Een vroegere medewerker van Meta onthult hoe het bedrijf doelbewust testen uitvoert met Facebook, die een negatieve impact hebben op de gebruiker. Zo kan het gebeuren dat de accu van je telefoon sneller leeg is als gevolg van deze testen.

Lees verder na de advertentie.
Negatieve impact Facebook-app
Datawetenschapper George Hayward, een ex-medewerker van Meta, brengt negatieve praktijken aan het licht over Facebook. Bij The New York Post vertelt hij hoe Facebook-ontwikkelaars van op afstand testen uitvoeren op de app, die gevolgen hebben voor gebruikers.
Het gaat om een praktijktest die beter bekend is als ‘negative testing’. Dat wil zeggen dat ontwikkelaars hun app bewust blootstellen aan allerlei onverwachte omstandigheden en problemen om dan te zien hoe de app ermee omgaat. Dat is an sich niets vreemds en het is in de meeste gevallen juist een goede zaak dat deze testen plaatsvinden, maar bij Facebook loopt het uit de hand, vertelt Hayward.
‘De grote massa helpen’
Tegen de krant legt hij uit hij hoe de testen van Facebook ervoor zorgen dat de accu van de smartphones van gebruikers sneller leeg gaat, zonder dat gebruikers er iets van kunnen weten. Het gebeurt dus stiekem op de achtergrond als gevolg van negative testing. Op het moment dat Hayward weigerde om deze testen uit te voeren, kreeg hij zijn ontslag bij Meta.
“Ik zei tegen de manager: ‘Dit kan schade aanrichten bij mensen’. Zij zei dat een deel er last van ondervindt, maar dat we de grote massa hiermee helpen.” Zo legde Hayward uit tegen The New York Post.
De schade waar Hayward het over heeft, slaat op situaties waarbij gebruikers mogelijk de hulpdiensten moeten verwittigen bij een noodgeval, maar plotseling met een lege smartphonebatterij zitten. aan de andere kant verslijt een telefoonaccu ook sneller als smartphones vaker worden opgeladen. Gebruikers zullen dan uiteindelijk sneller een nieuw toestel kopen.
Verhaal van één kant
Er is wel een belangrijke kanttekening bij dit verhaal over de negatieve impact van de Facebook-app op de telefoons van gebruikers. Het blijft namelijk een verklaring van een oud-medewerker, die mogelijk met bepaalde frustraties zit omtrent zijn ontslag. Dat kan dus eventueel zijn verklaringen beïnvloeden. We krijgen dus slechts één kant van het verhaal te horen.
Volledig los daarvan, is het natuurlijk wel mogelijk dat Facebook inderdaad op de achtergrond onze smartphoneaccu’s sneller laten leeglopen dan noodzakelijk is. Wat denk jij van deze verklaringen van Hayward. Overweeg je door dit verhaal misschien om de Facebook-app te verwijderen en in de plaats de webversie te gebruiken? Laat het ons weten in de reacties.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Haal de app maar weg. Je accu gaat uren langer mee.
Dat was me jaren terug al duidelijk. De app van mijn telefoon gegooid en voila … Drain weg
Heb nooit FB gehad en mis het ook niet. ?
Al zouden ze mij ervoor betalen om het te gebruiken dan nog niet… ???
Facebook misbruikt de gebruiker op vele manieren om grof geld te verdienen, dat is algemeen bekend …… Niets verbaasd me. ….. Daarnaast is vooral de censuur op last van overheid en farmaceutische industrie discriminatie en dictatuur. Het verwijzen naar bepaalde regeltjes is belachelijk aangezien die totaal onduidelijk en misleidend zijn…. Helaas is er geen goed alternatief. Tijd dat Musk of soortgelijk het opkoopt…
Ja zo is dat! Behalve Musk dan.
Dat de Facebook app je accu leeg trekt wist ik al veel langer, denk inmiddels zo’n 6-7 jaar. Zelfs Facebook light doet dat. Als je Facebookt via de browser, vergeet dan niet om het venster/tabblad te sluiten, anders verbruikt het nog steeds energie op de achtergrond.
WhatsApp, Facebook Messenger en Instagram hebben hier niet zo extreem last van.
Facebook? Wie gebruikt dat nog?
Echt? Pfff…
Een reden te meer om het niet te gebruiken en de app van de telefoon te verwijderen. Alsof de irritante reclame, het datagraaien en de belabberde privacy al geen redenen genoeg zijn. Ik ben benieuwd of dit ook bij andere Meta apps zoals WhatsApp en Instagram gebeurd, het zou mij niets verbazen.
Ik ben niet tegen of voor Facebook, maar bij ex medewerkers die wat over hun vorige baas zeggen zet ik toch altijd wel wat vraagtekens.
ok?
Facebook ik zet er ook een heeeeeeeeeeeel groot vraagteken bij wat ze allemaal uitvreten op je mobiel met hun hordes reclame er op
Gebruik nu al jaren de webversie van Facebook.
Facebook gaat er als allereerste af. Of uitschakelen in de meeste gevallen
Facebook dumpen, probleem opgelost, er zijn zat alternatieven
Dit doet Facebook al jaren, en bij meerdere mensen geadviseerd om de app er af te gooien waarvan hun telefoon snel leeg liep. Allemaal kwam ze tot de conclusie dat het na verwijdering van de app een stuk beter gaat. En raad zelf als alternatief de lite variant aan van Facebook.
Dus niet alleen jou data maar ook het laatste beetje stroom. ?
Who cares ???
Wat me vooral stoort, is het “stiekem” doen van facebook. Stel dat je als gebruiker wil meewerken aan tests etc. en je kan dit activeren tijdens b.v. het opladen van smartphone, zodat de accu wel trager oplaadt maar geen schade ondervindt, dan kan je als bedrijf toch die tests uitvoeren zonder eventueel gebruikers te benadelen. Ook vraag ik me af of dit het geval is bij de facebook lite-app, of die ook accu leegtrekt of niet. Ik ben in ieder geval blij dat ik facebook vaarwel gezegd heb.
Geen vuur zonder rook
Geen rook zonder vuur
Dat zeg ik ?
Klopt en al heel lang, daarom gebruik ik Metal voor Facebook…