Nieuw: de Huawei Watch D2 nu met FreeBuds 5i t.w.v. €99,99 cadeau!

Android 4.4.3: zelf installeren op Nexus 5

Sander Tuit
Sander Tuit
4 juni 2014, 9:50
2 min leestijd
Android 4.4.3: zelf installeren op Nexus 5

Lees verder na de advertentie.

Android 4.4.3

Android 4.4.3 is, zoals we konden verwachten, een kleine update ten opzichte van Android 4.4.2. De changelog van Android 4.4.3 was inmiddels al uitgelekt en daarin zien we vooral veel kleine wijzigingen en bugs die aangepakt zijn. Ook is er een nieuwe versie van de telefoon-app meegeleverd. Deze hebben we in ons artikel hier bekeken. Voor de Nexus 5 wordt in ieder geval een grote bug in de camerasoftware opgelost. Deze kon er voor zorgen dat de accu van het toestel binnen enkele uren leeggetrokken werd. 

Heb je geen geduld om te wachten op de OTA-update van Android 4.4.3, dan is er onderstaande installatiegids handig. Let wel, deze is alleen geschikt voor de Nexus 5. Daar is het updatebestand voor gemaakt. Hoe je de Nexus 7 (2013) kunt updaten lees je in dit artikel. Wanneer updatebestanden voor andere toestellen volgen, zullen we het uiteraard laten weten.

Om onderstaande stappen uit te voeren, heb je wel ADB nodig. De tool ADB kun je bijvoorbeeld hier vinden.

Nexus 5 en Android 4.4.3

Het installeren van de officiële update is vrij eenvoudig. Je toestel hoeft er niet voor geroot te zijn en de risico’s zijn minimaal: je installeert namelijk hetzelfde updatebestand als wanneer je de update OTA (over the air) zou ontvangen. De enige stap die wat meer tijd zou kunnen kosten is het installeren van ADB. Mocht je ADB al geïnstalleerd hebben op jouw PC, dan is het installeren een kwestie van twee minuten werk. De stappen hieronder volg je uiteraard op eigen (minimaal) risico. Let wel op dat je de originele software (Android 4.4.2 KOT49H) moet draaien om de update te kunnen doen. Op custom ROMs werkt het bijvoorbeeld niet. Om te controleren welk buildnummer je hebt, ga je naar ‘Instellingen’–> ‘Over de telefoon’.

Bij het installeren van de update gaan er geen gegevens verloren, maar hou er wel rekening mee dat het even kan duren voordat je toestel volledig geüpdatet is. Mocht bovenstaande te ver gaan, dan kun je ook gewoon rustig afwachten, de update zal de komende weken Over The Air (OTA) uitgerold worden en kan dan via WiFi op het toestel geïnstalleerd worden.

Tip: Als je de melding ‘device not found’ krijgt, kun je de volgende stappen doorlopen (bedankt Justin!).

Als je Nexus 5 in recovery mode is, ga op je computer (mits je Windows hebt) naar Apparaatbeheer -> Nexus 5 (Als het goed is met geel uitroepteken / niet goed werkend). Klik op Stuurprogramma bijwerken -> Op mijn computer naar stuurprogramma’s zoeken -> Ik wil kiezen uit een lijst met apparaatstuurprogramma’s op mijn computer -> Klik dan op Android Phone en volgende -> Kies dan voor de nieuwe Android Debugging en installeer die.

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

28

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

11 juni 2014, 11:56

Gisteravond update ontvangen op mijn N5

8 juni 2014, 10:51

Nog steeds geen update op mijn nexus 5.. :-(. Hoelang kan dat normaal gesproken duren voordat ik de melding ontvang?

6 juni 2014, 16:28

Zit bij Vodafone en ik krijg ook de indruk dat er iets mis is met de verbinding. Sinds de update heb ik een stuk minder bereik.

6 juni 2014, 13:39

Ik zit ook bij Telfort en sinds de update maakt de Nexus 5 geen verbinding meer met internet. Telfort zelf gebeld kon niets doen alleen roaming aanzetten. Dit helpt wel maar ik zou dit graag zonder willen, hoe doe ik dit?

5 juni 2014, 20:51

Ik heb op woensdagavond 4 juni de update geinstalleerd op mijn Nexus5. Alles is vlekkeloos verlopen. Geen meldingen, happeringen of wat dan ook van dien aard.
De volgende dag onderweg naar het werk, viel mij op dat mijn mobiele internet het niet doet. Hij staat continu in de R(oaming) stand. Wifi thuis doet het wel, maar wifi werk (via ip) niet. (morgen kijken of het ip anders is)

Google nederland is niet te bereiken tbv android.
Provider (Telfort) helpt netjes maar kan niets doen. (wel al meerdere meldingen hierover gehad)
LG-nederland kon vanmiddag ook niets doen.

Wie weet iets meer?
Wie kan helpen?

5 juni 2014, 15:03

Nog geen update… Belgi? achter?

5 juni 2014, 14:04

Nog steeds geen update voor mijn Nexus 5. Ben benieuwd wanneer die komt.

