Samsung Galaxy S24: nu met hoge korting én Galaxy Watch7 cadeau!

AW Poll: 81 procent vindt dat programmeren op scholen meer aandacht verdient

Laura Jenny
Laura Jenny
21 augustus 2022, 14:31
2 min leestijd
AW Poll: 81 procent vindt dat programmeren op scholen meer aandacht verdient

Lees verder na de advertentie.

Als je geen goed voorbeeld hebt, dan is de kans klein dat je voor een bepaald beroep kiest. Daarom is het ook goed als bijvoorbeeld vrouwelijke IT’ers naar basisscholen gaan om een praatje te houden over hun beroep. Uit onze AW Poll blijkt dat programmeren sowieso wat meer in de kijker mag worden gespeeld van kinderen. 81 procent vindt dat het meer aandacht verdient. 17 procent vindt dat dat niet nodig is en 1 procent heeft geen idee.

Programmeren kun je leren

Marvado heeft sowieso gestemd op ‘ja’: “Een Arduino hoeft niet per se, maar we lopen Europabreed fors achter op technisch personeel met name in de ICT Sector. Verder is Nederland ook het zwakste meisje in de klas, de participatie van vrouwen in de techniek is bedroevend laag. Vandaar programmeren opnemen in het basisonderwijs ter stimulatie van.”

Ro.san.lola vindt dat het verder zou moeten gaan dan programmeren alleen: “Het programmeren is denk ik niet noodzakelijk, maar meer algehele digitale kennis kijkt mij wel belangrijk bij jongeren. Mijn dochter van bijna 11 krijgt bijna op dezelfde manier les als toen ik jong was… En dat is al 40 jaar geleden. Veel vanuit boeken, weinig vanuit digitale middelen. Dit verschilt natuurlijk wel per school. Thuis zit ze veel op de telefoon en tablet. Ik merk wel dat ze al veel beter Engels kan, dan ik op die leeftijd. Door veel Engelstalige sites en games, leren de kinderen het zichzelf ook wel makkelijker. Ook het technisch inzicht en instellingen van telefoon en tablet weet ze soms nog beter dan ik.”

Liever goed schrijven

Effe vindt ook iets anders belangrijker, maar dat heeft niets met technologie te maken: “Lir kinderren irst es goet sgreifen.” Tot slot geeft @Tukker een antwoord dat alleen Tukker kan geven: @tukker: “Ik denk dat Nederlands, Engels en programmeer talen verplichtte vakken moeten zijn op de basisschool. Het is belangrijk om te leren hoe automatisering werkt. Als 4e vak zou ik Twents willen adviseren want uiteindelijk kies je toch voor de rust. ?“

Als je het goed doet met programmeren, dan is de rust kiezen inderdaad sneller een keuze dan als dat niet doet. Volgende week zijn we terug met een nieuwe poll, bedankt voor het meedoen!

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!