Samsung Galaxy Note Edge

Lees verder na de advertentie.
De Samsung Galaxy Note Edge heeft één in het oog springende feature, het afgeronde scherm aan de rechterzijkant, maar lijkt verder vooral op de Galaxy Note 4 Er zijn wel een aantal kleine afwijkingen als we naar de specificaties kijken. Zo heeft het device een 5,6 inch-scherm, maar de Quad HD-resolutie is wel behouden gebleven. Het geheel wordt aangedreven door de Snapdragon 805 in combinatie met 3GB aan RAMgeheugen. Maar los van alle specificaties en theoretische feiten, hoe werkt een dergelijk toestel?
Design
Natuurlijk heeft de Galaxy Note Edge veel weg van de reguliere Note 4 op het opvallende scherm-detail na. Het geheel heeft een erg futuristisch uiterlijk, bijna buitenaards, maar ziet er wel erg strak uit. Vooral als er een achtergrond gebruikt wordt met veel felle kleuren, die doorloopt op het gebogen gedeelte, ziet dit er bijna sprookjesachtig uit. Verder vinden we aan de achterzijde een wat gladdere leren afwerkingen zonder de welbekende stiksels. De Note Edge ziet er simpelweg goed uit, maar dat scherm…
Scherm
Het scherm is natuurlijk de grote trekpleister van de Galaxy Note Edge, en hoewel er natuurlijk nog vele toepassingen gemaakt moeten worden door ontwikkelaars, zijn er al meerdere mogelijkheden. Het gebruikte scherm is Super AMOLED en hierop worden de kleur helder weergegeven en zwart is ook echt zwart. Het afgeronde deel kan meekleuren met het gehele scherm, maar kan ook een afzonderlijke kleur krijgen zoals bijvoorbeeld bij het snelmenu. Dan is er een blauwe, onderscheidende achtergrond te zien waarbij er een aantal opties gebruikt kunnen worden. Op deze manier is de zaklamp bereikbaar, maar ook andere veelgebruikte functies komen op die manier tevoorschijn. Voor de liefhebber kan er allerlei informatie op het scherm getoond worden zoals bijvoorbeeld het weer, maar ook aandelen-koersen of een nieuws-ticker.
Ook voor het bekijken van notificaties tijdens het spelen van bijvoorbeeld een game kan dit extra deel van het scherm gebruikt worden. Bij het maken van een foto wordt het volledige, reguliere scherm hiervoor gebruikt en de controls worden ook weer op het extra deel getoond.
Hoe dit scherm in de praktijk gaat werken moet nog blijken, maar het gimmick-gehalte is vrij hoog. Natuurlijk zal iedereen opkijken als jij een gebogen scherm ophaalt en het is misschien ook nog eens handig om vanuit bed direct berichten en notificaties te lezen, maar of dit echt een grote toegevoegde waarde heeft op de lange termijn is de vraag. Dit hangt natuurlijk ook deels samen met de ontwikkelaars: willen zij tijd en moeite steken in het ontwikkelen van apps die hierop aangepast kunnen worden.
Prestaties
De prestaties van de Galaxy Note Edge zijn simpelweg goed te noemen. In de periode dat we gespeeld hebben met dit device werden apps snel geopend, was het scrollen door menu’s vloeiend en waren er geen vertragingen merkbaar. Natuurlijk moet ook op de langere termijn gekeken worden hoe het toestel presteert en of het scherm enige invloed heeft hierop. Maar dat kunnen we pas echt goed beoordelen als een eventueel review-model binnenkomt. Vooralsnog zijn we in de praktijk, maar zeker op papier tevreden over de prestaties ervan.
Voorlopige conclusie
De Samsung Galaxy Note Edge is een echte eyecatcher met een fancy scherm waar de kleuren werkelijk vanaf spatten. Of het een grote toegevoegde waarde gaat hebben is natuurlijk de vraag, dat hangt van de beschikbaar apps maar ook de uiteindelijke prijs af. Voorlopig komt de Galaxy Note Edge niet naar Nederland, maar Samsung heeft ons beloofd om hun stinkende best te doen om dit voor elkaar te krijgen.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Waar ik wel voor vrees bij dit scherm is dat je bij zowel het vast nemen of wanneer je toestel in hoesje geplaatst is je het risico loopt vaak ongewild de icoontjes aan de zijkant te raken met als gevolg ongewilde acties op je toestel. Sorry voor de fans die nu zich aangevallen voelen maar bij eender welk merk zou ik deze bedenking geuit hebben.
Ik vind het een mooie ontwikkeling! Ideaal voor notificaties, wekker en remote functies inderdaad.
Heb verder een grote afkeer van de Samsung skin, dus zal hem niet aanschaffen, maar de ontwikkeling juich ik zeker toe
Ben vooral benieuwd hoe custom roms op SN Edge gaat lopen.
Mooi en bijzonder. Weer eens iets heel anders.
Hoop dat het aanslaat…. Zie niet echt het nut er van in maar het is wel heel wat anders dan de huidige telefoons
Wat een negatieve noobs hier zeg. Gewaagde kans van Samsung.
Maar top zeg! Hele mooie phone!
3 keer in een verhaal toegevoegde waarde is een beetje overdreven te noemen
Dit had voor mij de enige juiste note4 moeten zijn. Hopelijk komt hij nog rond december of zo. Dan wil ik deze absoluut.
Mensen die niet de eindeloze mogelijkheden en toegevoegde waarde zien van dat extra schermpje hebben gewoon geen fantasie!
Zou voor het eerst een note willen hebben nu!
Yatse kan er de toetsen voor zijn remote op plaatsen. Zelfde geldt voor muziekspelers, Plex etc. Tennis en voetbalscores die je kunt blijven volgen terwijl je telefoon op tafel ligt. Wekkerradio is een leuke functie ook. Notificaties!
hopelijk slaagt het echt aan, ik vind het wel vreemd dat het maar aan 1 kant is, dus de Note 5 edge zal aan linker en rechterkant zo een scherm krijgen.
Ik begrijp niet waarom de Note 4 en Note 4 Edge 2 aparte toestellen moeten zijn maar ja…
ik hoop dat er veel hierop springen, want het lijkt wel handig als je bv enkel dat stuk scherm kan aanzetten of bij een youtube filmpje even kan zien of de melding belangrijk is of niet.
de iphone 6 is al weer verouderd voor hij er is dankzij de Note 4 (en 4 Edge)
Wat nou als de telefoon valt? Hoe ga je hiervoor hoesjes ontwerpen?
Is 5,6 inch inclusief de schuine rand of het 5,6 plus de schuine rand er bij?
Voor het eerst in tijden dat ik eens onder de indruk ben van Samsung.
Dit noem ik nou echt innovatief en gedurfd.. En bij een andere fabrikant zou ik het te gewaagd vinden, maar met Samsung gaat t over zulke grote getallen dat het nog best kan werken.