Contactloos in- en uitchecken met je betaalpas of creditcard bij alle stations in Nederland waar NS rijdt? NS start vandaag met het werven van deelnemers voor een proef waarmee dit mogelijk is. Aan de proef kan een beperkte groep reizigers deelnemen.

Lees verder na de advertentie.
Reizen met betaalpas of creditcard
Deze proef maakt het niet alleen mogelijk om in- en uit te checken met je betaalpas of creditcard, maar dit kan ook met je digitale betaalpas op een mobiele telefoon of je smartwatch. Het doel van deze proef is volgens de NS om het treinreizen nog makkelijker en flexibeler maken. Wellicht dat mensen die nooit de trein pakken, door deze extra keuze vaker de auto laten staan.
Daarnaast zijn er nog een aantal voordelen. Je hoeft voor het reizen met de trein zonder abonnement geen los kaartje meer te kopen of je OV-chipkaart te gebruiken.
- je hoeft geen saldo meer op te laden
- altijd een kaartje bij de hand
- geen aanschafkosten meer voor de OV-chipkaart
- een pasje minder in je portemonnee
- het betalen van je treinreis werkt net zo makkelijk en snel als een contactloze betaling in een supermarkt

Met deze proef wordt in- en uitchecken voor de trein net zo makkelijk en snel als een contactloze betaling voor je boodschappen. Je hoeft niet meer langs een kaartautomaat om een kaartje te kopen of saldo te laden, maar kunt direct inchecken en snel je trein halen. Het draait om gemak, ook als je geen abonnement hebt, kun je zo zonder extra stap gebruikmaken van de trein.
Ivo Steffens, directeur commercie bij NS, over de proef
Zo werkt het
Aanmelden voor de proef
In de periode van 15 tot en met 22 augustus maak je kans om op zes stations door NS uitgenodigd te worden om met de proef mee te doen. Het gaat om de stations Amsterdam Centraal, Rotterdam Centraal, Den Haag Centraal, Utrecht Centraal, ’s-Hertogenbosch en Delft. Zorg er voor dat je tussen 10.00 uur en 19.00 uur op één van deze stations aanwezig bent, want dan staan er teams van NS. Deze teams zullen allereerst reizigers ontvangen, hun vragen beantwoorden en hen vervolgens aanmelden voor de proef.
Reizen tijdens de proef
Vanaf 29 augustus kunnen de reizigers die meedoen aan de proef op alle NS-trajecten in het land reizen door contactloos in- en uit te checken met hun betaalpas, digitale betaalpas op telefoon of smartwatch, of creditcard. NS heeft hiervoor alle palen en poorten voorzien van nieuwe kaartlezers, met afbeelding van een OV-chipkaart én het contactloze betaallogo.
Deelnemers reizen zonder korting of abonnement. Zij betalen voor een tweede klas-vervoerbewijs, maar mogen als dank voor deelname tot 1 november zonder bijbetaling in de eerste klas reizen. De proef geldt alleen voor het maken van treinreizen. Andere diensten zoals het huren van een OV-fiets of toegang tot een P+R terrein kunnen niet met een betaalpas.
Beschikbaarheid voor iedereen
Met deze proef wil de NS meer inzicht krijgen in ervaringen van reizigers. Het is de bedoeling dat iedereen die zonder korting of abonnement met de trein wil reizen, dit straks met de betaalpas kan doen.
Dit jaar start tevens de uitrol van OVpay, de opvolger van de OV-chipkaart. Met OVpay kan je ook in- en uitchecken met een fysieke kaart, je telefoon of bankpas. Reizigers die reizen met korting of abonnement kunnen straks met OVpay contactloos in- en uitchecken. Nog niet alle vervoerders en banken zijn overigens aangesloten bij OVpay. De proef van NS is onderdeel van dit OVpay-programma.
Vind jij het een goed idee om contactloos te kunnen in- en uitchecken op stations? Laat het ons weten in de reacties.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Lijkt mij totaal nutteloos. Nu kunnen wij kaartjes kopen in de NS app of online kaarten kopen en in de NS app uploaden. Dit allemaal mét korting. Zelfs buitenlandse toeristen kunnen de app gebruiken.
Lijkt mij een goed idee. Als alles goed werkt, zal ik zeker meer het ov gebruiken.
Hadden ze meteen moeten doen had je ook geen chipknip nodig en later ov pas zeker 20 jaar te laat.
*zucht* wanneer mensen zonder enige kennis van de complexiteit zomaar iets posten dan krijg je dit soort opmerkingen helaas.
Ik gebruik 3 keer per jaar de trein, nu schaf ik een ticket aan via 9292, maar dat kost natuurlijk meer dan het normale tarief.
Dus kom maar op met die mogelijkheid om gewoon met je google pay af te kunnen rekenen
Eindelijk. Ik zou OV af en toe gebruikt hebben, maar vond het huidige systeem daarvoor teveel gedoe. Als het straks met smartwatch kan neemt dat die drempel weg.
Mooi hoor, goed idee. Maar het voelt best ‘laat’ om hiermee te komen? Of is het zó lastig te ontwerpen?
Ja zeker, elke keer opladen en dan verloopt je pas weer. Moet je weer je saldo terugvragen, llemaal gedoe voor niks. Ook voor buitenlanders lijkt het me het huidige lastig.