HTC One (M8)
De HTC One (M8) is vorige week gepresenteerd, onze hands-on is hier te lezen en later vandaag verschijnt onze uitgebreide review. Het toestel is, onder andere door zijn iets grotere scherm, wat langer dan de eerste One (M7). Ook de twee BoomSound-speakers spelen hierin een rol, maar op het toestel is ook nog steeds de zwarte balk met HTC-logo te vinden. Bij de HTC One (M7) werd er nog gebruik gemaakt van capacitieve knoppen die in deze balk te vinden waren, maar bij de nieuwe One is HTC overgestapt op onscreen-knoppen, de knoppen worden door het besturingssysteem op het scherm weergegeven.
Eerdere geruchten spraken nog over een vingerafdrukscanner die in deze balk zou zitten, maar dit bleek ook niet waar en ook is het niet mogelijk om over deze balk heen te vegen om het toestel te ontwaken. Daarvoor heeft HTC de Motion Launcher toegevoegd. Zo kun je door het twee keer tikken op het scherm of over het scherm te vegen het toestel ontwaken en direct jouw laatst geopende applicatie, game, Blinkfeed of homescherm zien.
Waarom die zwarte balk?
Bij veel mensen rees dan ook de vraag waarom HTC nog steeds ‘die onnodige zwarte balk’ bleef gebruiken. Er werd al verondersteld dat deze ruimte nodig voor de hardware en Jeff Gordon, werkzaam bij HTC, tweette van de week dat dit inderdaad het geval was.
That black area with the HTC logo on M8? Underneath is a huge amount of circuitry, antennae, etc. It’s not “empty” by any means.
— Jeff Gordon (@urbanstrata) 1 april 2014
De ruimte is dus nodig geweest om hardware, circuits en antennes te plaatsen en is dus geen lege, loze ruimte. De vraag is dan ook waarom HTC er niet opnieuw voor heeft gekozen om capacitieve knoppen te gebruiken, aangezien die balk er toch zit. Daarop antwoordt Gordon dat dit een keuze van de klanten is, waar HTC naar geluisterd heeft. Klanten wilden dit waarschijnlijk juist, zodat die zwarte balk het toestel niet meer terug te vinden was, maar daaraan heeft het bedrijf dus niet voldaan. Vermoedelijk was dit ook nog niet mogelijk zonder de telefoon aanzienlijk dikker te maken, aangezien door de (vrij grote) speakers aan de voorzijde van het toestel te plaatsen er weinig ruimte overblijft voor andere onderdelen.
Onscreen-knoppen
Dit type knoppen heeft enkele voor- en nadelen. Voordelen zijn het onder andere meedraaien als het apparaat wordt gekanteld en ook kan de functie ervan aangepast worden. Een nadeel is weer dat dit dus schermruimte inneemt. Daarvoor heeft Google de immersive mode in het leven geroepen bij Android 4.4 (KitKat). Als ontwikkelaars dit goed implementeren in hun applicaties, dan verdwijnen deze onscreen-knoppen en notificatiebalk, zodat de applicatie of game fullscreen wordt getoond. Ook kunnen de knoppen doorzichtig gemaakt worden.
Photoshop van de HTC One (M8) zonder zwarte balk
IPX3-certificaat
Een ander interessant feitje dat getweet werd door Jeff Gordon, was dat het toestel een IPX3-certificering heeft meegekregen, waarschijnlijk naar aanleiding van dit filmpje, waarin een HTC One (M8) toestel volledig onder water wordt gehouden en daarna nog volledig lijkt te werken. Een IPX3-certificering staat voor ‘spatdicht’, dus een klein regenbuitje moet de nieuwe One wel overleven.
Beschikbaarheid
De HTC One (M8) ligt vanaf morgen (4 april) in de winkels en heeft een adviesprijs meegekregen van € 699.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ze moeten wat zeggen h?. Als dit toestel flopt is het afgelopen met HTC.
Hij is inderdaad niet nutteloos. Ten eerste staat er reclame op van HTC en dus moet je daar als eigenaar de hele tijd naar kijken. Dus dat is vooral belangrijk voor HTC zelf of voor mensen die steeds vergeten wat ze gekocht hadden.
Ten tweede zit er blijkbaar een antenne achter en dat is weer belangrijk om je hoofd te kunnen magnetronnen. Misschien was het beter om dat aan de achterkant te hebben, maar wie een alu toestelletje wil gaat een stralende toekomst tegemoet. Een lelijke zwarte, onhandige permanente reclamebalk moet je dan maar op de koop toenemen.
Ik geloof er echt niets van typisch weer zo’n HTC “leugentje…”
Zegt genoeg dat hij erover moet Tweeten dat het niet geslaagd is. Gemiste kans HTC
Geen loze ruimte? Nee stel je voor zeg dat ze gewoon de kast zonder reden grote maken dat nodig.
De vraag is eigenlijk: HTC waarom waren jullie niet in staat om de kast kleiner te krijgen wanneer de hardware buttons niet meer aanwezig zijn.
Hier beweren ze dat de M8 watervast is!? https://youtu.be/lhwvXTVQoPM
Ik heb dit link paar dagen terug naar AW gestuurd maja niet interessant genoeg voor AW..
Ik vind de M7 toch echt een stuk mooier!
Die geshopte had ik zo gekocht!