Club van 1 miljard
De club van 1 miljard downloads is, zoals je begrijpt, vrij exclusief. Deze club wordt bevolkt door de giganten Google en Facebook met apps als Maps en WhatsApp. Microsoft mag zich met Skype nu ook lid van de club noemen. Ze zijn namelijk de magische grens van 1 miljard downloads in de Play Store gepasseerd.
Maar goed Skype. Het was een tijdje terug nog een van de meest gebruikte messengers naast ICQ en Messenger. Maar wie gebruikt het nu nog veel? In mijn familie wordt het sowieso nog wel gebruikt, omdat het Windows Phone-fans zijn, maar verder ken ik niet veel mensen die dagelijks op deze messenger online zijn.
Ook de opkomst van WhatsApp, Facebook Messenger en Facetime hebben Skype geen goed gedaan, maar de cijfers liegen er niet om. Skype mag hier dan wel niet zo populair zijn, in de rest van de wereld wordt de messenger veel geïnstalleerd.
De messenger van Microsoft doet inmiddels goed mee met de concurrentie. Het bevat al Snapchat-achtige functies. In groepschats kunnen kleurtjes en emoji gebruikt worden. Daarnaast is er de functie Highlights, die we kennen van Snapchat Stories en Instagram Stories. Ook kun je er PayPal-betalingen doen en zijn er bots en add-ins aanwezig, waarmee je bijvoorbeeld vliegtickets of gif’jes kunt zoeken. Microsofts spraakassistent Cortana zal straks ook in Skype te benaderen zijn.
Ik vroeg me in juni nog af of het kopiëren van functies van andere messengers de manier is om Skype aantrekkelijker te maken voor gebruikers. Blijkbaar heeft dit dan toch gewerkt, wellicht in combinatie met andere factoren. Gebruik jij Skype nog veel?
Skype downloaden
Proberen? Je kunt Skype gratis downloaden door op de onderstaande knop te drukken.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Nieuwe Skype ui trekt op niks.
Ik heb Skype nog nooit geïnstalleerd.
Dacht dat Skype puur en alleen voor video bellen was bedoeld, tenminste zo kwamen de reclame filmpjes op mij over.
Aangezien ik het nut niet zie van video bellen, heb ik deze app links laten liggen.
Mogen ze toch wel es duidelijk uitleggen dat het ook een Messenger app is.
Ik gebruik Skype dagelijks mijn vriendin woont in Korea en op die manier kan je toch nog een beetje samen zijn! 🙂
Bij de Samsung toestellen zitten meestal zo’n 5 tot 6 Microsoft apps meegebakken in de firmware, waaronder Skype. Zal ook wel hebben geholpen.
Doe echt nooit aan Facetime, maarja ik bel ook hooguit 10 minuten per maand
Ik hebruik skype alleen (sporadisch) op PC
Misschien lees ik erover heen… Ik zie 1 miljard in de titel, 50 miljoen in de eerste alinea en daarna weer 1 miljard in de subtekst.. Anyway, Play Store zegt 1 miljard idd… Ik gebruik het veel zakelijk, maar daar is een andere app voor (met meer security en bedrijfs-login)
Als Nederlanders gebruiken we totaal andere diensten dan gebruikers in India, Indonesië, China, etc.. Daar woont de massa en die hebben bijv vaak óf geen toegang tot WhatsApp/FB (China) of ze kennen het niet.
Hoe wordt dit gemeten?
Ik heb het zo vaak gedownload maar niet meer op mijn laatste toestel. Ik gebruik Duo, echter niet veel.
Snap ook niet helemaal wat je daar nu nog mee moet. Hier zijn er toch inmiddels voldoende alternatieven….
Vind duo van Google veel eenvoudiger en super van kwaliteit