Gmail opent nu in splitscreen op tablets en vouwbare telefoons

Laura Jenny
Laura Jenny
21 oktober 2023, 16:00
2 min leestijd

Google heeft de afgelopen jaren veel mogelijkheden doorgevoerd om Gmail prettiger in gebruik te maken op tablets, maar nu komt het waarschijnlijk met de beste vernieuwing tot nu toe. Tablets en vouwbare telefoons waarop Gmail wordt geopend, zien nu aan de rechterkant de mail-inhoud en aan de linkerkant de lijst met de inbox. En ja, dat is eigenlijk wel de prettigste manier om een mailbox te zien.

Lees verder na de advertentie.

Gmail op tablets

Als je op de link in een e-mail tikt, dan zal je ook merken dat het schermpje dat wordt geopend niet meer het hele scherm overneemt, maar dat je Gmail-inbox aan een kant open blijft staan. Op die manier weet je beter wat je aan het doen bent en kun je makkelijker terug, mocht de link toch wat teleurstellend zijn (of per ongeluk zijn aangetikt). 

Google is echt lekker bezig, zo heeft het ook zijn Office-programma’s beter bruikbaar gemaakt voor tablets en foldables. Hetzelfde geldt voor bijvoorbeeld Zoom, Dropbox, Evernote en Todoist. Die werken nu ook stukken beter op bijvoorbeeld Pixel Fold. Sommige apps openen juist op het hele scherm en gebruiken die ruimte goed, anderen zijn juist wat meer zoals hun webversie. In ieder geval is het goed om te zien dat Gmail nu ook meedoet, want deze weergave is perfect om lekker mee te werken.

pixel gmail

Nieuwe iconen

Daarnaast is er nog iets nieuws aan Gmail, maar dan op het web. Er zijn meer iconen in de menu’s te vinden zodat je makkelijker en sneller kunt navigeren naar waar je echt naartoe wil. Je ziet snel hoe je bepaalde mails kunt filteren, verwijderen, printen, downloaden, enzovoort. Vooral het icoon voor phishing is leuk, de rest is wat normaler gebleven. Met dank aan 9to5Google voor het screenshot.

gmail

Heb jij de nieuwe iconen al gezien? Of misschien Gmail op de foldables of tablet in zijn nieuwe weergave? Laat het nu achter in de reacties. 

Gmail

Google LLC

8.0
Gratis
Via Google Play

Lees meer over

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

4

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

Plaats een reactie
18 november 2023, 11:03

Ik heb het nu een paar weken. Ik snap niet dat het als prettig wordt beschreven, scherm wordt heel klein en slecht te lezen. En verschuiven gaat niet heel makkelijk. Iemand al ontdekt hoe je dat uit kan zetten?

Gewist profiel
22 oktober 2023, 9:55

Heb de split screen al 2 maanden op mijn tablet en vind dit vervelend.
Als ik bvb een pdf attachment krijg, dan wordt allen de rechter helft van het scherm gebruikt om die te bekijken en dat is te klein.
In de opties van Gmail zie ik (voorlopig) geen switch om dit uit te schakelen.
Voorlopig behelp ik mij door de attachment te downloaden en dan te openen via een File Explorer.

22 oktober 2023, 1:30

Helaas wel. Op tablet. Moet nog even uitzoeken hoe ik er vanaf kom.

21 oktober 2023, 21:32

Dit is al heel lang zo! Ik heb dit al sinds maanden op mijn tablet.