Android Q Beta 2
De tweede Beta van Android Q bevatte een aantal interessante nieuwigheden, waarbij heel onverwacht de komst van Bubbles zoals in Messenger. Je leest alles over wat nieuw is in dit artikel. Deze keer gaan we het niet hebben over al dat moois, maar juist over alles wat misging met de Beta en wat Google nu verbeterd heeft met een patch.
Al zijn de ontwikkelaars erin gelaagd om ondanks de goede bedoeling ook wat meer schade aan te richten. Daarom blijft dezelfde waarschuwing van kracht, installeer deze versie niet op je Pixel 3 die je als ‘daily driver’ gebruikt. De update is gewoon Over The Air (OTA) beschikbaar.
Google Foto’s en Scoped Storage
Googles slimme fotogalerij, Google Foto’s, had wel meerdere problemen met de tweede Beta, want gebruikers moesten telkens opnieuw toestemming verlenen manueel om hun nieuwe foto’s die ze genomen hebben te kunnen bekijken. Dat is gelukkig verleden tijd. Anderzijds vroeg de app ook telkens opnieuw om een backup te mogen maken na elke foto die je maakte en ook dat werd gelukkig verholpen met de patch.
‘Scoped Storage’ is de naam voor het nieuwe systeem rond toestemmingen voor externe opslag dat met de tweede Beta werd geïntroduceerd, maar waar al voor de eerste Beta meer over gelekt was. De nieuwe toestemmingen zorgden bij tal van applicaties -waaronder Foto’s – voor problemen en daar heeft Google nu oplossingen voor voorzien. Daarnaast waren er ook problemen met het delen van mediabestanden en downloads via Google Chrome.
De nieuwe ‘Bubbles’ in Android Q doen denken aan chatheads in Messenger
Apps die crashen en tijdelijke machtigingen
Naast Scoped Storage kwam Google ook met machtigingen in de eerste Bèta die tijdelijk zijn. Gebruikers kunnen ervoor kiezen om een app wel toestemming te geven tot een bepaalde functie, maar alleen als ze actief zijn, anders wordt die weer ingetrokken. Dit nieuwe systeem leverde problemen op, want bij het opnieuw opstarten van je telefoon kregen je instellingen rond machtigingen soms ongewild een reset. Dat werd nu aangepakt met de patch.
Android Q kende ook veel apps die zomaar crashen door een wijziging die de ontwikkelaars hadden gemaakt in de manier waarop ze met werkgeheugen omgingen. Alleen apps die speciaal aangepast zijn voor Android Q maken nu gebruik van de nieuwe manier waarop geheugen gebruikt wordt.
Ontwikkelaars kunnen met de nieuwe Foldables Emulator hun apps compatibel maken voor vouwbare telefoons
Assistent werkt niet meer
Verschillende gebruikers melden na het toepassen van de patch een probleem met de Google Assistent die plots niet meer tevoorschijn komt als je de Home-knop lang indrukt en ook de Active Edge-functie voor Pixel-toestellen werkt niet meer. Je kan het probleem verhelpen door vanuit instellingen naar ‘Standaard apps’ te zoeken en Google opnieuw in te stellen als standaard assistent, of je wacht op een volgende versie van de Beta.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten