High-end telefoons worden alsmaar duurder. Voor de duurste high-end telefoons betaal je al snel 1.500 euro of meer, terwijl dat een paar jaar geleden opliep tot nog geen 900 euro. Wat het midrange-segment betreft, zie je tegelijkertijd meer betaalbare telefoons. Nu is het voor deze AW Poll de vraag: welke prijsklasse is het populairst. In dit artikel lees je het antwoord.
Stijgende prijzen telefoons
Momenteel is de Huawei Mate Xs, met een adviesprijs van 2.499 euro, de duurste telefoon in België en Nederland. Vlak daaronder volgt de Samsung Galaxy Z Fold 2 (1.999 euro) en de Z Flip vormt in het rijtje van duurste telefoons de kandidaat voor de derde plaats, met een prijs van 1.500 euro. De Samsung Galaxy S21 Ultra blijft ook aan de prijs, maar is wel iets goedkoper, met een prijs van rond de 1.400 euro. Echt goedkoop is het natuurlijk niet, zeker als je de vergelijking trekt met de high-end prijzen uit 2017.
Voor het Plus-model van de -serie betaalde je toentertijd nog 899 euro. OnePlus liet zijn prijzen door de jaren heen ook flink stijgen. Voor een OnePlus 3T betaalde je in 2016 slechts 399 euro. Bij de OnePlus 6T, die in 2018 werd gelanceerd, steeg dit naar 559 euro. Jaren later kan je bij OnePlus terecht voor de OnePlus 9 die minimaal 699 euro kost en de OnePlus 9 Pro die voor een adviesprijs van ten minste 899 euro over de toonbank gaat. We de prijsstijging van het smartphonesegment ten slotte ook terug bij Sony: de Xperia XZ3 kreeg in 2018 een adviesprijs mee van 799 euro. De Sony Xperia 1 II kost je tegenwoordig echter flink meer, met een adviesprijs van 1.199 euro.
Het midrangesegment lijkt zich, voornamelijk onder leiding van Xiaomi, flink te verzetten tegen de stijgende prijzen in het high-end segment. Zo kun je bij Poco terecht voor de F3 die een Qualcomm Snapdragon 870-chipset gebruikt, een overklokte variant van de Snapdragon 865, voor 349 euro. Is dat nog niet goedkoop genoeg, dan kun je de X3 Pro aanschaffen voor 249 euro, een telefoon met de snelle Snapdragon 860-chipset. Daarbij geldt ook dat steeds meer telefoons onder de 400 euro blijven hangen – zo is de OnePlus Nord, met de vlotte Snapdragon 765G, te koop voor 399 euro.
AW Poll, dit vinden jullie
Ondanks de stijgende prijzen in het high-end segment, lijkt er met de doorbraken van fabrikanten als Xiaomi in het midrangesegment een platfond te ontstaan voor de prijzen van high-end telefoons. De vraag is of fabrikanten zich iets gaan aantrekken van dit platfond, of dat ze ‘onder het mom’ van hun innovaties hogere prijzen blijven rekenen. Wij zijn benieuwd of jullie je hebben laten meeslepen met de stijgende prijzen bij de meest recente telefoonaankoop. Resultaten van de recente AW Poll laten een tweeledig beeld zien.
Telefoons uit het segment tussen de 150 en 300 euro blijven bij het populairst met 21,3 procent van de stemmen. Een tweede plaats gaat uit naar telefoons die tussen de 300 en 450 euro kosten: 20,2 procent van de lezers geeft aan dat hun laatste telefoonaankoop binnen die prijsklasse viel.
Boven de 450 euro zien we een meer gespreide verdeling, met 15 procent van de lezers die een telefoon kochten van tussen de 450 en 600 euro. Daaropvolgende categorieën liggen tussen de 8,9 en 9,8 procent. Opvallend is de interesse voor de prijsklasse van ‘boven de 900 euro’ – 9,8 procent van de lezers geeft aan een telefoon van boven de 900 euro te hebben gekocht. Daarmee blijft het een belangrijke categorie voor smartphonefabrikanten.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
in geen 900 jaar ???
Belachelijke om zoveel uit gegeven voor mobiel.
Of beide ? mii
sommige mensen hebben teveel geld. of hebben net geen geld omdat ze het uitgeven aan te dure toestellen.