer zijn connectie met de community kwijt. Het was altijd een beetje een bedrijf van de ‘jonge honden’, dat altijd een luisterend oor had bij de fans, om zo de smartphones te voorzien van eigenschappen die het publiek belangrijk vindt.
Misschien komt het door het vertrek van Carl Pei (die inmiddels met Nothing die strategie aanhoudt, maar dan met midrange-toestellen), maar OnePlus werd steeds minder speciaal. Het maakte nog goede telefoons, maar zeker nadat het in 2021 een submerk van OPPO werd, verloor het steeds meer zijn gezicht. De telefoons van OPPO en OnePlus leken af en toe enorm op elkaar, waardoor bijvoorbeeld het spijtige nieuws kwam dat er geen opvolger kwam voor de mooie foldable OnePlus Open. Ook begon de software steeds meer op elkaar te lijken. OnePlus werd wat braver, ging meer in de pas lopen met OPPO en dat was te merken. En dat was ook jammer.
Om die reden denk ik niet dat alle fans helemaal kapot zijn van het verdwijnen van OnePlus uit Europa en Noord-Amerika. Het is jammer, zeker als je altijd de toestellen van dit merk gebruikt, maar tegelijkertijd is de smartphonemarkt de afgelopen jaren sowieso homogener geworden en is dat bij OnePlus extra voelbaar door de nauwe samenwerking met OPPO. De telefoons hadden al veel overeenkomsten, dus dat we nu in Nederland overgeleverd zijn aan OPPO betekent dat we nog steeds wel van OnePlus-tech gebruik zullen maken: hun research and development-takken werkt al jaren als één.
Lees verder na de advertentie.
Hart versus hoofd
Toch is het verdrietig om dit merk te zien vertrekken, ook al weet je in hoofd dat het geen heel vreemde keuze is. Zeker als je in ogenschouw houdt dat werkgeheugen steeds duurder wordt en dat die Never Settle-belofte dan steeds moeilijker wordt om vol te houden, is het ergens te begrijpen dat het merk uit Europa verdwijnt. Het is wel een merk dat enorm geliefd is en onder andere heeft gezorgd dat mensen anders gingen kijken naar de prijzen van smartphones. Ook was OxygenOS een heel schone, lichte Android-versie met bovendien veel aanpassingsmogelijkheden, wat het zeer geliefd maakte.
Iets waar OnePlus ook erg goed in is, dat is snelladen. OnePlus kwam met een snellader die echt snel was, waardoor je razendsnel je telefoon van stroom kon voorzien. Ook tijdens kon je tijdens het laden blijven gamen zonder dat je telefoon zo heet werd dat je hem niet meer kon vasthouden. En dan was er nog de handige Alert Slider, de knop waarmee je snel je telefoon op geluid, trillen of stil kon zetten. Die werd er helaas vorig jaar al uitgehaald om plaats te maken voor een meer AI-gedreven knop (al is die wel anders in te stellen), maar dat was wel een heel praktisch knopje, zeker als je even snel je telefoon nog op stil wilde zetten.
Lees verder na de advertentie.
Bovendien had OnePlus ook vaak mooie afwerkingen van zijn toestellen, was de samenwerking met Hasselblad erg slim voor de fotografie met zijn toestellen en had het ook nog een hele leuke merchandiselijn voor de fans. Nu wordt OnePlus dus steeds meer op de achtergrond gezet en verdwijnt het helemaal uit Europa.
Het is de vraag of de fans van het merk naar OPPO gaan, omdat dat wel veel tech gebruikt die we van OnePlus kennen, of dat fans dan toch Carl Pei volgen en voor een Nothing-toestel gaan. In ieder geval worden huidige OnePlus-toestellen nog gewoon ondersteund, dus als je op dit moment een OnePlus hebt, dan kun je er in ieder geval op dat gebied nog even mee vooruit.
Daarna heb je misschien wel een collector’s edition in huis, en dat past dan wel weer heel erg bij het OnePlus waar men zo van hield: dat uit de beginjaren, met zijn focus op de fans.
Lees ook onze reviews van OnePlus’ vlaggenschepen:
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten