Samsung 2025? Maak nu kans op een Music Frame t.w.v. €449!

Google aangeklaagd voor misleiding bij locatie-tracking in Android

Sebastien Marien
Sebastien Marien
28 mei 2020, 11:39
2 min leestijd
Google aangeklaagd voor misleiding bij locatie-tracking in Android

Lees verder na de advertentie.

Google locatie-tracking

Google wacht een rechtszaak in Arizona, een staat in de VS, omwille van de manier waarop het de locatie van gebruiker verzamelt. De procureur-generaal van Arizona stelt dat Google Android-gebruikers misleidt, want zelfs als je de locatiefunctie van je telefoon uitschakelt, verzamelt Google nog steeds die gegevens. Pas als je dieper in de instellingen graaft van telefoons kan je het tracken uitschakelen, zo luidt de aanklacht.

“De procureur-generaal en de advocaten die deze rechtszaak zijn begonnen, lijken niet over onze diensten te praten op een manier die ze typeert”, schrijft Google in een verklaring aan The Verge. “We hebben altijd privacyfuncties in onze diensten gebouwd en we voorzien een duidelijke controle over locatiegegevens. We kijken ernaar uit om dit dispuut recht te zetten met de betrokken partijen.”

Eerdere controversie

Het is lang niet de eerste keer dat Google onder vuur komt te liggen omtrent de manier waarop het onze locatie trackt. De Amerikaanse Princeton-universiteit stelde twee jaar geleden vast hoe het uitschakelen van ‘Locatie’ of de tijdlijn in Maps  er niet voor zorgt dat Google stopt met het volgens van gebruikers. Er blijven nog steeds gegevens opduiken in Mijn activiteit die ja enkel manueel kan verwijderen, tenzij je ook de functie ‘web- en app activiteit’ uitschakelt in de instellingen van je Google-account, maar daarmee leg je gelijk een heleboel standaardfuncties van je telefoon lam.

Die ontdekking van de universiteit zorgde twee jaar geleden voor hevige reacties van gebruikers en vervolgens kwam Google met de mogelijkheid om automatisch je Google-gegevens te laten verwijderen en het wijzigde ook de omschrijving van de tijdlijn in Google Maps. Google verloor eerder grote rechtszaken in Europa omtrent de sterke machtspositie die het bedrijf heeft op het vlak van zoekresultaten. In 2017 kreeg Google een recordboete en een jaar later brak Google het eigen record van die recordboete.

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

5

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

28 mei 2020, 23:51

@Jeffry: blijkbaar heb je nooit meer verder gelezen want bij Google kan je tegenwoordig zelf je locatie gegevens verwijderen (automatisch). Bij alle spraakassistenten werd meegeluisterd, wat ook nog eens werd gemeld in de voorwaarden, bij iedereen. Maar omdat blijkbaar niemand de gebruikersvoorwaarden leest, was er wat mij betreft een onterechte verontwaardiging hier over. Zowel bij Google als Apple is toen besloten om niet meer mee te luisteren, wat bedoeld was om de diensten te verbeteren. Bij iPhones is inmiddels een knop ingebouwd waarbij je dat stukje locatie wat bleef werken nu volledig kunt uitzetten. Hier kan je lezen waarom het deels bleef werken: https://www.nu.nl/tech/6016225/waarom-de-iphone-11-continu-je-locatie-verzamelt-en-hoe-je-dat-uitzet.html

28 mei 2020, 17:18

@Jeffrey, niet helemaal waar wat je zegt:
https://tweakers.net/nieuws/132071/google-verzamelt-locatie-android-gebruikers-als-locatieservices-uit-staan.html

28 mei 2020, 17:02

Er word de eerste keer wanneer je je account aanmaakt of Maps opent vanuit Google om toestemming gevraagd om deze tracking gegevens in te schakelen, vanaf dat moment staat het standaard aan, ook in de licentieovereenkomst staat het vermeld maar ja die leest toch niemand en klikt iedereen ook gelijk weg dus volgens kun je hier als bedrijf zijnde niet veel mee bij Google, die voldoet aan de verplichting om te melden dat ze dit doen.

28 mei 2020, 14:42

Als je iets gratis kunt gebruiken, dan betaal je altijd ergens.. En je hebt toch de keuze om de app niet te installeren?
Ik zou het overigens prima vinden om te betalen om daarmee wél die vrijheid te hebben om instellingen aan te passen.

28 mei 2020, 14:37

Google weet dat ik op mijn werk zit, Apple behoudt mijn verwijderde iCloud notities op hun servers langer dan belooft en Amazon weet dat ik gisterenavond een nieuwe grafische kaart heb gekocht! Wat boeiend allemaal ?