Google Pixel 9a: nu scherp geprijsd!

‘Xiaomi brengt deze geflopte functie terug naar smartphones’

Jelle Passchier
Jelle Passchier
6 juli 2023, 15:26
2 min leestijd

Je smartphone bedienen zonder hem aan te raken. Meerdere smartphonefabrikanten probeerden het en brachten verschillende functies vol bombarie naar hun smartphones. Ze wisten hierna echter niet hoe snel ze er vanaf wilde komen. Toch lijkt Xiaomi volgens de laatste geruchten een nieuwe poging te willen doen.

Lees verder na de advertentie.

Motion Sense is een fiasco

Volgens de laatste geruchten werkt Xiaomi aan een nieuwe Motion Sense-functie. Dit was een functie op de Pixel waarmee je je smartphone kon bedienen zonder hem aan te raken. Door je hand over het scherm te bewegen kon je de Pixel namelijk voor een groot gedeelte bedienen. 

Om je hand te detecteren gebruikte Google een Soli-radar. Je kon er onder andere je alarm mee bedienen en laten snoozen en de YouTube- en Spotify-app aansturen. Google bracht de functie groot in de markt en Motion Sense was de USP voor de Pixel 4 (XL) maakt. Zo zou het super handig als je vieze of natte handen zou hebben, de praktijk leerde echter dat het niet goed werkte. Het maakte de verwachtingen namelijk nooit  waar. Sterker nog: de functie wekte bij veel mensen ergernis op. Zo reageerde het vaak niet of reageerde het juist veel te gevoelig.

Samsung had daarbij in 2013 al een functie waarmee je je telefoon kon bedienen zonder hem aan te raken. De Galaxy S4 kon je bijvoorbeeld zelfs met je ogen bedienen. Maar je raadt al, ook dit werkte bij lange na niet vlekkeloos. Toch wil Xiaomi een nieuwe poging doen. Zo meldt een geruchtenverspreider op Twitter.   

Scherm bedienen zonder het aan te raken

De Chinese fabrikant zou namelijk werken aan een device dat je kan bedienen zonder hem aan te raken. Hierdoor moet je onder andere mogelijk worden om muziek nummers over te slaan met een veeg over het apparaat. De functie zou optisch moeten werken, dit in tegenstelling tot Motion Sense. 

De afbeeldingen suggereren dat de functie in Xiaomi-tablet zou komen, er gaan echter ook geruchten dat de fabrikant het ook in smartphones wil integreren. Het is nog niet precies bekend op welke toestellen we het voor het eerst kunnen aanschouwen. 

Wat vind jij van het idee dat je je smartphone of tablet kan bedienen zonder het scherm aan te raken? Laat het weten in de comments onder dit artikel.

Afbeelding: Kacper Skryzpek

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

2

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

Plaats een reactie
6 juli 2023, 18:54

De LG G8s heeft dit ook en werk ook niet perfect, ben dan ook benieuwd hoe het gaat werken

6 juli 2023, 17:33

Geen idee of het kan, maar mij lijkt het wel handig om de camera op iets te laten focussen door de camera je hand of vinger te laten volgen. Ik zag die techniek ooit bij de orcambril: je kon een tekst scannen door de bril op te zetten, een blad of boek voor je te leggen en dan proberen het middelpunt op dat blad aan te wijzen na een knop ingedrukt te hebben. De camera volgde dan je vinger, scande het blad en las de gescande tekst voor.
Wat zou het prachtig zijn als die techniek ook in de camera-software zou zitten, zodat ik b.v. met m’n hand iets kon aanraken, zodat de camera weet wat ik in focus wil krijgen. Het is iets anders dan je scherm bedienen zonder het aan te raken, maar misschien handiger om de focus van de camera te bepalen.