Nieuw: de Huawei Watch D2 nu met FreeBuds 5i t.w.v. €99,99 cadeau!

Qualcomm Snapdragon 845: lijst met smartphones gelekt

Frank Holdijk
29 december 2017, 15:26
2 min leestijd
Qualcomm Snapdragon 845: lijst met smartphones gelekt

Lees verder na de advertentie.

Gelekte lijst

De foto die gelekt is laat veel Chinese tekens zien en een aantal productcodes. De foto is verspreid op de Chinese variant van Twitter, Weibo. De codes kennen we wel en van een aantal toestellen was al bekend dat deze voorzien zouden worden van de Qualcomm Snapdragon 845. Het eerste vlaggenschip dat zich officieel meldde was de Xiaomi Mi 7, een dag later werd duidelijk dat ook de Amerikaanse versies van de Samsung Galaxy S9 en de Samsung Galaxy S9+, van de chipset worden voorzien. Later kon de LG G7 aan het rijtje toegevoegd worden.

De foto is gelekt en er is niet met zekerheid te zeggen dat de info dus echt klopt. De namen die in de lijst voorkomen zijn echter geen grote verassingen. Zo kunnen we uit de gelekte foto opmaken dat de volgende toestellen voorzien worden van Qualcomms nieuwste processor: de Samsung Galaxy Note 9, de Samsung W2019, de LG G7+, de LG V40, de Nokia 10, de HTC U12 en HTC U12+, de Sony Xperia XZ Pro-A, de Xiaomi Mi Mix 3, de ZTE Nubia Z18s, de OnePlus 6 en 6T de Google Pixel 3  XL en als laatste de Moto Z 2019.

De lijst bestaat eigenlijk geheel uit toestellen waarvan de voorganger voorzien werd van de Qualcomm Snapdragon 835. Een wat minder bekend type dat in deze lijst is de Samsung W2018, dit toestel werd begin deze maand in China gepresenteerd en zal ook alleen in dat land verkrijgbaar zijn. Dit toestel moet haast wel de duurste klaptelefoon ooit zijn. Met 2000 euro krijgt je saldo een aardige klap te verduren. Er lijkt nu dus ook een W2019 aan te komen, we zijn benieuwd of dit interessante toestel wel in Nederland te verkrijgen gaat zijn.  

Apparaten die op deze lijst ontbreekt zijn de Chromebooks waarvan ook wordt aangenomen dat een aantal van deze laptops ook met deze chipset worden uitgebracht.

In het verleden zorgden de vlaggenschepen uit de Samsung  Galaxy S-serie er nog wel eens voor dat andere fabrikanten moeilijk aan aan de gewilde chipsets van Qualcomm konden komen. Samsung bakt de chips voor Qualcomm in zijn eigen fabrieken, dus we hopen dat Samsung komend jaar zijn best gaat doen. 

Qualcomm Snapdragon 845

De Qualcomm Snapdragon 845 die al deze apparaten van rekenkracht gaat voorzien is weer een grote verbetering te opzichte van zijn voorganger. Hij is is op het zelfde 10 nm-proces gebakken als de Qualcomm Snapdragon 835, maar dat betekent niet dat de techniek stil is blijven staan. De acht kernen aan boord werken wederom in setjes van vier. Vier kernen voor het zware werk zijn 30 procent sneller geworden en de kernen voor lichte taken zijn 15 procent sneller. De grafische chip, de Adreno 630 is als opvolger van de Adreno 540, wordt 30 procent sneller.  Deze chipset is ingericht voor de toekomst en zal grote stappen gaan maken op het gebied van 4K-filmen, virtual reality, kunstmatige intelligentie, machine learning en meer. Verder introduceert Qualcomm Quick Charge 4.0+, voor nog kortere oplaadtijden. 

Bron: GizChina

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

4

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

29 december 2017, 18:53

Lijkt me hartstikke nep.

29 december 2017, 16:44

Wel mooi dat we gelijk nu ook al weten in welke maanden de toestellen uit gaan komen ?

29 december 2017, 16:33

Ben wel benieuwd naar eventuele chromebook achtige apparatuur met de 845

29 december 2017, 16:33

Valt me op dat de Galaxy Note 9 niet op het lijstje staat..