Je hebt vast weleens van end-to-end encryptie op WhatsApp gehoord. Maar wat is het en hoe zorg je ervoor dat je back-ups versleuteld zijn? In dit artikel leggen we het je uit.
Wat is end-to-end encryptie?
Het is misschien goed om te beginnen met het uitleggen van wat end-to-end encryptie op WhatsApp is. Als jij een gesprek voert met een persoon wil je natuurlijk dat niemand mee kan lezen. Om dit te bereiken versleutelt WhatsApp al je berichten. Alleen jij en je gesprekspartner hebben de virtuele sleutel van jullie gesprek. Zelfs WhatsApp kan niet zien wat jullie naar elkaar sturen.
Dit klinkt allemaal heel technisch en ingewikkeld, maar gelukkig hoef je hier niet over na te denken. WhatsApp versleutelt automatisch je berichten. Echter worden je berichten niet automatisch versleuteld wanneer je een back-up maakt. Je wilt natuurlijk niet dat je berichten onversleuteld in de cloud staan. Hieronder leggen we je uit wat je moet doen om dat te voorkomen.
Hoe zet je end-to-end versleutelde back-ups aan?
Door het volgen van de onderstaande stappen zijn je back-ups op WhatsApp binnen mum van tijd versleuteld.
- Open WhatsApp op je telefoon
- Ga naar instellingen
- Ga naar chats
- Ga naar back-up van chats
- Ga naar end-to-end versleutelde back-up
- Klik op inschakelen
- Je kunt kiezen om zelf een wachtwoord te bedenken of WhatsApp een versleutelingscode te laten maken
- Klik op maken/genereren
![](/wp-content/uploads/2024/07/whatsapp-back-up-maken-669e5753c329b.png)
![](/wp-content/uploads/2024/07/whatsapp-66aa2dae35008.png)
![](/wp-content/uploads/2024/07/whatsapp-back-up-669e58eff35d7.png)
![](/wp-content/uploads/2024/07/whatsapp-66aa2dadec296.png)
Na het volgen van deze stappen zijn ook jouw back-ups versleuteld. Let wel op dat je het wachtwoord of de versleutelingscode ergens opslaat, want zonder deze is het niet mogelijk om de back-up weer op te halen.
Hoe zet je end-to-end versleutelde back-ups uit?
We raden het niet aan, maar het kan zo zijn dat je versleutelde back-up wilt uitschakelen. Dat doe je met deze stappen.
- Ga naar end-to-end versleutelde back-up
- Klik op uitschakelen
- Voer je wachtwoord of de versleutelingscode in
- Klik wederom op uitschakelen
![](/wp-content/uploads/2024/07/whatsapp-back-up-maken-669e5753c329b.png)
![](/wp-content/uploads/2024/07/whatsapp-66aa2dae35008.png)
![](/wp-content/uploads/2024/07/whatsapp-back-up-669e58eff35d7.png)
![](/wp-content/uploads/2024/07/whatsapp-66aa2dadc9e35.png)
Zijn jouw back-ups op WhatsApp versleuteld?
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
De titel leek me te zeggen dat er juist wel technisch uitgelegd wordt hoe de encryptie werkt. Wellicht leuk voor een volgend artikel ?
Hoe weet je nu zeker dat er niet meer sleutels zijn? WA is geen opensource.