Nieuw: de Huawei Watch D2 nu met FreeBuds 5i t.w.v. €99,99 cadeau!

Google Lens krijgt een transformatie: dit is er straks nieuw

Marloes Urff
Marloes Urff
12 maart 2024, 10:31
2 min leestijd
Google Lens krijgt een transformatie: dit is er straks nieuw

Lees verder na de advertentie.

Google Lens is ontzettend handig als je iets wil vertalen, samenvatten of er gewoonweg meer informatie over wil krijgen. De techgigant wil nu alles rondom Lens gaan uitbreiden, om hopelijk de gebruikerservaring op smartphones ook op desktop mogelijk te maken.

Google Lens verandert

Momenteel is het mogelijk om met Google Lens een afbeelding op te zoeken op het internet door middel van de rechtermuisknop. Klik je zo op een afbeelding, dan kan je deze opzoeken. Dit is handig als je wil weten of de afbeelding mogelijk ergens anders vandaan komt, of wil weten waar je het product op de foto kan kopen.

Volgens bekende functie-spotter @Leopeva64 op X (voorheen Twitter) zou het nog weleens kunnen dat er binnenkort wat veranderingen naar Google Lens komen. Het werd eerder al duidelijk dat Google bezig is om de gebruikservaring te verbeteren: zo is er al ‘Afbeelding zoeken met Google’. Dat is wat we hierboven al benoemden, maar biedt straks de mogelijkheid om een screenshot van het volledige scherm te maken.

Die functie is momenteel nog in ontwikkeling, maar als we de gif van Leopeva’s tests mogen geloven, komt de vernieuwde Google Lens straks los van de zijkant. 

Zoeken op tekst

Ook het zoeken met tekst is straks uitgebreider: het lijkt erop dat deze functie veel weg gaat hebben van Multisearch. Daar hoeft Google echter geen schermopname van te hebben. Een volledig screenshot van een scherm zou dan ook de eerste stap naar Circle to Search kunnen zijn, wat nog niet op Google Chrome te gebruiken is.

Het is niet gek dat Google deze functionaliteiten in de browser wil plaatsen. De functies die we nu op smartphones zien met AI, zijn ongetwijfeld ook gewild onder desktop-gebruikers. Door deze in Google Chrome te plaatsen, kan Google straks nog meer gebruikers voorzien van informatie via de zoekmachine. 

Maak jij veel gebruik van Google Lens? Laat het ons weten in de reacties hieronder!

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!