5 juni 2014, 14:01

Hier op N5 ook minder en soms geen netwerkverbinding met Hi

5 juni 2014, 9:04

Had ik nou maar gewacht… haha. Maare weinig problemen op het moment alleen dat het lijkt dat de ontvangst van het GSM signaal nu minder is. Normaal kon ik redelijk ver Belgi? in om soms toch nog KPN te ontvangen maar nu lijkt na 1mtr over de grens het signaal weg te vallen!

Ook thuis, nieuwe woning, had ik al amper signaal en moest ik om te bellen bij het raam gaan staan, maar nu heb ik eigenlijk helemaal geen KPN bereik meer binnen!?

Iemand ook zoiets opgevallen na deze update?

5 juni 2014, 4:52

Top die updates. Mx player werkt niet meer…

5 juni 2014, 1:17

Net 4.4.3 binnen OTA. Zelf slechts kleine problemen ondervonden met vorige versie, maar updates zijn altijd handig. Hier iemand die serieuze problemen had met bv. batterijdrains door camera app?

5 juni 2014, 1:05

Net update naar 4.4.3 op Nexus 5 binnen.

5 juni 2014, 1:03

Krijg de OTA update hier net binnen op de N4 🙂

4 juni 2014, 23:41

Ik kreeg de update net binnen.

4 juni 2014, 23:39

OTA update net binnen

4 juni 2014, 23:38

Heb 4.4.3 OTA net op mijn nexus 5!

4 juni 2014, 23:37

Heb em binnen! Eindelijk even fatsoenlijk geluid na het opnemen van een filmpje.. Niet meer dat rare gekraak:)

4 juni 2014, 23:27

Nu 21:00 uur, update 4.4.3 voor mijn google nexus 10 binnen. Nu nog voor mijn HTC M7.

4 juni 2014, 23:19

Beter even wachten, ik heb de update zojuist op mijn Nexus 10 ontvangen via de originele manier.

4 juni 2014, 21:26

Voor de mensen met hetzelfde probleem als ik:

Na het opstarten in recovery mode van mijn N5 kreeg ik een androidmannetje liggend met een rood uitroepteken (volgens mij hoort dat ook zo). Hierna reageerde hij alleen niet op dat ik de power button + de volumeknop naar boven indrukte. Na wat geklooi werkte hij wel met alleen de volumeknop omhoog drukken en na een paar seconden loslaten kon ik wel ‘apply update from adb’ selecteren.

Als er meer mensen zijn met dit probleem zou ik aanraden dat je dit nog probeert, en dan hoop ik voor je dat dit wel werkt!

4 juni 2014, 18:15

Gelukt! Het update bestand via de nexus update checker (uit de playstore) gedownload. Mijn toestel met de Nexus Toolkit weer geroot ( http://www.wugfresh.com/nrt/ ). Via de update checker ge?nstalleerd.

Was wel alles kwijt, maar dat vind ik zelf geen probleem. Alle apps, instellingen e.d. binnen een uurtje weer er op. Meteen een bezem door mijn apps gehaald.

4 juni 2014, 17:42

Ik heb een clean install gedaan via deze fashable stock rom:
http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/development/flashable-stock-4-4-3-supersu-t2771010

Werkt goed !

4 juni 2014, 16:38

apply update from ADB verschijnt hier niet bij de opties in fastboot mode. Alle stappen gevolgd. Iemand een idee?

4 juni 2014, 14:26

Voor de gene die ADB en SDK al hebben :
1.Download de factory images
2.Unzip deze en plaats ze in de platform-tools map.
3.Kopieer de CMD ook in deze map en start deze op.
4. Type in: fastboot devices
5. zodra deze gelinkt is type je: flash-all.bat
6. Dit duurt enkele minuten, en het toestel start van zelf op. voila!
LET OP! HIERDOOR RAAK JE AL JE GEGEVENS KWIJT DUS BACKUP AL JE DATA!!!

4 juni 2014, 14:22

ik loop vast bij stap 5, volumeknop omhoog en aan/uit knop tegelijk zorgt er alleen maar voor dat ie blijft opstarten. iemand een idee?

4 juni 2014, 13:26

Als ik het updatebestand naar m’n telefoon heb gestuurd via sideload en het begint te updaten in recovery, krijg ik de volgende foutmelding;

Verifying current System
“/system/app/GoogleCamera.odex” has unexpected contents.
E:Error in /tmp/update.zip
(Status 7)
Installation aborted.

Kan iemand mij hierbij helpen en vertellen wat je moet doen om deze foutmelding weg te krijgen?

4 juni 2014, 13:16

Dit werkt dus precies het zelfde als andere Nexus Devices, alleen is het een ander bestand naam neem ik aan?
Ik heb dit al eerder gedaan op mijn Nexus 4 alleen krijg ik nu de melding : Device was not found. Heeft iemand enig idee of dit aan de driver ligt, en waar ik deze kan downloaden?

4 juni 2014, 12:25

Wacht wel gewoon die dag mee of minder wachten kan er wel bij (Y)