Nieuw: de Huawei Watch D2 nu met FreeBuds 5i t.w.v. €99,99 cadeau!

Zo kun je in Chrome je klembord delen met andere apparaten

Claudia Rahanmetan
Claudia Rahanmetan
13 december 2019, 14:58
1 min leestijd
Zo kun je in Chrome je klembord delen met andere apparaten

Lees verder na de advertentie.

Tekst kopiëren en plakken

In Google Chrome kun je tekst vanuit het ene apparaat kopiëren om het in een tweede apparaat te plakken. Zo kun je dus een stuk tekst op je laptop selecteren en plakken op je Android-telefoon. De functie werd in eerste instantie getest in de instabiele Chrome Canary-browser, maar je kan het nu ook al in de stabiele Chrome-browser gebruiken.

Stappenplan

Wil je ook je klembord delen tussen apparaten die van Chrome gebruikmaken? Dan zal je eerst drie zogenaamde flags aan moeten zetten. Typ hiervoor chrome://flags/ in de adresbalk van Chrome en druk op enter. Vul nu in de zoekbalk ‘clipboard’ in en zet de drie flags op ‘Enabled’. Start vervolgens de browser opnieuw op om de wijzigingen door te voeren.

Nu kun je heel eenvoudig een stuk tekst op je desktop kopiëren en via een rechtermuisklik naar je telefoon of tablet sturen. Deze optie in Chrome maken het delen van je klembord via andere apps zoals Join en Pushbullet overbodig.

Chrome bladwijzers delen

Het is ook al geruime tijd mogelijk om de pagina dat je op je desktop geopend hebt, naar je telefoon te sturen. Klik hiervoor op je rechtermuisknop op de betreffende pagina en kies voor ‘Verzenden naar je apparaten’.

Gebruik jij deze functie om je klembord te delen met je andere apparaten. Welke andere methodes gebruikte jij al om links of tekst uit te wisselen? Laat het ons weten in de reacties onderaan dit artikel.

Google Chrome

Google LLC

8.2
Gratis
Via Google Play

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

4

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

10 juli 2020, 14:45

Kan het kloppen dat dit niet meer werkt? De drie ‘clipboard’ resultaten zijn nu ook iets anders dan op het moment van dit artikel.

19 december 2019, 11:08

Nice. Net nadat blijkt dat Join met Android 10 ineens hele ingewikkelde permissies nodig heeft! (Via ADB op een pc en zo…)

Het werkt van laptop naar telefoon, maar nog niet andersom.

14 december 2019, 0:01

Geen behoefte aan. Ik gebruik chrome trouwens ook niet. Firefox voor mij.

13 december 2019, 17:40

Gek, bij mij staat ‘sms verzenden naar …’ terwijl hij wel gewoon naar clipboard verstuurd..