Disney+ is van plan om het gratis delen van accounts en wachtwoorden vanaf volgend jaar aan te pakken. Net als Netflix moeten gebruikers dan betalen als ze hun account met anderen willen delen.
Betalen voor delen accounts
Dit was dan ook de reden van Netflix om dit afgelopen mei aan te pakken. Het platform brengt onder andere in Nederland kosten in rekening aan Netflix-abonnees die hun wachtwoorden delen met mensen buiten het gezin. Klanten die alsnog hun accountgegevens willen delen met iemand buiten hun eigen huishouden krijgen twee opties aangeboden.
Disney+ volgt voorbeeld Netflix
Bob Iger – CEO van de Walt Disney Company – geeft nu aan het voorbeeld van Netflix te willen volgen. Ook Disney+ zal namelijk geld gaan rekenen voor het delen van accounts buiten gezinnen. Iger geeft daarbij aan dat het één van de grootste prioriteiten is voor volgend jaar. Hij zei hier onder andere het volgende over:
We denken eigenlijk dat er hier een kans is om ons te helpen ons bedrijf te laten groeien. Een aanzienlijk deel van onze abonnees delen namelijk nu nog gratis hun account.
Disney+ wil dus voornamelijk meer abonnees aantrekken, en het in rekening brengen van het delen van wachtwoorden lijkt hiervoor een goede optie. Netflix zag zijn aantal abonnees, ondanks de kritiek, namelijk flink stijgen na hun nieuwe wachtwoordelenbeleid.
Wat gaat het kosten?
De nieuwe plannen van Disney+ moeten vanaf volgend jaar gerealiseerd worden. Het is nog niet bekend wat Disney voor het delen van wachtwoorden gaat rekenen en of het ook volgend jaar overal wordt geïmplementeerd. Bij Netflix kost het toevoegen van een extra lid 3,99 euro per maand.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Syncler / Stremio + real-debrid ?
lineaire TV sucks met al die oud meuk of programma’s waar volwassenen zich gedragen als kleuters. ???
Ohh ja en dan die adhd reclame blokken elke paar minuten, is een film bijna op zijn einde met bijvoorbeeld nog 5 minuten te gaan…. Bam weer 7 minuten reclame. ?
Streaming diensten hadden een goede kans maar die helpen zichzelf nu om zeep door de betalende klanten te pesten met extra kosten voor delen van accounts. In plaats van te waarderen dat er nog klanten zijn die eerlijk voor een dienst willen betalen.
Dus eind conclusie…. We zijn weer terug bij af zoals 20 jaar geleden toen men massaal de torrents aan had staan. Enige verschil is dat je nu de data / content supernel kan bekijken waar je vroeger als je pech had uren of dagen moest wachten voordat je je serie of film kon kijken door d trage download snelheid. Maar he het was gratis dus dan wachten we wel was toen het motto….??
Nu gaat alles met de snelheid van het licht wat het toch weer heel aantrekkelijk maakt om illegaal je content binnen te halen, omdat de legale manier van content bekijken gewoon alleen nog maar pesten van de gebruikers is en het grote geld het enige is wat nog telt voor de aandeelhouders van die diensten. ?
Ik heb nog 2 streamings diensten over van de 5 die wij hadden 3 jaar terug maar voor hoelang nog….? ? Nieuwe content is er nauwelijks, en wil je net die serie kijken dan is ie weer verwijderd omdat een licentie is verlopen. ?
Dan blijft er nog maar 1 oplossing over…. De piratenboot weer uit het droogdok halen en weer op content strooptocht…. zoals van ouds…. ????
Ze doen maar ik kan nog steeds alles op torrents vinden van alle streams gratis. Hen ook zelf hbo voor 4 euro zodra dat duurder gaat worden dag hbo
Ik snap het wel. Laten we eerlijk zijn als je het lineaire TV kijken links laat liggen, dan speel je bij je Internet provider voldoende budget vrij om met elkaar Netflix, Disney, HBO enz. te kunnen delen. Ik zal binnenkort ook stoppen met mijn abonnement voor een ontvanger en mogelijkheid om programma’s op te nemen.
De ergernissen om lineair TV te kijken zijn in de “corona periode” zo hoog opgelopen, dat bij het kijken naar een journaal uitzending op NPO ik al de hik krijg. Mijn partner wil nog wel eens kijken naar vrolijke shit als programma’s als “Ik vertrek”, maar ik kan dat niet meer opbrengen.
Zo lang het publieke kanalen betreft onder NPO vlag mis je in principe niks. Daarvoor heb je via de inkomstenbelasting al een bijdrage geleverd.
De commerciële zenders grossieren in bagger en blaffen je om de 10 minuten onder met irritante reclame rommel.
Stelletjes copycats????
Ja bah, een bedrijf dat geld wil verdienen ??