Al jaren probeert Google Apple over te halen om RCS voor sms’jes te ondersteunen zodat geavanceerde chatfuncties zoals het verzenden van stickers en gif’s over en weer werken. Apple werkt hier niet aan mee en Google is een ‘rcs-offensief’ gestart op sociale media. Tim Cook heeft nu een reactie gegeven op het probleem tussen de groene en blauwe berichtenbubbels.
Wat is RCS?
RCS is de opvolger van SMS en Google heeft dit communicatieprotocol wereldwijd beschikbaar gemaakt voor alle Android-gebruikers – ook in Nederland. Het gaat om een vorm van verrijkte sms’jes die kunnen worden verstuurd met de Berichten-app van Google. Met een ‘oude’ sms kun je tekst of een afbeelding (mms) versturen. Sms’jes die worden verstuurd met RCS lijken veel meer op de berichten die worden verstuurd met apps als WhatsApp. Je kan bijvoorbeeld meer foto’s tegelijkertijd versturen, groepsgesprekken houden en zien wanneer iemand typt. Vandaar dat je RCS kan dus zien als de opvolger van de klassieke sms.
RCS-functies inschakelen
De nieuwe chatfuncties in de Berichten-app lijken vanop afstand voor iedereen ingeschakeld te zijn. Om dit te controleren, volg je de volgende stappen:
- Open de Berichten-app
- Tik op de drie puntjes rechts bovenin
- Tik op ‘Instellingen’ en dan op ‘Chatfuncties’
- Activeer ‘Chatfuncties inschakelen’
Apple doet niet mee aan RCS
Google heeft jarenlang samengewerkt met providers en andere partijen om RCS uit te rollen naar iedereen, dus ook naar iPhone-gebruikers. Apple is daar niet zo in geïnteresseerd, ook omdat die geavanceerde chatfuncties al in Apples eigen iMessage zitten. Zowel Googles Berichten-app als Apples iMessage-app ondersteunen dus slimme chatfuncties, maar ze werken niet cross-platform. Berichten van Android-gebruikers komen dus aan als een simpele sms binnen in iMessage en die zijn herkenbaar aan de groene berichtenbubbel in plaats van de blauwe. Die kleur in iMessage staat voor gewone sms-berichten en dat betekent dat er geen ondersteuning is voor geavanceerde chatfuncties zoals het verzenden van stickers en gif’s.
Eind vorig jaar riep Googles vice president Apple op om RCS-berichten uit te rollen voor zijn iPhones, maar Apple hield de poot stijf. iMessage moest iPhone-gebruikers in het Apple-ecosysteem houden, zo bleek uit gelekte gesprekken. Google besloot zelf actie te ondernemen en ging tekst verbergen en omzetten naar een emoji. Begin dit jaar werd de roep van Google om RCS voor iPhones beschikbaar te maken, steeds sterker. In Amerika worden kinderen met een Android gepest omdat ze alleen eenvoudige sms’jes kunnen versturen naar iPhones.
Sindsdien zie je regelmatig op het Twitter-account en Instagram-account van Android de RCS-oproep gericht aan Apple. Herhaling is het advies, moeten de socialmedia-mensen bij Google gedacht hebben, want het begint op een echte RCS-campagne te lijken.
Reactie Tim Cook
Een reactie van Apple kon natuurlijk niet uitblijven, al moesten we er wel lang op wachten. Gisteren was het zover, Apple CEO, Tim Cook gaf in een interview aan reactie. Dat meldt The Verge. Cook gaf aan dat iPhone-gebruikers RCS-ondersteuning niet missen, ze vragen er niet om althans. Vervolgens merkte de interviewer dat zijn moeder de filmpjes die hij haar stuurt niet kan zien. Als beide berichtensystemen die afbeeldingen en video’s van hogere kwaliteit samen zouden werken, dan zou dat probleem er niet zijn. Ook het versturen van een video van Android naar iOS (of omgekeerd) zorgt voor een slechte resolutie aan de kant van de ontvanger. Cook’s suggestie om dit vervelende probleem op te lossen vind je hieronder.
Buy your mom an iPhone.
Tim Cook
Wat denk jij? Moet Apple nu eindelijk eens werk maken van RCS voor iMessage, of ben je al lang tevreden met berichten-apps als WhatsApp, Messenger en Telegram? Laat het ons weten in de reacties onderaan dit artikel.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Koop zeker geen apple producten voor je ouders.Mijn vrouw en ik (beide 65) gebruiken allebei een iPhone 13 Pro Max,sorry,dit moet zijn : iPhone 12 Pro Max.
Nee. Op een tablet zonder sim kaart werkt dat niet. Of is niet uit te leggen aan oudere mensen hoe dit via een browser te gebruiken. En dat zit je dus aan i Message vast want niet communiceert met andere producten.
Ik ben vooral verbaasd dat dit nieuws is…
Mijn moeder wil hem nog niet gratis hebben
.*%.
Koop zeker geen apple producten voor je ouders.Mijn vrouw en ik (beide 65) gebruiken allebei een iPhone 13 Pro Max,en een Mac Studio.We hadden vroeger allebei een Android-ding,maar dit nooit meer.Voor ons gaat er niets boven Apple.We wachten allebei om de iPhone 14 Max Pro te bestellen.
100% zeker dat ik nooit een iPhone voor mijn moeder koop of ooit gekocht heb
Ik ben voor een open systeem zal dat altijd blijven ja Apple zit gewoon dicht. Heb veel software van Apple maar die werkt dus alleen op ipad macc of iPhone. Maar ben niet van plan dure maccs aan gaan schaffen allen als ze de prijs laten zakken dan koop er wel is een. Zo denk ik over Apple het is nog steeds geen elite ding iPhone wat veel denken van wel heb kennissen die zijn en hebben dikke baan en laat ik maar gewoon zeggen die geilen op iets van een macc.
Uit de hoogte doen met een iPhone dat kunnen ze goed.
Koop zeker geen apple producten voor je ouders. Dan kunnen ze namelijk niet meer communiceren met hun leeftijdsgenoten. Kies liever een ooen systeem zoals android voor je ouders. Kost ze ook een stuk minder.
Hoezo niet? Iedereen heeft toch WhatsApp?
Ja en dan blijven zitten met verouderde phones die niet meer ondersteunt worden door fabrikant.. Met eventueel alle gevolgen van dien. Kunnen de Android fabrikanten (of beter Google zelf) beter werk maken van updates.
En facebook is lachende derde, want daardoor gebruikt iedereen WhatsApp.
Als 2 honden vechten om een been, dan loopt de derde ermee heen.
Wat een kinderachtig gedoe van allebei de partijen! Ipv. samen te werken, werken ze elkaar tegen. De wereld kraakt en de economie staat onder druk en 2 grote bedrijven houden hun stellingoorlog in stand. Los daarvan vind ik niet dat een ander moet gaan bepalen wat ik voor mezelf of familie koop.