Google Documenten is een heel fijne tool in de browser: de meeste Androidworld-artikelen komen er tot stand. Maar, als je nog even iets aan een geschreven stuk wil veranderen op je telefoon, dan is de app ervan niet altijd zo uitgebreid of makkelijk in gebruik. Dat gaat veranderen met deze drie verbeteringen.

Lees verder na de advertentie.
Google Documenten op Android
De Google Documenten-app op Android is natuurlijk op een veel kleiner scherm gepropt, waardoor je de prettige brede navigatie mist. In de code van Google Documenten is door AndroidAuthority gespot dat er wat mogelijkheden aankomen om die navigatie te verbeteren, naast nog meer opties voor meer overzicht. Dit zijn de drie nieuwe mogelijkheden die naar Google Documenten komen:
Lees verder na de advertentie.
1. Tabbladen
Tabbladen zijn nu alleen beschikbaar in de webversie van Google Documenten en die laten je een document opbouwen met verschillende tabbladen, als een soort dossier. Je kunt zo makkelijker secties maken en daar naartoe gaan binnen je document. Het scheelt een heleboel scrollwerk. Tabbladen zijn te vinden in het linkerdeelvenster in de browser. Op mobiel kun je onderaan het document het huidige tabblad zien en kun je de lijst met tabbladen vinden en wisselen tussen tabbladen. Straks maak je die tabbladen zelf in de app van Google Documenten.
2. Bladwijzers
Je kunt in de browser een bladwijzer maken. Dit is een soort boekenlegger die je op een plek kunt zetten in het document, zodat je daar meteen naartoe kunt gaan. Op websites zouden ze het een ‘anker’ noemen, maar in Google Documenten heet het een bladwijzer, in het Engels ook wel bookmark. Ze komen ook naar de mobiel: je kunt een bepaalde pagina of zelfs alinea linken. Het jammere is dat mensen met een iPhone dit al langer kunnen op Google Documenten, maar we er op Android duidelijk langer op hebben moeten wachten. Als het er eenmaal is, dan selecteer je de tekst, tik je op het plus-icoon en dan verschijnt er vanzelf de optie om een bladwijzer te gebruiken.
3. Gemini AI-tools
Natuurlijk komt er ook meer Gemini naar de app. Het idee is dat je straks een Gemini-knop hebt in Docs waarmee je onder andere je document kunt samenvatten. Zo hoef je er zelf niet helemaal doorheen te akkeren, maar geeft de AI je al de punten die je waarschijnlijk wil weten.
Lees verder na de advertentie.
De nieuwe functies werden gezien in de code van Google Documenten: 1.25.062.00.90. Het is nog niet officieel beschikbaar, maar komt waarschijnlijk later dit jaar naar de app.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten