Android O
De doorgaans betrouwbare bron SamMobile heeft een lijst met Samsungtoestellen samengesteld die volgens hen Android O krijgen. Ze baseren deze gegevens op het updateverleden, waarbij veel toestellen twee grote firmwareupgrades ontvangen.
Android O is de nieuwste versie die door Google op 21 maart werd aangekondigd. In deze versie zien we onder andere dat er nieuwe mogelijkheden zijn op het gebied van notificaties en dat ontwikkelaars een aparte voor- en achtergrond op kunnen geven voor hun app-icoontjes. Google heeft Android tevens min of meer opgedeeld in twee delen. Daarbij is een gedeelte apparaat- en fabrikantspecifiek. Dit gedeelte is zo gemaakt dat het mogelijk is om nieuwe Android-versies hier bovenop te installeren. Dat betekent dat het voor fabrikanten minder werk kost om updates uit te brengen.
Samsung en providers hebben de tijd nodig om hun aanpassingen door te voeren voordat Android O geschikt is voor het betreffende toestel. Er gaan geruchten dat Google de officiële release in augustus gepland heeft. De Nexus- en Pixeltoestellen zijn dan als eerste aan de beurt. Daarna is het aan de fabrikant om hun updates uit te gaan brengen.
Volgens SamMobile gaat Samsung onderstaande toestellen wel/niet/misschien van een update naar Android 8.0 voorzien.
Samsungtoestellen die wel Android 8.0 krijgen
> Samsung Galaxy S8
> Samsung Galaxy S8+
> Samsung Galaxy Note 8
> Samsung Galaxy S7
> Samsung Galaxy S7 Edge
> Samsung Galaxy S7 Active
> Samsung Galaxy A7 (2017)
> Samsung Galaxy A5 (2017)
> Samsung Galaxy A3 (2017)
> Samsung Galaxy J7 (2017)
> Samsung Galaxy J5 (2017)
> Samsung Galaxy Note FE
> Samsung Galaxy Tab S3
> Samsung Galaxy C9 Pro
> Samsung Galaxy C7 Pro
> Samsung GalaxyJ7 Prime
Samsungtoestellen die misschien Android 8.0 krijgen
> Samsung Galaxy A9 Pro
> Samsung Galaxy A8 (2016)
> Samsung Galaxy J7 (2016)
> Samsung Galaxy J5 (2016)
> Samsung Galaxy J3 (2017)
> Samsung Tab S2
> Samsung Tab A
Samsungtoestellen die geen Android 8.0 krijgen
> Samsung Galaxy S6-serie
> Samsung Galaxy Note 5
> Samsung Galaxy A7 (2016)
> Samsung Galaxy A5 (2016)
> Samsung Galaxy A3 (2016)
> Samsung Galaxy J3 (2016)
> Samsung Galaxy J2 (2016)
> Samsung Galaxy J1 (2016)
Deze gegevens zijn dus gebaseerd op het verleden en bieden geen garantie dat het betreffende toestel daadwerkelijk door Samsung van Android 8.0 zal worden voorzien.
