Donker uiterlijk en sneller
Het nieuwe uiterlijk van Spotify is al een tijdje beschikbaar voor de desktop-applicatie en moet het nog makkelijker maken om nieuwe muziek te ontdekken. Niet iedereen is lyrisch over het nieuwe uiterlijk: er komen ook klachten binnen over de witte witte tekst op een zwarte achtergrond. Wij zijn ook niet echt enthousiast: de platformen zijn te verschillend om een one-size-fits-all-aanpak te kiezen. Wat meer richting standaard Android, uiteraard met behoud van het nieuwe kleurenschema, zou er voor zorgen dat de applicatie herkenbaar genoeg blijft, maar dat de applicatie een stuk logischer in elkaar zit wat navigatie en knoppen betreft.
Volgens Spotify zelf is de applicatie in ieder geval een stuk sneller geworden, maar in de praktijk hebben we geen echte veranderingen op dat gebied opgemerkt.
Jouw muziek
Verder is de functie ‘Jouw muziek’ ook terug te vinden in de app. Dit is een verzameling van jouw afspeellijsten, albums en favoriete artiesten en wordt er nog gewerkt aan de browse-functie. Het is de bedoeling dat je voor elke stemming en elke gelegenheid muziek kunt vinden die er bij past.
Beschikbaarheid
De update van Spotify voor Android wordt geleidelijk aan uitgerold. Volgens het officiële Spotify-blog zou iedereen binnen enkele weken het nieuwe uiterlijk moeten hebben. Wanneer je geen geduld hebt, kun je de nieuwe versie direct bij Spotify downloaden via deze link.
Wanneer je geen abonnement hebt op Spotify kun je sinds eind vorig jaar ook gebruik maken van de app. Je kunt dan jouw favoriete artiesten opzoeken en afspeellijsten afspelen. Er is echter wel een beperking: je kunt de playlists alleen in shuffle-modus afspelen.
Bron: Spotify Blog
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Naar mijn mening moet Spotify op z’n tellen passen: Er zit nauwelijks verbetering noch ontwikkeling in de Android app. Donker uiterlijk: WAUW! . En de mensen die een licht uiterlijk willen dan? Zoals ook al in het artikel staat: Wanneer gaat Spotify gewoon een app ontwikkelen volgens de Android standaarden?
En wanneer gaat Spotify de Chromecast ondersteunen? Z’n concurrenten doen het al ( Rdio, Google Music, etc.). De thread op het forum van Spotify met support voor Chromecast blijft ook maar groeien. Maar nee, Spotify gelooft nog heilig in Spotify Connect en wil haar partners niet voor de kop stoten. Dus stoten we de klanten maar voor de kop.
Het is dat Google Music geen manier heft om, binnen hetzelfde huishouden, bv. een zelfde (betaald) account ook te delen met het Google account van m’n vriendin. Maar de functionaliteit van Google Music begint beter te worden dan Spotify (incl. Chromecast support) en het muziek aanbod is ruwweg hetzelfde.
Mis mijn amoled wel een beetje ;p
Laten ze Chromecast maar eens ondersteunen. Alle concurrenten hebben dit inmiddels.
Ziet er strak uit! Ik had het al op me iPod maar vind het stukke beter! mooi vormgegeven!
Precies chromecast. Stuk interessanter dan kleurtjes.
Vind het een stuk mooier! Misschien iets te iOS.
Nu is het wachten op Chromecast (:
Waarom laten ze de mensen niet kiezen tussen donker en licht? Dan kan je iedereen tevreden houden
Het ziet er een stuk beter uit nu! Alleen jammer dat de offline beschikbare playlists niet meer standaard boven aan staan.