Google Pixel 9a: nu scherp geprijsd!

Google werkt aan kleine maar zeer handige functie voor Gboard

Claudia Rahanmetan
Claudia Rahanmetan
23 mei 2023, 10:12
2 min leestijd

Het wordt straks een stuk makkelijker om de hoogte van Gboard op je telefoon aan te passen. Dit kun je verwachten.

Lees verder na de advertentie.

Gboard in hoogte aanpassen

 De hoogte van een toetsenbordapp kunnen aanpassen is erg handig. Of je nu kleinere handen hebt en een compacter toetsenbord wilt, of juist grotere toetsen nodig hebt voor meer nauwkeurigheid. Je kan het formaat van de toetsenbordapp van Google, Gboard, ook aanpassen maar die functie is diep in de instellingen verborgen. Je moet nu nog op het tandwieltje tikken om bij de ‘Voorkeuren’ naar ‘Hoogte van toetsenbord’ onder ‘Indeling’ te scrollen. 

Dat kan sneller, moet Google gedacht hebben. Daarom werkt de zoekgigant nu aan een makkelijkere oplossing. De website 9to5Google ontdekte dit in de code van Gboard. Momenteel kun je kiezen uit een aantal opties, zoals normaal, redelijk hoog en extra laag. Er is geen mogelijkheid om het toetsenbord handmatig te vergroten of te verkleinen. In een nieuwe versie van Gboard wordt het niet alleen makkelijker om het toetsenbord in hoogte aan te passen, je kunt ook zelf het formaat bepalen. Net als in andere goede toetsenbordapps zoals SwiftKey.

Zoals je ziet in de screenshots hieronder kun je straks het verkleinde toetsenbord een beetje naar boven slepen. Hierdoor ontstaat er een opening tussen de onderkant van het toetsenbord en de navigatiebalk onderin. De optie is daarnaast ook meteen in het menu met de drie puntjes te vinden en het lijkt een beetje op de functie ‘Zwevend’ en ‘Eén hand’. Alleen kan je met het nieuwe ‘Formaat aanpassen’ de breedte van het toetsenbord niet aanpassen.

Wanneer Google het formaat aanpassen in Gboard zet, is niet bekend. Mogelijk komt de optie samen met de vernieuwde werkbalk voor Gboard waar we nog op wachten.

Gboard is het officiële toetsenbord van Google dat standaard werkt op de meeste Android-telefoons. Gboard staat bekend om zijn slimme woordvoorspellingen en heel wat andere krachtige functies. Meer over deze app vind je hier op Androidworld.

Gboard: het Google-toetsenbord

Google LLC

9.0
Gratis
Via Google Play

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

2

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

Plaats een reactie
23 mei 2023, 17:57

Dat in hoogte kunnen aanpassen dat ken ik al heel lang met het “Virtual Keyboard” maar wat ineens niet meer werkt is de balk boven het toetsenbord waar ik wat handige dingen in had gezet, zoals het euro-teken een paar smileys en wat koppeltekens, dat is nu een blinde balk geworden.

Wat ook zo handig is op dat “Virtual Keyboard” dat ik curser-toetsen heb dus de volledige pijltjes en dat vind ik toch nog fijner dan via de spatiebalk schuiven, maarja het moet weer naar de gallemieze geholpen worden voor een ander toetsenbord.

23 mei 2023, 12:28

Jammer dat tegenwoordig het spraakgestuurd typen niet meer zo vlot werkt. Ik draai altijd in de barrels als ik dat probeer maar heb ook geen zim om terug naar de fabrieksversie van de app terug te keren. Met fabrieksversie bedoel ik de versie die oorspronkelijk op m’n nokia stond.