Google heeft zo’n groot monopolie, dat het volgens de EU te ver gaat. Google zou zichzelf voortrekken binnen de eigen zoekmachine en daarom moet het 460 miljoen euro boete betalen. Plus een boete van 430 miljoen euro omdat klanten maar moeilijk aankopen kunnen doen om Google om. Google stelt dat de EU het niet bij het juiste eind heeft.
Lees verder na de advertentie.
Boete voor Google
De Europese Commissie stelt dat Google de Europese wet digitale markten (DMA) overtreedt. Het gaat dus niet over iets wat tien jaar geleden speelde, wat ook nog wel eens voorkomt bij de EU: het gaat om het hier en nu. De wet is ook vrij bewust in het leven geroepen om grote techbedrijven minder macht te geven, zodat die het straks niet helemaal voor het zeggen hebben.
Google kan zich niet vinden in de beslissingen van de EU: “Deze wetgeving van de DMA blijft alledaagse producten beschadigen. Om eraan te voldoen, moeten we realtime Zoek-functies verwijderen waar Europeanen van houden — zoals directe prijzen en rechtstreekse beschikbaarheid van hotels, vluchten en restaurants — en veiligheidsvoorzieningen op Google Play ontmantelen. Dit is geen eerlijke concurrentie; het is een achteruitgang van het product die gedreven wordt door een kleine groep van op eigenbelang gerichte klagers, waarbij Europese bedrijven en consumenten het slachtoffer zijn. Regulering zou producten moeten verbeteren, niet verslechteren,” aldus Kent Walker, President van Global Affairs bij Google & Alphabet.
Lees verder na de advertentie.
Mogelijk zie je straks dus niet meer de actuele prijs en beschikbaarheid van bepaalde diensten en producten, zo stelt Google. Een goed voorbeeld daarvan zijn de hotels die je via de zoekmachinegigant opsnort. Je ziet eerst mogelijkheden van Google, en dat mag, maar het mag zichzelf hierin niet prominenter zijn eigen platforms tonen dan anderen. Er zijn immers genoeg sites die hetzelfde doen en die krijgen nu geen eerlijke kans en consumenten hebben minder vergelijkingsmateriaal.
Lees verder na de advertentie.
De andere zaak draait om app-ontwikkelaars die alleen reclame mogen maken voor hun app in de Play Store en niet daarbuiten. Hierdoor weten consumenten niet dat er goedkopere opties zijn, terwijl daar gewoon ruimte voor moet zijn. Google gaat in hoger beroep tegen de zaken, maar zou wel met Europa praten om te kijken welke aanpassingen er moeten worden gedaan, maar dat gaat voor de boetes niets veranderen.
Het krijgt vooral meer boetes in de toekomst als het niets verandert. Het heeft nog veel openstaan. Recent werd bekend dat Google ook nog 4,1 miljard euro moet betalen omdat het andere bedrijven van zijn Android-platform zou houden.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
De EU? Wat is dat? Alleen maar regels en ondertussen achteruit gaan. Meer is die bureaucratie niet.