Lenovo Smart Tab M8
IFA 2019 bleek voor Lenovo het perfecte moment om een drietal slimme producten uit te brengen. In de basis gaat het om twee slimme tablets, evenals één slim scherm. Tijdens het evenement zijn we alvast aan de slag gegaan met de Yoga Smart Tab – een opvolger van de Yoga Tab 3 van weleer. Naast de Yoga-tablet, die meer is gericht op het consumeren van media, zien we tevens de Smart Tab M8. Deze tablet biedt het beste van beide werelden. Je kan hem immers in een dock plaatsen om hem te gebruiken als slim scherm. Eenmaal uit de dock functioneert het als een normale tablet.
De Lenovo Smart Tab M8 is een multifunctionele tablet
Zoals je al af kan lezen uit de naam, heeft het slimme scherm een formaat van 8-inch. Het scherm is voorzien van een relatief lage resolutie, 1.200 x 800 pixels – net iets te weinig voor een HD-scherm. Intern vinden we een MediaTek A22-chipset, gecombineerd met 2 GB RAM. Lenovo geeft gebruikers de keuze tussen 16- of 32 GB-opslaggeheugen – er wordt niet gesproken over uitbreidbaarheid via een microSD-slot in de tablet. Ondanks dat de tablet vermoedelijk vaak in zijn dock zal zitten, heeft Lenovo een flinke 5.000 mAh-batterij ingebouwd. Opladen gaat via de microUSB-poort van de M8.
In de dock laat de tablet zijn ‘slimme’ karakter zien
Wat deze tablet zo speciaal moet maken, is dat alles in één pakket zit. Op het moment heb je nog een los scherm in je kamer staan om te dienen als hub voor je slimme apparaten. Met de Lenovo Smart Tab M8, heb je zo’n scherm niet meer nodig. In plaats daarvan krijg je een multifunctioneel scherm, die buiten de dock kan werken als alledaagse tablet met een nog onbekende versie van Android. In de dock schakelt de Tab M8 zijn far-field-microfoons in om stemopdrachten voor de Google Assistant op te vangen – alles werkt dan net zoals bij de slimme Google Nest Hub-schermen.
Lenovo Smart Display 7
Lenovo brengt naast zijn slimme Smart Tab M8, ook een vernieuwing uit voor zijn bestaande slimme schermen. Ditmaal zien we de Smart Display 7, die qua design erg doet denken aan zijn voorganger. In de praktijk werkt de Smart Display 7 van Lenovo vergelijkbaar met de Google Nest Hub (Max). Je krijgt dan ook dezelfde functionaliteiten, met een ander hardware-design. Aan de voorkant vinden we een 7-inch scherm met een SD-resolutie (1.024 x 600). Voor de chipset kiest Lenovo wederom voor MediaTek, met ditmaal een 8167S-processor. Andere specificaties van het slimme scherm ontbreken.
Wat we wel weten, is dat de Smart Display 7 twee 5W-speakers heeft aan de voorkant voor betere stereo-separatie. Op het scherm zijn verder twee microfoons aanwezig om je spraakopdrachten op te vangen. Zoals we van Lenovo gewend zijn – en dat zie je ook terug bij de schermen van Google – is dat de microfoons met een fysieke knop onderbroken kunnen worden. Dat geldt ook voor de 2 MP-camera op de Smart Display. Voor wie de kleur van de bestaande slimme schermen van Lenovo saai vond, heb ik weinig goeds te melden; ook ditmaal biedt de fabrikant maar een kleur, Blizzard White.
Lenovo Tab M8 of Display 7 kopen
Voordat je het slimme scherm of de multifunctionele tablet in huis kan halen, moet je nog wel even wachten. In het persbericht over de aankondiging van de slimme producten, spreekt het over een beschikbaarheid richting het einde van oktober via zijn eigen webwinkel. De Smart Tab M8 komt in de winkel te liggen voor een adviesprijs van 149 euro. Het slimme scherm, de Smart Display 7, moet 129 euro kosten. Het is nog niet bekend of de fabrikant deze producten daadwerkelijk in Nederland uit zal brengen. Eerder liet de fabrikant ons nog links liggen. Nu de Assistant er ook in het Nederlands is, zou dat anders kunnen zijn.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
En ik ben heel blij met mijn 2de Lenovo tablet. Heb eerst de Lenovo Tab 4 8 Plus gehad. De enigste 8 inch tablet met resolutie 1920 x 1200, 64 gb opslag uitbreidbaar met micro sd, 4 gb ram, stereo speakers met Dolby atmos, 8 mp camera achteraan met flits en 5 mp vooraan en de tablet was volledig uit glas. Heb 2 Android versie updates gehad en om de 3 maanden beveiligingsupdates. Updates zijn gestopt in oktober 2018. Heb dan die tablet cadeau gedaan aan mijn schoonzoon die helemaal niks geeft om updates en die is er dik tevreden mee. Ikzelf heb nu de Lenovo P 10 die op Android 9 draait en ben daar heel tevreden mee, ook helemaal uit glas, zelfde resolutie, ram en opslag evenals camera’s vooraan en achteraan. Deze heeft 4 speakers Draait als een zonnetje en heeft mij maar € 249 gekost. Alleen de Huawei heeft beter scherm en betere processor maar die is dan ook een pak duurder. Een Apple moet ik gewoon niet hebben wegens geheugen niet uitbreidbaar en veel te duur voor mijn wensen. Welke tablet blijft er dan nog over? Zeg het maar…….
Lenovo is voor Tokkies met vechthond en Schultenbrau bier.
Lenovo valt bij mij onder de categorie troep.
Nooit meer Lenovo. 1 update en dat was het. Hele slechte service daar.
1.200 x 800 pixels, Micro-USB…. welkom in 2010.