Samsung Galaxy S25: Nu met Galaxy Tab S6 Lite!

Vernee Apollo en Apollo Lite lopen vertraging op

Rens Blom
14 mei 2016, 19:00
3 min leestijd

Vernee Apollo en Apollo Lite

Lees verder na de advertentie.

Eind maart onthulde de Chinese smartphonefabrikant Vernee zijn eerste toestel: de Apollo. Een high-end model dat slechts 399 dollar gaat kosten en al in april uit zou komen. En dat was vreemd, want niemand kende Vernee en de smartphone leek een gevalletje ’te mooi om waar te zijn.’ Twee weken later kondigde het bedrijf ook een Lite-versie van de Apollo aan, die goede specificaties combineert met een metalen behuizing. Prijskaartje? 199 dollar. Dat toestel zou in mei verschijnen. Vervolgens werd de line-up aangevuld met de Thor, een budgetsmartphone met eveneens een mei-release. 

Inmiddels is er meer bekend over Vernee en heeft het de Thor inderdaad uitgebracht. Maar de Apollo en Apollo Lite, die zijn nergens te bekennen. Jorker Lee, Vernee’s marketingmanager, laat tegenover Androidworld weten dat de smartphones wegens productieproblemen vertraagd zijn naar juli en juni. Aan de prijzen wordt niet gesleuteld, al krijgt de Apollo wel een iets krachtigere processor. De MediaTek Helio X20 wordt ingeruild voor de X25, die 0.2 Ghz hoger geklokt is en een snellere GPU heeft. 

De fabrikant heeft eerder deze week ook bekendgemaakt dat de Apollo Lite audio-output via de USB-C-poort ondersteunt. Dit biedt een betere geluidskwaliteit dan via de reguliere 3,5mm-aansluiting. De Apollo Lite is niet de eerste smartphone met deze feature: de primeur is voor het eveneens Chinese LeEco. De nieuwste toestellen van het bedrijf hebben zelfs geen 3,5mm-poort – een optie die Vernee te regioreus vond. Lee laat weten dat de Apollo Lite de 3,5mm-poort houdt omdat het leeuwendeel van de oordopjes en headsets anders onbruikbaar zou zijn met de telefoon. Of Vernee zelf USB-C-headphones gaat verkopen, durft hij nog niet te zeggen. ‘Er wordt over nagedacht, want het is een trend.’

Desgevraagd laat Lee weten dat het nog niet zeker is of de duurdere Apollo – die ook een USB-C-poort heeft – ook ondersteuning krijgt voor audio-output via deze aansluiting. Ikzelf verwacht van wel, aangezien het technisch mogelijk is en het vreemd zou zijn als alleen de Lite-variant het krijgt.

Eerste indruk: Vernee Thor

Vernee’s eerste smartphone die te koop is, kost 119 dollar en draagt de naam Thor. Het toestel is verkrijgbaar via verschillende Chinese webshops en beschikt over een plastic behuizing met vingerafdrukscanner. Hij heeft een 5″ HD-scherm, MediaTek MTK6753 octacore-chipset en 3GB werkgeheugen. De opslagruimte van 16GB is uitbreidbaar en de telefoon slikt twee simkaarten. Aan de achterzijde vind je een 13 megapixel camera, de frontcamera heeft een resolutie van 5 megapixels. Het toestel draait op Android 6.0 Marshmallow en is voorzien van een niet-verwisselbare 2800 mAh accu. 

Volgend weekend schrijf en publiceer ik een uitgebreide review van de smartphone, maar hierbij alvast mijn eerste indrukken. Die zijn kort samen te vatten: ik ben positief verrast. De telefoon heeft een stevige behuizing, ligt goed in de hand en het beeldscherm oogt prima. De vingerafdrukscanner daarentegen is inaccuraat en daardoor onbetrouwbaar. Gelukkig zorgt de vlotte hardware voor een vloeiende gebruikservaring met minimale wachttijden. Op dit vlak voelt de Thor absoluut niet aan als een budgetsmartphone. Ik kom zonder problemen de dag door met de smartphone, maar ’s nachts opladen is een vereiste. De kwaliteit van de camera’s is in deze prijsklasse ruim voldoende en het is fijn dat de smartphone op een nagenoeg versie van Android 6.0 draait. De software werkt naar behoren en de eerste update met bugfixes en verbeteringen is al binnen.

Wel heeft Vernee verschillende onlogische wijzigingen doorgevoerd in de software en de capacitieve knoppen van andere functies voorzien. De aankomende week blijf ik de telefoon gebruiken, mijn review verschijnt in het weekend. Heb je vragen over de Vernee Thor dan hoor ik ze graag in de reacties hieronder.

Beschikbaarheid

Zoals gezegd zijn de Apollo Lite en Apollo vertraagd naar juni en juli, en is de Thor al verkrijgbaar. Het toestel kost 119 dollar, exclusief eventuele kosten voor verzending en de douane – ik moest 40 euro betalen. Hoe denk jij over de smartphones van Vernee?

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

5

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

13 juli 2016, 13:24

MediaTek Helio X25 van Vernee Apollo Lite tegen Qualcomm Snapdragon 820, toch de prijs is voor mij bepalend. 190 euro tegen 409 euro.

12 juni 2016, 14:15

@mstiic trouwens.

14 mei 2016, 22:16

Doe mij maar ZTE Axon 7! Snapdragon 820, 5,5-inch QHD schem, 4GB RAM, 64GB opslag, microSD, vingerafdrukscanner, camera achter 20mp, voor 8mp, voor stereo speakers, en 3140mAh batterij.

14 mei 2016, 22:04

Wel mooi om te zien hoe dit merk wordt gehypet. Een beetje zoals vorig jaar LeTV (nu: LeEco) en in 2014 de OnePlus One.

Vernee doet het slim met de Thor, door voor een bewezen SoC te kiezen die hoger is geklokt (1,5 GHz i.p.v. 1,3 GHz), waardoor deze het in de benchmarks nét ff wat beter doet dan de concurrentie.

Het is alleen afwachten hoe ze zullen omgaan met zaken als update-beleid, en of de Android rom een beetje bloatware-vrij zal zijn (en blijven).

14 mei 2016, 21:41

Ik zit echt te wachten op een revieuw van de vernee apollo lite,en dn wil ik hem vergelijken met de leeco le max2,en dan uiteindelijk een keuze maken tussen de 2toestellen.