YouTube lijkt offline te zijn, alleen voor mensen met adblockers

Laura Jenny
Laura Jenny
8 november 2025, 9:05
2 min leestijd

Gebruik je een adblocker om niet vele seconden lang naar steeds dezelfde reclames te kijken op YouTube? Dan kun je sinds kort nieuwe problemen ervaren met het videoplatform. Het lijkt alsof YouTube verbindingsproblemen heeft, maar in werkelijkheid is dat niet het geval. Het is de nieuwe straf voor wie adblock-software gebruikt.

Lees verder na de advertentie.

Adblockers op YouTube

YouTube doet het vaker, zo vlak voor het weekend: met een nieuw wapen komen tegen adblockers. Het idee is dat mensen met een adblocker denken dat de site down is, terwijl mensen zonder adblocker de gewone ervaring hebben en video’s kunnen kijken. Op de website Downdetector (de Amerikaanse tegenhanger van het Nederlandse Allestoringen) werd YouTube zelfs als offline weergegeven, maar dit bleek in de realiteit dus eigenlijk niet waar.

Lees verder na de advertentie.

Het zou kunnen liggen aan mensen die de Opera GX-browser gebruiken in combinatie met adblockers, maar er zijn ook meldingen van mensen met Chromium-browsers met adblockers die problemen hebben met YouTube. Is er een mogelijkheid om er toch nog onderuit te komen zonder je adblocker uit te schakelen? Ja, namelijk Firefox of Microsoft Edge gebruiken. 

YouTube is erg fanatiek bezig om mensen advertenties voor te schotelen: eerder deze week werd de knop waarmee je advertenties in de mobiele app kon skippen al weggehaald van advertenties die in het zijpaneel verschijnen. Je kunt hierdoor geen zijpaneel-advertentie weghalen terwijl je je telefoon liggend gebruikt. Dat is balen voor mensen die echt niet op die advertenties zitten te wachten, maar die hebben een uitweg: YouTube Premium. Dat kost echter wel geld, en kan nog wel wat upgrades gebruiken.

Lees verder na de advertentie.

Advertenties

YouTube zet al een tijd acties in tegen apparaten die adblockers gebruiken. Vorig jaar leek YouTube al met grof geschut te komen en dit jaar zagen we dat YouTube een loophole in Firefox heeft aangepakt, waardoor je in die browser juist problemen zou hebben met het kijken van YouTube-video’s. Dat lijkt echter niet meer het geval, gezien wat we hierboven beschreven. Kortom, YouTube kiest steeds weer een ander wapen om de veelheid aan adblockers te bestrijden en meer mensen naar een Premium-account te krijgen.

Heb jij een adblocker aan en ervaar jij problemen met YouTube? Deel het in de reacties.

Bron afbeelding: Pixabay

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

13

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

Plaats een reactie
9 november 2025, 15:04

Ik heb tot nu toe op al mijn devices geen last gehad van reclames van youtube of het offline lijken te zijn van de site.

Ik gebruik een paar hele obscure blokkers met een hele kleien gebruikers base die mocht youtube weer eens iets veranderen daar altijd gelijk op weet in te haken. En heel eerlijk ik doneer deze mensen liever 5 euro in de maand , niet verplicht. Dan dat ik premium op youtube ga zitten en alsnog af en toe reclames krijg.

9 november 2025, 14:56

Ik kijk gewoon nog steeds zonder reclame in de brave browser. Google looks het ook zelf wel een beetje uit, der hoeveelheid reclame maakt het bijna onbereikbaar, als er wat minder reclame zou zijn zouden adblockers niet zo nodig zijn.

9 november 2025, 12:30

Een paar weken geleden had ik al deze ban te pakken, duurde overigens twee weken en daarna kon ik weer YouTube kijken.

Het grappige was dat ik gewoon van account kon switchen, of uitloggen, om verder te kijken.

9 november 2025, 10:31

Waarom Microsoft Edge ook als optie benoemen? Dat is toch ook een Chromium browser

9 november 2025, 6:55

Andere vraag: is het al mogelijk om de audiotrack op origineel te houden? Het is zo irritant dat Engelse filmpjes in het Nederlands zijn vertaald door een AI stem. Ik heb locatie en taal al op Engels staan.

8 november 2025, 19:00

Drie opties:
Het beste is een PiHole network Wide DNS adblocking.
Een proxy gebruiken.of:voor mobiel:
Newpipe

8 november 2025, 18:17

Revanced & SmarTube werken zoals altijd perfect 👍