Gaat Samsung de overstap wagen van Tizen naar Wear OS? Geruchtenmakers zeggen bewijs te hebben voor die beslissing. Wat onze lezers van zo’n eventuele overstap vinden? In de AW Poll van deze week werd de mening van onze lezers gevraagd, ditmaal lees je de uitslag van de poll.
Samsung kiest voor Wear OS
Bronnen van verschillende geruchtenmakers – waaronder de doorgaans betrouwbare Ice Universe – stellen dat Samsung van plan is om de aanstaande Galaxy-smartwatches te voorzien van Wear OS. Er zou per direct een overstap worden gemaakt van Samsungs eigen Tizen naar Googles platform. Wat de reden zou zijn achter deze gelekte keuze, is tot op heden niet bekend. Tegelijkertijd blijft het van belang om de gelekte details met een korrel zout te nemen, het zijn immers geruchten waarvan het lastig is om de juistheid te controleren.

Mocht de informatie juist zijn, dan zal dit betekenen dat Samsung zich zal moeten conformeren aan de eisen van Wear OS. Daarbij moet het afscheid nemen van zijn eigen spraakassistent Bixby, en zal het minder vrijheid hebben bij het vormgeven van het besturingssysteem. OPPO en Xiaomi hebben wel laten zien dat Google zich open lijkt te stellen voor aanpassingen aan het platform. OPPO heeft het uiterlijk van de Wear OS-interface op zijn OPPO Watch immers een ColorOS-smaakje gegeven.
Hoe de overstap naar Wear OS uit zou pakken voor Galaxy-smartwatches op Tizen, blijft ‘koffiedik kijken’. Samsung zou oude smartwatches op Tizen kunnen laten draaien, maar dat zou betekenen dat ontwikkelaars voor beide platformen moeten ontwikkelen. Het zou wellicht logischer zijn om oude Galaxy-smartwatches een update te geven naar Wear OS. Gezien Samsung geen uitspraken heeft gedaan over de geruchten, is dat iets waar je als Galaxy Watch-eigenaar voorlopig nog niet over hoeft na te denken.
AW Poll: wel of niet kopen?
Dat geldt ook voor het aanschaffen van een Galaxy-horloge, voorlopig kun je daarvoor nog terecht bij de Galaxy Watch 3 en Galaxy Watch Active 2. Toch vroegen wij afgelopen week in onze AW Poll of jullie een Galaxy Watch zouden kopen als daar Wear OS op zou draaien. Een ruime meerderheid van onze lezers (46 procent) geeft aan dat ze een Galaxy Watch met Wear OS zouden aanschaffen. Een vijfde deel (20 procent) van onze lezers laat dit afhangen van de inrichting van Wear OS, terwijl een iets kleiner deel van de lezers (19 procent) dit laat afhangen van de kwaliteit van het horloge.

Het aandeel van lezers dat sowieso geen trek heeft in een Wear OS-smartwatch van Samsung valt op 11 procent uit. Dat zo’n Galaxy Watch met Wear OS wel in trek zou zijn bij onze lezers heeft mogelijk te maken met het kwaliteitsgevoel dat ze hebben bij Samsung, of het gemak waarmee Wear OS met ieder Android-toestel samenwerkt. Verder wordt in de reacties ook gesproken over de integratie van diensten van Google, als de eigen Assistent.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ik ben zeer benieuwd of de mensen welke voor ja gestemd hebben ook daadwerkelijk beide platformen in gebruik hebben gehad.
Het lijkt me namelijk sterk dat als dit wel het geval is zij voor de optie ja hadden gekozen.
Ik ben zeker dat ik er dan een koop. Zie graag de samsung, maar wacht nu of ze er werkelijk eentje uitbrengen met wear-os, anders zal het een ander merk worden.
Ik leef in volle verwachting.
Geen wear OS gewoon Tizen
Ik zeg ja ❤️
Zolang de batterij het net zo lang uithoudt als bij Tizen.
Fat chance though.
ik hoop dat Google eens met een eigen pixel watch zou komen. stuk sneller updates en bevestiging dat wearOS niet schijn dood is.