Samsung Galaxy S24: nu met hoge korting!

AW Poll: driekwart lezers zou nooit betalen voor advertentievrije social media

Laura Jenny
Laura Jenny
5 november 2023, 14:06
2 min leestijd
AW Poll: driekwart lezers zou nooit betalen voor advertentievrije social media

Lees verder na de advertentie.

Driekwart van de AW-lezers piekert er niet over om geld te betalen voor advertentievrije social media. Tellen we daarbij ook de mensen op die het niet zouden doen, tenzij er een mogelijkheid is om dat voor alle social media tegelijk af te kopen, dan zitten we zelfs op 84 procent van de lezers.

Advertenties op social media

Het is deze week een gedoe: de EU meent dat Facebook en Instagram jarenlang de AVG hebben geschonken door persoonlijke advertenties te serveren. Tegelijkertijd lanceert Meta voor Europeanen een nieuw abonnement waarmee je advertenties kunt weren uit je Instagram- of Facebook-ervaring. We zien dat bijna niemand er geld voor zou betalen om geen advertenties te hoeven zien op social media. Nobody heeft er een ander foefje voor gevonden: ”Mijn Facebook app (enige social media app die ik gebruik) is reclame en troep vrij. Gebruik al heel lang een mod van de app.”

2 procent zou nog wel 5 euro willen betalen per maand, en er is ook iemand die heeft gezegd dat 10 euro het ook nog wel waard zou zijn, maar verder moeten onze lezers er niet aan denken om geld te geven aan social media-makers die in ruil daarvoor de commerciële uitingen uitschakelen. Naast dit alles zien we ook dat menig lezer geen socials heeft: 12 procent geeft dit aan. @tukker: “??? Gratis wil ik het nog niet hebben. Het is een ongezonde leefomgeving naar mijn mening.”

aw poll

AW Poll

Er is ook nog 1 procent die anders over de kwestie denkt. aeijsink bijvoorbeeld, houdt er een originele mening op na: “Ik heb nog liever alleen advertenties dan sociale media apps. War een bagger dat tiktok, facebook instagram etc. WhatsApp kan ik me nog iets bij voorstellen. Maar de rest is bagger en gooi je van je telefoon. Wat een tijdverspilling.”

Bedankt voor het meedoen: Meta zal aan ons allen overduidelijk weinig extra inkomsten genereren met dat nieuwe abonnement. Bedankt voor het meedoen!

We zijn volgende week bij je terug met een nieuwe vraag: als jij een vraag hebt die je graag wil voorleggen, laat hem achter in de reacties en wie weet komt die volgende week aan bod. Tot dan!

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

4

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

6 november 2023, 3:03

Het enige positieve van Facebook en vooral het doodsaaie en werkelijk on nuttige social kanaal instagram zijn de advertenties met gratis sample aanvragen. En je kunt als groot merk bedrijf voor mij reclame maken zoveel je wil. Maar als er bij een nieuwe parfum nog niet eens een gratis sample aanvragen bij de advertenties staat, dan ben je sowieso al waardeloos. Vroeger als ik een keer in de stad was ging ik altijd naar ICI en Douglas om een gratis sample te vragen. Want ik ga echt niet over de top veel te veel geld betalen voor een merk parfum. Maar dat was nog in de goeie oude gulden tijd voor de EU toen we nog de EEG heten. En vooral zorg staat waren. Mijn ging een tijdje geleden met hun moeder naar de stad. En ik ging niet mee en vroeg probeer eens bij ICI en Douglas een gratis sample te vragen voor mij. Als het lukt. Schoonmoeder kreeg niks, ook niet met de smoes dat ze er 2 wilde zodat ik kon kiezen welke ik wilde als cadeau. En mijn man ging naar ICI en daar zei hij ook 2 sample voor mijn vrouw vanwege verjaardag cadeau. Nee, dat deden ze niet. Mijn man, oké dan neem ik een tester mee naar huis. En liep richting de schappen. De verkoopster was zo van mening veranderd en vulden 2 sample flesjes uit 2 verschillende testers. ???. Daarom advertenties met gratis aanvragen please. En ik heb 2 accounts en krijg dezelfde advertenties, dus vraag ik er één op mijn eigen adres aan, en de ander stuur ik naar m’n vriendin toe. En als ze het zelf wil hebben, ja tuurlijk. Jou adres, ik ben blij dat ik iemand anders blij maak.

5 november 2023, 16:08

Even zoeken naar de Facebook LCR & AMD telegram groep

You’re welcome