*Update 28-11-2017: Onderstaande lijst met Samsungtoestellen die voorzien zouden worden van Android 8.0 Oreo is op Weibo verschenen:
*Update 01-02-2018: XDA Developers heeft een lijst met codenamen in een bètaversie van Oreo voor de Galaxy Note 8 gevonden. Volgens hen is het zeer waarschijnlijk dat Samsung momenteel Oreo op deze toestellen aan het testen is:
Samsungtoestellen die misschien Android 8.0 krijgen
> Samsung Galaxy A3 2017 (a3y17)
> Samsung Galaxy A5 2017 (a5y17)
> Samsung Galaxy A7 2017 (a7y17)
> Samsung Galaxy A8 2016 SM-A810 (a8xe)
> Samsung Galaxy A8 2018 (a8lte)
> Samsung Galaxy A8+ 2018 (a8plte)
> Samsung Galaxy J3 2017 (j3y17)
> Samsung Galaxy J5 2017 (j5y17)
> Samsung Galaxy J7 2017 (j7y17)
> Samsung Galaxy J7+ (jadelte)
> Samsung Galaxy J7 Duos 2017 (j7duo)
> Samsung Galaxy J7 Max (j7max)
> Samsung Galaxy J7 Neo (j7velte)
> Samsung Galaxy J7 Prime (j7popelte)
> Samsung Galaxy Note FE (gracer)
> Samsung Galaxy Note 8 (great)
> Samsung Galaxy S7 (hero)
> Samsung Galaxy S7 Edge (hero2)
> Samsung Galaxy S8 Active (cruiserlte)
> Samsung Galaxy S8 (dream)
> Samsung Galaxy S8+ (dream2)
Samsungtablets die misschien Android 8.0 krijgen
> Samsung Galaxy Tab A 8.0 SM-T355 (gt58lte)
> Samsung Galaxy Tab A 8.0 SM-T380/T385 2017 (gta2s)
> Samsung Galaxy Tab A 10.1 SM-T580 (gtaxl)
> Samsung Galaxy Tab Active 2 (gtactive2)
> Samsung Galaxy Tab E 8.0 (gtesvelte)
> Samsung Galaxy Tab S3 SM-T825 (gts3)
Samsungtoestellen die zeer waarschijnlijk Android 8.0 krijgen
> Samsung Galaxy C7 Pro
> Samsung Galaxy C9 Pro
> Samsung Galaxy J5 Pro
> Samsung Galaxy J7 Pro
> Samsung Galaxy S7 Active
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Tab s2 niet meer dus? Is bepalend voor mijn volgende aankoop.
Waarom vindt iedereen het zo belangrijk op welke Android-versie je toestel draait? Is een nieuwere versie per definitie beter?
Bij Windows zijn veel mensen altijd terughoudend geweest met het installeren van nieuwe versies, waarom niet bij Android?.
Kan ik nu mijn s5 nep opdoeken? loopt nu op 6.0.1. Beveiliging 010817
Eind januari? Volgens mij is het NU begin februari… heb jij hem al?
Samsung belooft wel eens meer wat, maar houdt zich daar nooit aan. Mijn S8+ krijgt volgens dit bericht de Oreo update, maar wanneer staat er niet bij. “Ergens” in 2018 ja ja ik geloof er geen zak van. Vertrouwen in Samsung is bij mij gedaald tot 000000000000 en terecht….
Normaal klaag ik niet maar ik vind het wel frappant dat mijn S8 Plus nog steeds op beveiligingspatch van 1 november 2017 draait. Het blijft angstvallig stil ook ? Oudere modellen draaien al op van die van januari. Strange…
Dit jaar nog?
Ik heb net een email naar de CEO van Samsung gestuurd en ga terug ook onze minister van telecom een schrijven sturen omtrent het updatebeleid van toestellen. Mijn mening is dat fabrikanten voortaan in heel de EU verplicht moeten worden duidelijk op de verpakking een vervaldatum te melden van update ondersteuning. Tevens moeten de gegarandeerde firmware versies duidelijk vermeld worden zodat je als klant duidelijk weet wat je koopt want je mag toch weten welke waar je krijgt voor je geld. Voor de A8 2018 zou het bvb er zo kunnen uitzien dat ze het android mannetje met de cijfers van fw versies plaatsen bvb 8.0 – 9.0 at least till 01-2020. Zo weet je perfect wat je mag verwachten.
Dit updatebeleid is killing voor de restwaarde van een highendtoestel als de S7. Het duurt waarschijnlijk nog maanden voordat Oreo wordt uitgerold.
Over twee maanden mag ik van mijn werkgever een nieuw toestel bestellen. Hoeveel is mijn S7 edge. Die nagenoeg geen gebruikssporen heeft nog waard? 100 euro, misschien 150,-. Een vergelijkbaar Apple toestel vaak het dubbele. En tja, onder aan de streep moet je ook daar naar kijken als je investeert. Dus sorry Android én Samsung over 2 maanden mijn eerste iPhone…
Heb net contact opgenomen met de klantenservice Samsung en bevestiging gekregen dat alle toestellen minimaal 2 jaar software ondersteuning krijgen vanaf lancering dus de Galaxy A8 2018 zou logisch gezien android O en P moeten krijgen. Tevens creëert Samsung beetje verwarring met de product naam van de SM A530F. Deze gaat namelijk zowel als A5 2018 als A8 2018 door het leven wat vreemd is.
