Samsung Galaxy S25 Ultra: nu met upgrade voordeel tot €633

Review HomeWizard: automatiseer je huis en bedien alles met een smartphone

Ruud Caris
Ruud Caris
25 juni 2013, 7:00
4 min leestijd
Review HomeWizard: automatiseer je huis en bedien alles met een smartphone

Lees verder na de advertentie.

HomeWizard

HomeWizard is een Nederlands product en geeft de mogelijkheid om allerlei taken in thuis te automatiseren en bedienen van de smartphone of tablet. Hier bij is de HomeWizard nodig en zijn er allerlei accessoires en randapparatuur los te verkrijgen die hierop aangesloten kan worden. De HomeWizard wordt draadloos op het netwerk aangesloten (via UTPkabel op modem of router) en je kunt aan de slag. Met de HomeWizard op zich is er niet veel te doen, maar op de site zijn een aantal starterspakketten te koop, daarover later meer. 

Nadat de HomeWizard aangesloten is, kunnen producten toegevoegd worden. Er dient eerst een set-up doorlopen te worden op de PC door een programma te downloaden. Dit ging redelijk vlot, wel goed te vermelden dat een N-signaal van router of modem niet werkt, dus heb je deze op alleen N staan, zal de HomeWizard niet starten, staat deze op bijvoorbeeld B/G/N dan zal hij wel werken. Nadat de HomeWizard bekend is met het thuisnetwerk zal deze een (niet zichtbaar) draadloos signaal uitzenden, waarop de verschillende apparaten en accessoires aangesloten worden. Standaard is HomeWizard alleen via het netwerk te gebruiken waarop deze aangesloten is, maar door een account aan te maken bij HomeWizard Online is het mogelijk deze ook via andere netwerken te bedienen (dus ook mobiel netwerk). Dit heeft als grote voordeel dat je ook buitenshuis het licht aan kunt doen, of zien dat er aangebeld wordt.

De HomeWizard werkt met meerdere systemen samen zoals bijvoorbeeld KlikAanKlikUit, Somfy, Cresta weerstations en meer. Ondersteunde apparaten zijn terug te vinden op deze pagina. Ook het aansluiten van apparaten gaat vrij makkelijk, waarbij het wel noodzakelijk is de HomeWizard-app te downloaden voor Android (of iOS), maar kan ook ingesteld worden via het web. Zelf heb ik gebruik gemaakt van de HomeWizard bèta-applicatie voor Android die erg goed functioneert.

Uitgebreid

De HomeWizard-applicatie is erg uitgebreid. Nadat de eerste apparaten zijn ingesteld (in mijn geval lampen en thermometer) worden deze onder de toegewezen naam toegevoegd aan de HomeWizard-applicatie. Vervolgens is het bijvoorbeeld mogelijk een groep te maken waarbij er met één druk op de knop bijvoorbeeld vier lampen tegelijkertijd aan of uit gaan. Daarnaast is het mogelijk om timers in te stellen, wil je dat de buitenlamp op een bepaald moment aangaat, of ga je op vakantie en wil je de lampen om tijd X aanzetten, dit is allemaal in te stellen. 

Nog meer..

Naast het aan- en uitzetten van apparatuur, het bekijken van temperatuur zijn er nog veel meer mogelijkheden met HomeWizard en bijbehorende randapparatuur. Zo zijn er bijvoorbeeld weerstations aan te sluiten, is de deurbel te koppelen, kun je stekkerdozen aan- en uit zetten, kun je IPcams te bekijken, zijn brandmelders te gebruiken en meer. Ook zijn er allerlei acties in te stellen. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk om als de deur open gaat, lamp 1 aan moet gaan en stekkerdoos 2 moet aanspringen. Op deze manier zijn er, naast het bedienen van het huis, ook veel zaken echt te automatiseren. Wellicht wel een hele investering, maar zeker een mooie en handige manier om allerlei processen in huis te optimaliseren.

HomeWizard Energylink – weten hoeveel elektriciteit je verbruikt

Recent heeft HomeWizard een nieuw product in de markt gezet, die samenwerkt met de zogenaamde slimme meters, die vanaf begin 2012 uitgerold worden door de verschillende aanbieders. Ook nieuwbouwhuizen worden vaak voorzien van slimme meters. Met de Energylink van HomeWizard is het mogelijk om je energieverbruik uit te lezen via een kastje dat aangesloten wordt op de P1-poort van je slimme meter. Hiervoor is ook een HomeWizard vereist, maar dan kun je via de applicatie exact aflezen hoeveel elektriciteit en gas wordt gebruikt. Kortom, HomeWizard biedt een vrij complete oplossing voor alle automatisering. Meer info over de Energylink vind je hier. Helaas heb ik deze nog niet zelf kunnen testen. 

Conclusie en beschikbaarheid

HomeWizard biedt een complete oplossing voor het automatiseren van een huis of kantoor. Door het steeds verder uit te breiden pakket is deze geschikt voor de ‘beginner’ die de lampen via de smartphone wil bedienen, maar ook voor de domotica-freak die zijn hele huis wil automatiseren. Er zijn verschillende ‘pakketten’ verkrijgbaar, meer info via de site van HomeWizard. Het starterspakket (HomeWizard, 2x stekkerdoos, 1x afstandsbediening, 1x thermometer) kost €239. Na een aantal weken ‘geproefd’ te hebben aan HomeWizard zou ik deze zeker aanraden (en nee ik krijg niet betaald voor dit artikel).

