Samsung 2025? Maak nu kans op een Music Frame t.w.v. €449!

Gramofon: muziek afspelen via WiFi

Hans Frings
3 mei 2014, 10:00
1 min leestijd
Gramofon: muziek afspelen via WiFi

Lees verder na de advertentie.

Gramofon

Gramofon is van de makers van Fon, een wereldwijd WiFi-netwerk dat door gebruikers gedragen wordt. Gramofon heeft ook iets met verbindingen te maken, deze maakt het net als bijvoorbeeld Rocki mogelijk muziek via WiFi te streamen naar praktisch elke ontvanger. De Gramofon wordt aangesloten op een audio-apparaat, zeg je stereo-set en vervolgens verbonden met WiFi of een ethernet-kabel. Daarna is het mogelijk om een smartphone of tablet te koppelen aan Gramafon en muziek te streamen, die vervolgens uit je eigen audio-device te horen zal zijn. Gramofon heeft momenteel ondersteuning voor Spotify en Rhapsody, maar Google Play Music, Deezer en andere diensten zullen in de toekomst toegevoegd worden.

Door het gebruik van Gramoofon is het dus mogelijk muziek te streamen naar praktisch elk apparaat en ben je niet gelimiteerd door het bereik van Bluetooth. Dit is bijvoorbeeld wel het geval bij een Bluetooth-speaker. Het enige dat noodzakelijk is, dat je verbonden bent met hetzelfde WiFi-netwerk.

Beschikbaarheid

Gramofon is te vinden op Kickstarter en gaat erg hard, maar steunen is nog mogelijk voor, op dit moment, $ 50. Je bent dan één van de eersten die Gramofon thuisgestuurd krijgt. Het product zal uiteindelijk voor $ 99 op de markt gebracht worden.

Dit artikel is geschreven door Hans Frings, eigenaar van GadgetsDaily.nl.

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

13

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

5 mei 2014, 23:35

Ik geloof dat de naam gramofon er minstens 3 keer anders in staat ;d ik weet dat ik het via mail moet melden maar ik stoor me er niet aan, maar ik vind het wel even grappig :p

5 mei 2014, 17:22

Ezcast geen optie dan?

4 mei 2014, 12:09

Neem een oude smartphone of tablet, installeer de soundseeder app, en je hebt net hetzelfde 🙂 Voor geen geld.

3 mei 2014, 22:28

Heb al sonos, maar dat is wel iets duurder. Maar heeft wel een digitale uitgang 😉

Gewist profiel
3 mei 2014, 15:44

Alles zit op mijn versterker, dus hoef ik niks te kopen van dongels of chromecast, ook heen abonm voor mij alles op HD gezet 3 TB. Kan jaren vooruit zo.

3 mei 2014, 14:54

Bluetooth is voor mij goed genoeg

3 mei 2014, 14:04

Het gaat hier dus niet om een app, die je spotify muziek naar je dnla device kan sturen.

3 mei 2014, 14:03

Wel een beetje op de valreep hoor. De funding is bijna voorbij dus wees er snel bij :p

3 mei 2014, 13:22

@Dim werk eens door! Ik wil jouw artikel over rocki!!!!!

3 mei 2014, 13:20

Tja, voor twee euro heb je Cast to UPnP van Bubblesoft. Ideaal om je Google Play Music mee af te spelen over je receiver.

3 mei 2014, 13:17

Ik heb mijn ChromeCast in de hdmi poort van mijn A/V receiver geplaatst en stream zonder problemen films en audio maar mijn stereo en tv

3 mei 2014, 12:30

Dan denk ik dat ik er maar eentje moet halen!

3 mei 2014, 12:23

Ik dank dat ik me daar eens moet voor inscrijven