Samsung Galaxy Z Fold 2 5G
Samsung kondigde in augustus de Samsung Galaxy Z Fold 2 aan. Deze vouwbare high-end telefoon wordt toegevoegd aan een serie foldables met daarin de high-end Galaxy Fold en de goedkopere Galaxy Z Flip en Galaxy Z Flip 5G. De Galaxy Z Fold 2 krijgt een adviesprijs van 1999 euro en is vanaf 18 september verkrijgbaar.
Vouwen als een boek
De Galaxy Z Fold 2 vouwt, net als de originele Fold, open als een boek met een kleiner scherm op de cover van het boek. Alleen is het kleine scherm op de cover nu wel aanzienlijk groter dan dat van de Galaxy Fold en de schermranden aan de binnenzijde zijn een stuk kleiner. Het gaat om 7,6 inch QXGA+ Dynamic AMOLED 2X-scherm aan de binnenzijde en een 6,2 HD+ Super AMOLED-scherm aan de buitenkant. Het cover-scherm heeft een verversingssnelheid van 60 Hz en het grotere scherm is opgewaardeerd met een 120 Hz-refreshrate voor soepelere beelden.
Samsung heeft het scharnier verbeterd en voorzien van de zogenaamde sweeper-technologie, waardoor vuil en stof geen kans krijgen in de kleine ruimte tussen de behuizing en de scharniertjes.
Vier camera’s
De Galaxy Fold 2 heeft in totaal vier camera’s. De camera-opstelling bestaat uit een 12 MP hoofdcamera, een 12 MP groothoekcamera en een 12 MP telecamera. Met deze camera’s neem je normale foto’s, extra brede foto’s en ingezoomde foto’s. De telecamere kan tot 2x optisch inzoomen en tot 10x digitaal inzoomen. In de inkeping in het scherm zit een 10 MP selfiecamera. Er is ook nog een 10 MP selfiecamera waarbij het Cover Screen als zoeker fungeert.
Met de optie Dual Preview kun je het hoofdscherm en het Cover Screen tegelijkertijd gebruiken om foto’s te maken. Verder zijn de camera’s voorzien van de bekende camera-functies zoals de Pro Video-modus, Single Take, Bright Night en de Night-modus.
Aangepaste software om te multitasken
De Galaxy Z Fold 2 heeft een zogenaamde Flex-modus. Hiermee is het volgens Samsung eenvoudiger om realtime content vast te leggen en te bekijken. Zo hoef je met de Capture View-modus de Camera-app niet meer te verlaten. Je bekijkt de foto of video die je net hebt gemaakt of checkt tot vijf van je meest recente shots op de onderste helft van het hoofdscherm, terwijl de preview van je nieuwe creatie al te zien is in de bovenste helft.
Je kan ook een stap verder gaan met de functie automatische framing. Hierbij neemt de Galaxy Z Fold 2 handsfree video’s voor je op en houdt het onderwerp in focus, zelfs wanneer het beweegt. Ideaal natuurlijk als je bijvoorbeeld je dansmoves of kookkunsten wilt vastleggen.
De Galaxy Z Fold 2 is natuurlijk ook bedoeld om de gehele dag te multitasken. Dat kan onder andere met het Multi-Active Window. Hiermee open je meerdere bestanden van dezelfde app tegelijkertijd om ze naast elkaar te bekijken. Met de verbeterde Multi-Window Tray kun je meerdere apps tegelijkertijd openen en met drag and drop versleep je teksten, beelden en documenten van de ene app naar de andere. Of je slaat het scherm in de ene app op en verplaatst het bewaarde beeld naar een andere met Split Screen Capture.
Daarnaast is de software zo aangepast dat je de Fold 2 kunt gebruiken als een tablet. Zo kun je snel wisselen tussen de lay-out van een groot scherm naar de meer traditionele telefoon lay-out. Je kan ook je mailbox links bekijken en rechts meteen bestanden bewerken.
Krachtige hardware
De Galaxy Z Fold 2 draait op de Qualcomm Snapdragon 865 Plus-processor en beschikt over 12 GB RAM en 256 GB (UFS 3.1) opslag. Zoals de naam al doet vermoeden, ondersteunt de vouwbare telefoon het nieuwe 5G-netwerk.
Er zitten verder twee batterijen in de smartphone met een gecombineerde capaciteit van 4500 mAh. Deze batterijen ondersteunen snelladen, zowel draadloos als bedraad, en kunnen via ‘reverse charging’ ook andere apparaten opladen.
Verder is UWB (Ultra Wide Band) geïntegreerd in het toestel, waardoor je snel en eenvoudig bestanden, foto’s en video’s deelt met Nearby Share. De vingerafdrukscanner is aan de zijkant van het apparaat te vinden.
Samsung Galaxy Z Fold 2 5G kopen
De Samsung Galaxy Z Fold 2 5G is verkrijgbaar in de kleuren Mystic Black en Mystic Bronze voor een verkoopadviesprijs van 1999 euro. Je kan de Galaxy Z Fold 2 aanschaffen via onder andere Belsimpel, MediaMarkt, Coolbue en Bol.com.
De Galaxy Z Fold 2 5G kun je daarnaast ook nog aanpassen met vier verschillende Hideaway-scharnierkleuren: Metallic Silver, Metallic Gold, Metallic Red en Metallic Blue.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
“De Galaxy Z Fold 2 is natuurlijk ook bedoeld om de gehele dag te multitasken.”
Ik denk niet dat de batterij hiervoor voldoende is. Op mijn galaxy 20+ voldoet de iets kleinere batterij al niet voor een hele dag, en die heeft maar één scherm.
Ben zeer benieuwd wie deze telefoons voor dagelijks gebruik kopen…
Geen pre order aanbieding zoals bij de Note, jammer.
1999 euro❓❓ geen geld ?
Jammer van de Snapdragon 865, als het de 865+ versie van Snapdragon was, had ik het overwogen om dit toestel te kopen.
Blijf dan maar de Note 20 ultra houden.
Geen S-Pen? Een grote deal-breaker. Dan koop je beter een smartphone en een leuke tablet en heb je nog steeds groot stuk van dat absurd bedrag in je portemonnee liggen.
Waar is ie te bestellen?
Nou dat scheelt 21 euro. Lekker laten liggen en nooit aan beginnen.