Samsung Galaxy S25: Nu met Galaxy Tab S6 Lite!

Honor V30 officieel: Kirin 990-processor en twee selfiecamera’s

Sebastien Marien
Sebastien Marien
26 november 2019, 15:37
2 min leestijd

Honor V30

Lees verder na de advertentie.

Honor onthult zijn V-reeks telkens enkele maanden van tevoren in China waarna het de telefoon onder de ‘View’ naam bij ons op de markt brengt. In januari verwachten we dat de telefoon bij ons zal verschijnen als de Honor View 30.  Honor presenteert nu zowel de V30 als de V30 Pro in China.

De telefoons hebben een scherminkeping die sterk doet denken aan de Samsung Galaxy S10 Plus, want er zijn twee camera’s aan de linkerbovenkant van het LCD-paneel. Eerder meldden we Het scherm heeft een 6,57 inch formaat met een resolutie van 2400 bij 1080 pixels. Eerder schreven we al op basis van  een gerucht dat de View 30 zo’n pilvormige scherminkeping zal krijgen. De V30 en de Pro-versie kregen hetzelfde schermpaneel.

Prestaties en accu

Verder komt hij net als het Mate 30 Pro-vlaggenschip van Huawei  met een Kirin 990-processor onder de behuizing. Dat is de nieuwe high-end-chipset van het bedrijf die in september is onthuld, en die de concurrentie aangaat met de aankomende Snapdragon 865 van Qualcomm en de Exynos 9830 van Samsung. Daarnaast krijgen de Honor V30 en de Pro-versie elk twee modellen. De V30 is beschikbaar met 6 GB aan werkgeheugen en 128 GB opslag of 8 GB RAM en dezelfde opslagcapaciteit. Met de Pro-versie krijg je meer vermogen voor multi-taksing, want hij heeft 8 GB RAM en 128 GB opslag of 8 GB aan werkgeheugen en 256 GB opslag.

Op het vlak van snelladen worden beide telefoons verwend met 40 watt opladen en ze krijgen ook ondersteuning voor snel draadloos laden met een 27 watt vermogen. De V30 kreeg van Huawei een 4200 mAh accu en de pro-versie is uitgerust met een iets kleiner 4100 mAh exemplaar.

Vijf camera’s

Honor komt met drie camera’s en een flitser  achterop die in een L-vorm zijn opgesteld, dat is een vergelijkbaar design met wat we verwachten voor de aankomende Samsung Galaxy S11. Honor gebruikt voor de V30 Pro een 40 MP hoofdcamera, precies zoals bij de Mate 30 Pro, en daarnaast krijgt hij een 12 MP groothoekcamera en een 8 MP telecamera met 3x optische zoom. De gewone V30 krijgt evenveel camera’s maar hij moet het stellen met een 8 MP exemplaar als groothoeklens en hij mist optische beeldstabilisatie in de hoofdcamera. Vooraan hebben de V30-telefoons een pilvormige inkeping met twee camera: een 32 MP hoofdcamera en een opmerkelijke 8 MP telecamera.

Beschikbaarheid

Deze telefoon komt in China op de markt met de Magic UI 3.0.1-schil die werkt met Android 10. Omwille van het handelsverbod dat Huawei boven het hoofd hangt in de Verenigde Staten zal dus deze telefoon net al de Mate 30 Pro zonder Google-apps en diensten beschikbaar zijn als hij de Westerse markt gaat trotseren. Honor vertelde ons recent dat het net als Huawei gaat gebruik van Huawei Mobile Services (HMS) als alternatief voor Googles diensten. Recent lanceerde Huawei zijn Mate 30 Pro alvast in Spanje. Het is nog niet bekend wanneer de View 30 en de Mate 30 Pro op de Nederlandse markt beschikbaar zijn.

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

2

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

27 november 2019, 0:15

En vooral de trend om het i het beeldscherm te doen. Ik vind het belagelijk en lelijk uitzien. Mijn tv heeft toch ook geen gaten…

26 november 2019, 18:45

Ja hoor twee selfie camera’s… Ik hang de vlag uit wanneer de trend aanbrengt dat de selfie camera’s verdwijnen