De S6 ontbreekt in het rijtje
Kijk, en dit is dus waarom ik ben overstapt naar Xiaomi! Lekker 5 jaar lang updates !! Maar ja mensen, blijf maar lekker die overpriced Samsung brol kopen ?
Dat is toch een ander lijstje dat samsung zelf heeft uitgebracht. zoals de Samsung Galaxy Tab A (2016) krijgt volgens samsung zeker een update naar oreo. Dit lijstje staat ook bij android.planet
De S6 krijgt misschien wel de update naar Oreo. Dit is nog niet volledig uitgesloten.
Eerst nog de S6 en nu weer niet.
Lenovo?
Samsung belooft wel eens meer wat. Android 7.1 en .2 hier nooit gezien…
ik installeer liever geen updates meer als alles goed werkt. de laatste op mijn s8 was ook succes. als ik helemaal onderaan de balk tik op:hier tikken voor heel scherm,dan loopt elke keer mijn tel.direct vast,en reboot automatisch. erg irritant want per ongeluk gebeurt dit nogal eens
Ik heb de oudste samsung Galaxy j5 namelijk die van 2015 die staat nergens in het lijstje hoe zit het daarmee. Ik denk dat ik geen update krijg heb namelijk Android 5.1 lollipop.
Wanneer dan.. in 2017 hoop ik.
ik heb A3 wat nu ????
Ik maak me geen zorgen.
S6 niet? Dat is snel!
Ik vind een andere versie geheel onnodig maar wel leuk. Wat ze moeten verplichten zijn de beveiligingsupdates. Net als MS moeten zij gaten in de beveiliging dichten voor zeker 5 jaar.
En de S5? Jammer dat alleen de nieuwste modellen een update krijgen :/
A5 2016 geen android O… was wel weer te verwachten. Moet zelfs nog wachten op android 7.0…
“waarbij veel toestellen twee grote firmwareupgrades ontvangen.” Gelooft de redactie van AW dat zelf echt?
Heb net 72 uur 7 op mijn S6 edge+ staan. Meestal veranderingen qua looks en verder weinig.
De opsomming is een veronderstelling dus laten we nog even afwachten.
Ze moeten providers verplichten om minimaal 2 jaar updates te geven. En zeker bij introductie toestel voor de versies van Android die al zijn aangekondigd. Qua security updates langer. Ik krijg de beveiliging updates gelukkig nog voor mijn s5 plus
16 zeker en 9 misschien. Dus 25 toestellen…
Dat zet de boel wel in perspectief waarom lowbudget toestellen van vorig jaar geen O krijgen.
En toch zijn er mensen die dat niet begrijpen. Ja echt….
Ga er maar vanuit dat Samsung alleen de high end toestellen update. De rest word buiten schot gelaten. Op Android moet nog veel gedaan worden qua update beleid vooral bij de fabrikanten. Ik zeg eerst zien dan geloven ?
Laat Nougat eerst maar voor de A5 2017 komen… In ieder geval goed nieuws dat deze ook O krijgt, jammer dat dat wel een pas in 2019 zou kunnen zijn Samsung kennende..
Ik wacht nog steeds met hoop op Android 7.01 voor Note4. ?
7.1 moet eerst nog komen .
Daar hoor je niets over.
Galaxy S8+
Galaxy S7 pas over 9 maanden, als het geen jaar wordt. Galaxy S6 pas over anderhalf jaar, ZUCHT. En Samsung blijft zoveel geld vragen, toestellen uit het high-end segment moet makkelijk en sneller geüpdatet worden maar dat is tegen de marketingstrategie van Samsung, als ze deze mentaliteit gaan blijven hanteren dan gaan ze aandelen blijven verliezen, genoeg concurrentie, alleen de Note serie onderscheid zich wat van de rest.
Ik zie dus veel toestellen die van 2016 zijn die dus niks krijgen……..
Ik mis de Note 7 refurbished in het lijstje.