Steeds vaker toont YouTube lange advertenties die je niet kunt overslaan. Nu is dat voor een minuut durende reclameonderbreking wellicht niet het grootste probleem (afhankelijk van de hoeveelheid onderbrekingen), maar in sommige gevallen duren ze drie uur. Wat is er aan de hand?
Lange YouTube-reclames
Iedereen snapt dat voor niets de zon opgaat. En dat een site als YouTube geld moet verdienen om actief te blijven. Op zo’n platform kun je dus als gratis gebruiker advertenties verwachten, anders ontstaat er een onhoudbare situatie.
Lees verder na de advertentie.
Maar dat betekent niet dat je als bedrijf dan maar gewoon mensen moet kunnen lastig vallen met advertenties die een uur, soms drie uur en in enkele gevallen tien tot negentig uur duren. De getallen klinken onwerkelijk, maar op Reddit tref je hier verschillende voorbeelden van aan. Zo klaagt er hier iemand over een advertentie van een uur en kun je hier zien dat een andere ad bijna drie uur duurt. In de comments klagen mensen over reclamevideo’s die tien tot negentig uur duren. Maar in tegenstelling tot die andere twee voorbeelden, waren die wel over te slaan. Helaas is daar geen beeldmateriaal van. Maar als dat klopt, dan is het duidelijk dat YouTube voortaan grof geschut inzet om mensen over te halen Premium te nemen.
Adblockerproblemen
In het geval van de drie uur reclamevideo zien we links onderin echter een knop op een vreemde plek staan. Daar staat Skipping ads. Mogelijk heeft dit iets te maken met het gebruik van een adblocker. Die kunnen de laatste tijd voor softwarefouten zorgen, waardoor advertenties niet meer overgeslagen kunnen worden. Het kan ook zijn dat YouTube achter de schermen voor dit soort situaties zorgt. Het bedrijf heeft daar niet specifiek op gereageerd.
Lees verder na de advertentie.
Wel heeft het in een statement laten weten dat het gebruik van adblockers tegen de regelgeving op de website is. Ook heeft het gezegd dat het actief mensen aanspoort om het gebruik van dat soort blockers te stoppen, en dat het het recht heeft daar wat aan te doen. Zo kan het gebeuren dat video’s niet meer werken met een blocker actief. Of dit soort lange reclamevideo’s, die je niet kunt overslaan, een nieuw middel is om mensen over te halen voor Premium te kiezen, is lastig te zeggen. YouTube zal dat in elk geval niet (snel) toegeven.
Wat is de langste reclamevideo die jij gezien hebt, die je niet kon overslaan?
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ik blokkeer geen advertenties. Mijn browser laadt ze gewoon niet. Nooit last van 😆
Idem, dankzij Brave browser.
Zo kan je het ook zien ja. Ze noemen het wel een blokker maar je kan het ook een niet ladrr noemen 😉