Het Amsterdamse telefoonmerk Fairphone komt met een nieuwe laadkabel die duurzamer en veel sneller is. Het gaat om een nieuwe generatie USB-C-laders en -kabels die op een manier zijn vervaardigd die beter zijn voor de aarde. Iets waarvan het merk hoopt dat er veel telefoonmerken zullen volgen.
Lees verder na de advertentie.
Nieuwe laadkabels van Fairphone
De nieuwe kabels ondersteunen laadsnelheden tot 240 Watt, wat vier keer zo goed is als de vorige Fairphone-kabels. De datasnelheden zijn tot 20 Gbps via USB 3 en dat is twee keer zo snel. Kabels kunnen 3K-beelden helpen weergeven tot 120 Hertz en 8K op 30 Hertz. Er is 100 procent gerecycled koperdraad gebruikt.
De buitenmantel, binnenlaag en het vlechtwerk zijn gemaakt van gerecycled plastic en de productie is helemaal groen qua energie. De kabels zijn e-waste-neutraal, stelt het merk, dat het gebruik van goud en zilver in dekabels compenseert via Fairmined-credits, wat betekent dat het geld geeft om kleinschalige mijnbouwgemeenschappen te ondersteunen.
Lees verder na de advertentie.
In de test zijn ze 70.000 keer gebogen om zeker te stellen dat ze lang meegaan. Normale kabels gaan volgens Fairphone maar 10.000 buigingen mee. De USB-A-adapter kan eraf worden gehaald en Fairphone biedt 3 jaar garantie. Er is geen klittenbladsluiting meer aanwezig, maar een modulairekabelorganizer. Daarnaast zijn er ook nieuwe 30 Watt-opladers wiens behuizing gemaakt is van 100 procent gerecycled plastic met stekkerpinnen van een gerecyclede koper-zinklegering.
“Deze introductie staat symbool voor waar wij voor staan: de industrie uitdagen en aantonen dat hoogwaardige technologie ook op een verantwoorde manier gemaakt kan worden,” zegt Chandler Hatton, Chief Technology Officer bij Fairphone. “Onze producten zijn niet alleen ontworpen voor een lange levensduur, maar zijn ontwikkeld met duurzaamheid en langdurig gebruik als uitgangspunt. Ze laten zien hoe eerlijke productie en topkwaliteit moeiteloos samengaan.”
65 Watt-oplader komt eraan
In de herfst introduceert het Nederlandse merk een nieuwe 65 Watt-oplader met twee USB-C-poorten en een USB-A-poort, zodat je er ook je laptop mee kunt opladen, plus je smartphone en je oordopjes, bijvoorbeeld.
Lees verder na de advertentie.
Vanaf vandaag zijn de kabels verkrijgbaar:
- USB 2-kabel van 1 meter – 19,95 euro
- USB 2-kabel van 2,5 meter – 24,95 euro
- USB 3-kabel van 1 meter – 34,95 euro
- 30 Watt-oplader – 24,95 euro
Lees meer over Fairphone
- Fairphone 6 tijdelijk voor de helft van de prijs (31 dec 2025)
- Fairphone: ‘RAM-prijzen maken het lastig om consumentenelektronica betaalbaar te houden’ (19 dec 2025)
- Fairbuds XL (2025) review: dure duurzame koptelefoon (9 dec 2025)
- Fairphone Fairbuds XL (2025) (9 dec 2025)
- Fairphone kondigt Fairbuds XL (2025) aan: repareerbaarheid heeft een prijs (9 dec 2025)


Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten