YouTube lijkt zijn picture-in-picture-mogelijkheid nu ook aan te bieden aan niet-betalende gebruikers. Hierbij kun je als je naar een YouTube-video kijkt op je telefoon en een WhatsApp-bericht krijgt, YouTube blijven doorkijken. De YouTube-video verschijnt dan in een kleiner schermpje bovenop je WhatsApp.
Picture-in-picture
Hierdoor hoeft je video niet onderbroken te worden. Het is een mogelijkheid die normaliter deel uitmaakt van het Premium-abonnement, maar nu ook gebruikt kan worden door sommige niet-betalende gebruikers. Picture-in-picture is al heel lang mogelijk binnen YouTube: het startte hier al mee sinds 2022. Echter is het een functie waar je normaal voor moet betalen (met andere voordelen, zoals offline kijken, geen reclame en YouTube Music).
Het vreemde is dat het bij ons gisteren ook voorkwam, maar vandaag niet meer lijkt te werken waardoor we het niet kunnen nabootsen en kunnen controleren in bijvoorbeeld instellingen. YouTube stelt zelf ook dat er nog steeds Premium benodigd is als je deze handige multitask-optie van het videoplatform wil gebruiken.
YouTube in het klein
Op Reddit stelt iemand echter iets anders. Deze persoon heeft zijn homescherm openstaan en daarop in die speciale weergave YouTube. Dat het ook echt die variant van YouTube is dat kun je ook zien. Het icoon dat je rechtsbovenin de video ziet staan is het bekende beeld-in-beeld-icoon.

Het is natuurlijk te hopen dat het inderdaad voor meer gratis gebruikers beschikbaar komt, maar tegelijkertijd is het vreemd dat YouTube zelf stelt dat het niet zo is. Zou het een nieuwe test zijn om te kijken of gratis gebruikers het zo prettig vinden, dat ze een Premium-abonnement afsluiten?
Zou picture-in-picture voor jou een reden zijn om Premium te nemen? Of heb je het al om die reden? We denken dat de meeste mensen voor het betaalde abonnement kiezen voor het stoppen van de veelheid aan advertenties, maar wie weet is er een grote beeld-in-beeld-markt die YouTube wil aanboren.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Dat heb ik letterlijk nog nooit gebruikt, behalve een keer per ongeluk. ?
Zie voor mij niet helemaal het nut er van in.
Gebruik het veel op mijn tablet via premium.
Handige optie alleen doe ik dat via Telegram.