Nieuw: de Huawei Watch D2 nu met FreeBuds 5i t.w.v. €99,99 cadeau!

Meta bevestigt dat het Europa niet zal verlaten

Redactie Androidworld
Redactie Androidworld
11 februari 2022, 13:00
2 min leestijd
Meta bevestigt dat het Europa niet zal verlaten

Lees verder na de advertentie.

Een aantal dagen geleden dreigde Meta om Facebook en Instagram niet langer in EU-landen aan te bieden. Dit zou gebeuren als de Europese Commissie haar strengere regels voor gegevensbescherming voorstelt. Nu meldt Meta expliciet dat ze geen plannen hebben om Europa te verlaten en er gewoon zullen blijven opereren.

Strengere regels

Eerder deze week dreigde Meta dat ze niet meer in Europa zouden opereren als de Europese Commissie strengere regels voor gegevensbescherming zou voorstellen. Die zogenaamde ‘Data Act’ zou ervoor zorgen dat de gegevens van Europeanen op Europese servers verwerkt zouden moeten worden. In een rapport aan de Amerikaanse Securities and Exchange Commissie schreef Meta dat ze dreigen om Instagram en Facebook weg te halen uit EU-landen als deze regels er komen. 

Geen plan om te vertrekken

Deze dinsdag deelde het bedrijf echter een officiële blogpost waarin ze melden dat ze geen enkel plan hebben om Facebook en Instagram uit Europa weg te halen. Onzekerheid over de vervanging van de oude trans-Atlantische privacyovereenkomst tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie werd genoemd als reden voor een mogelijke terugtrekking uit Europa. Die overeenkomsten regelden de gegevensuitwisseling tussen de Verenigde Staten van Amerika en de Europese Unie (en Zwitserland). Beide overeenkomsten zijn vernietigd door het Europese Hof van Justitie vanwege de angst om de gegevens van EU-burgers op Amerikaanse servers te verwerken.

“Meta wil of “dreigt” Europa niet te verlaten, en elke berichtgeving die suggereert dat we dat wel doen, is gewoon niet waar. Net als 70 andere bedrijven in de EU en de VS stellen we een bedrijfsrisico vast als gevolg van onzekerheid over internationale gegevensoverdrachten.”

– Meta in de aankondiging

Het is niet de eerste keer dat Meta dreigt de Europese markt te verlaten. Deze keer noemt het bedrijf echter expliciet Facebook en Instagram.

Rechtszaken tegen Meta

In de afgelopen jaren heeft meta te maken gehad met een aantal rechtszaken op de Europese markt. Deze rechtszaken dwongen het bedrijf miljarden dollars uit te geven om ze te schikken. Onlangs dwong de Franse dataregulator CNIL Meta om 68 miljoen dollar aan boetes te betalen voor schendingen van de privacywetgeving. De CNIL zegt dat Meta, naast Google, gebruikers in Frankrijk heeft beperkt in het weigeren van cookie-trackingtechnologie.

Het vertrek van Facebook en Instagram uit Europa kan gebruikers zorgen baren, maar Europese wetgevers lijken de stap te verwelkomen. “Ik kan bevestigen dat het leven heel goed is zonder Facebook en dat we heel goed zouden leven zonder Facebook”, zei de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire. “Digitale reuzen moeten begrijpen dat het Europese continent zich zal verzetten en zijn onafhankelijkheid zal bevestigen.” voegde hij toe.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws over Meta? Download dan onze Android-app en volg ons op FacebookInstagramYouTubeTelegram en Twitter.

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

10

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

12 februari 2022, 19:48

Heel Heel Jammer

12 februari 2022, 13:09

Alsof daar ooit spraken van was.
700 miljoen + Europeanen is een erg grote markt om te verliezen zelfs voor Meta. Het plan was waarschijnlijk om enige oproer onder de gebruikers te creëren.

12 februari 2022, 11:46

tsja, jammer. wat mij betreft vertrekken ze gewoon. zal er geen traan om laten.

12 februari 2022, 10:42

wat ontzettend jammer dat ze niet weg gaan. opzouten is beter voor ons.

12 februari 2022, 9:54

Oprotten M.Stinkerberg.

12 februari 2022, 1:48

Wat zijn dit voor rare constructie meta, alphabet….

11 februari 2022, 16:14

maakt niet uit inmiddels facebook en instagram opgezegd.
binnen kort stoppen met whatsapp

11 februari 2022, 15:28

“Een aantal dagen geleden dreigde Meta om Facebook en Instagram niet langer in EU-landen aan te bieden. … Het is niet de eerste keer dat Meta dreigt de Europese markt te verlaten. …”

Ja, en zoals al een aantal keren werd aangegeven – ook hier op deze site – dreigden ze daar helemaal NIET mee. Het blijven herhalen maakt het alleen maar warriger.

11 februari 2022, 14:35

Jammer. ?

11 februari 2022, 14:34

Nou, wat een verrassing…. ?