App niet meer beschikbaar

nl.homewizard.android.beta

Gratis
Via Google Play
Helaas, we konden deze app niet ophalen van Google Play

HomeWizard

HomeWizard

6.2
Gratis
Via Google Play

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

9

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

29 september 2013, 13:05

Home Wizard bevalt me goed.
Ik wil mijn somfy rolluiken aansluiten, maar kan niet bij de ontvanger. Helaas is hier geen oplossing voor.

25 juni 2013, 14:50

Ik zelf heb het systeem ongeveer 1 jaar, in eerste instantie heb ik het systeem gekocht als alternatief voor een duur alarm systeem met doormelding naar een betaalde instantie,
Door middel van sensoren aan deuren en ramen en bewegingsmelders in huis is het door mijzelf goed in de gaten te houden met ip cameras.

daarna ben ik gestoken door het homewizard virus en door gaan bouwen:

alle verlichting (van wc tot zolder) wordt bediend door homewizard door middel van kaku in en opbouwdimmers.
en heb inmiddels ook de rookmelders aan homewizard gekoppeld, dit laatste is erg goed, mocht ik niet thuis zijn en er gaat iets branden kom ik er in een vroeg stadium achter, en kan ik snel reageren, het kan het verschil zijn tussen 1 kamer zwartgeblakerd of je complete huis afgebrand…
ook de energylink is top, je wordt toch bewust van je verbruik (gas en stroom) en kunt daar op reageren. (wat staat er allemaal standby tegenwoordig) ook zonnepanelen kunnen aangesloten worden, dit alles zonder abbo met “gratis” ipad.

Het kan natuurlijk voorkomen dat 1 lampje niet meewerkt, maar de keren dat het gebeurd is is op 1 hand te tellen.
wat wil je uitgeven, dit systeem zoals ik het nu heb heeft me nog geen €1000,- gekost. wat kost een dergelijk x10 systeem bijvoorbeeld??

25 juni 2013, 13:07

Kijk, dit vind ik nou interessante ontwikkelingen. Nog even de prijs wat zakken en wat verder uitontwikkelde apps en dan ga ik er voor.

25 juni 2013, 12:36

Leuk artikel, en voor mij precies op tijd.
Zat me laatst te bedenken om me eens in dit soort sets te gaan verdiepen. Lijkt me een leuke opvolging van het Wifi ip-camera ‘project’ dat ik thuis eigenlijk heb afgerond.
Maar hoe meer ik er over nadenk, hoe minder nuttige mogelijkheden ik voor mijn situatie kan bedenken. M’n verlicht loopt al via Kaku, m’n alarmsysteem via een meldkamer, en m’n ip-camera’s via apps op m’n gsm.
In kostenoverzicht via een slimme meter oid ben ik eigenlijk niet ge?eresseerd (moet je verbruik toch betalen, dus wat heeft het voor zin). Hetgeen wat nog overblijft is besturing van de kamerthermostaat. Hoewel de huidige natuurlijk ook al een klokfuntie heeft, zou het wel eens makkelijk kunnen zijn om deze via internet te kunnen schakelen als ik weer eens onverwacht later of juist eerder thuis kom. Helaas wordt zoiets niet genoemd in het artikel.

25 juni 2013, 12:15

Vanwege veiligheid zou ik geen zin hebben om verplicht een account te moeten hebben bij homewizzard. Is dat ding niet gewoon rechtstreeks van buiten af te benaderen (uiteraard mbv een portforward ofzo)?

25 juni 2013, 10:01

Ik heb liever de WeMo Switch.
Van Belkin.
Het die deze week gekocht.
En het bevalt prima.
Ook te gebruiken via 3g / 4g.

25 juni 2013, 9:50

Kleine correctie: De Homewizard wordt niet via een UTP kabel aangesloten op je netwerk, maar via Wifi. Verder is het setup programma op je pc niet altijd nodig. De Homewizard heeft ook zijn eigen Wifi netwerk, die je in eerste instantie kunt gebruiken. Later kun je hem dan laten verbinden met je eigen netwerk.

Ik gebruik de Homewizard nu een jaar ongeveer, en ben er erg tevreden over. Verder is het misschien leuk om te weten dat je er ook zelf tegenaan kunt programmeren. Er is geen officiële API, maar via HTTP commando’s kan je ook allerlei opdrachten versturen. Zo heb ik zelf via Tasker bv voice control toegevoegd, maar ook aansturing via NFC stickers.

25 juni 2013, 9:45

Wel vraag ik me af of de toenemende schare aan draadloze apparatuur elkaar niet in de weg gaat zitten…

25 juni 2013, 9:42

Mooi wat er allemaal kan tegenwoordig, maar er hangt wel een grote prijskaart aan dus het zal lang niet voor iedereen weggelegd zijn. Ook ga je nog minder bewegen, iets wat de meeste mensen toch al te weinig doen. Maar ik geef grif toe dat ik het waarschijnlijk meteen aan zou schaffen mocht ik de loterij ooit winnen.