Samsung heeft vorige week zijn Galaxy S26-reeks aangekondigd en vanaf vandaag zijn de toestellen verkrijgbaar. Eigenlijk zou er sprake zijn van een Edge-achtig toestel in de reeks, maar die bleef uit. We spraken met Chief Marketing Officer van Samsung Europe: Benjamin Braun, die uitlegt waarom.
Lees verder na de advertentie.
Galaxy S25 Edge
De Galaxy S25 Edge is echt een toestel dat je even vastgehouden moet hebben om te voelen dat hij wel degelijk bijzonder is. Het enige nadeel is het prijskaartje, naast wat andere zaken die aan het toestel tegenvielen. Zo schreven we in onze review: “Met deze smartphone lijkt Samsung het randje op te zoeken. Het is een mooi toestel om te zien en die 6,7 inch is een prettige schermgrootte. Hij is snel, hij is sterk en de camera’s zijn verrassend goed. Wat wat mij betreft echt roet in het eten gooit is die accu die zo klein is.”
Het is ook geen toestel geworden waar je veel mensen mee ziet lopen. Maar hoe zit het met de Edge? Wordt het een reeks, blijft het bij één toestel? Zou er geen S26 Edge komen tijdens Galaxy Unpacked? Benjamin zegt er het volgende over: “We zijn een commercieel bedrijf. Als er vraag is, dan maken we het. Ik betwijfel of de vraag er echt was voor de S25 Edge. Ik denk dat mensen naar andere dingen op zoek zijn. Ze willen hun batterijduur en camera niet opgeven: ze willen zoveel mogelijk batterij als mogelijk.”
Dat er echter nu nog geen S26 Edge was, betekent niet per se dat die er nooit komt. “Dat we nu geen S26 Edge hebben, betekent niet dat we het in de toekomst niet zullen hebben. Het is vergelijkbaar met de slimme brillen en VR-brillen: we zijn op een ontdekkingstocht en we bepalen gaandeweg wat we ermee doen.”
Lees verder na de advertentie.
En hoe zit het dan met de Galaxy Z Trifold, de tweemaal vouwende smartphone van het merk? Er wordt in Europa veel over gesproken, maar we hebben hem hier nog niet. “We verkopen hem in de Verenigde Staten, Korea, China en de Arabische Emiraten. We moeten kijken waar we nu heengaan. Het komt uiteindelijk allemaal neer op de form factor: er zijn veel vormen toestellen waarmee we ons bezig kunnen houden.“ Dat zegt hij goed: er gaan inmiddels veel geruchten over een foldable van Samsung met veel bredere schermen: zou hij daarop doelen? Dat weten we waarschijnlijk pas in juli, als de Unpacked voor foldables wordt verwacht.
Samsung Galaxy S26 Ultra kopen
Samsung Galaxy S26 Ultra is nu te koop voor een adviesprijs van 1.449 euro. De verkoop is gestart bij de volgende shops.
Mobiel abonnement
Krijg korting bij een abonnement
Laagste toestelprijs
Nu € 1.070,-

Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten