NotificatieLED
De notificatieLED voor Android wordt door velen onbewust vaak gebruikt, deze geeft aan als er een nieuw bericht is, of een andere melding binnenkomt. Deze knippert dan vaak in dezelfde kleur, dus het onderscheiden van meldingen kan lastig zijn. Nu zijn er meerdere apps die het mogelijk maken deze LED te beheren, zoals bijvoorbeeld het bekende Light Flow, maar ook Light Manager – LED Settings zoals de app officieel is hiervoor gemaakt.
Light Manager
Light Manager is een redelijk echttoe-rechtaan-app met veel mogelijkheden en instellingen. Zo is het per app mogelijk de kleur van de LED in te stellen, maar ook de frequentie van knipperen. Ontvang je bijvoorbeeld een Facebook-bericht, dan kan er ingesteld worden dat de LED van je Androidtoestel blauw om de twee seconden knippert, maar het personaliseren gaat nog verder. Het instellen van bijvoorbeeld een roze notificatie als er een Hangout van je grote liefde binnenkomt behoort ook tot de mogelijkheden. In principe zijn alle apps die notificaties tonen toe te voegen aan de app.
Nog meer
Naast apps kunnen ook systeem-berichten of een bepaalde status aangeduid worden met een specifieke LED-notificatie. Staat WiFi aan, dan kan het lampje rood knipperen, is er geen ontvangst van het mobiele netwerk, dan kan de LED paar kleuren. Op deze manier zijn er vele instellingen te bedenken die allemaal een eigen kenmerk krijgen, waardoor het activeren van het scherm niet altijd noodzakelijk is. Verder kan er nog een bepaalde ‘slaaptijd’ aangezet worden, waarbij er geen notificaties ontvangen worden. Tot slot zijn de standaardkleuren aan te passen door de HEX-codes te veranderen, handig!
Light Manager downloaden
Light Manager voor Android is gratis te downloaden door op onderstaande button te klikken, waarbij het uiteraard wel een vereiste is dat de LED aanwezig is op je toestel. Er worden in deze gratis app wel advertenties getoond onder in beeld. Gebruik jij de notiticatieLED op je toestel voor zover aanwezig?
Afbeelding: greenbot.com
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Lijkt op lightflow, wat een erg handige app is er die ik al zeker een jaar gebruik.
Kan de LED ook gedeactiveerd worden als deze aan de lader hangt? Dat is in Lightflow wel handig. Vooral ’s nachts.
Verder mis ik in Lightflow de functionaliteit om gedempte groepen in WhatsApp ook echt te dempen, Lightflow overruled dit namelijk.
Aangezien ik alles uit heb staan op de beltoon na. Geen geluidmeldingen en trillingen is dit de ideale oplossing voor mij. Werkt perfekt deze app.
Wow geweldig!
Werkt erg goed.
Kan ook verbazingwekkend goed zelf kleuren maken waar je dan ook echt kleurverschil ziet.
Xperia z1
Kan iemand mij uitleggen wat er zo belangrijk aan is welke kleur een melding geeft? Ik bedoel.. ik denk dat iedereen toch wel naar zijn of haar telefoon pakt zodra er wat voor n kleur er ook brand! Geef mij 1 soort melding die van levensbelang kan zijn… Een tweet? Een whatsapp? Een SMS? Nieuw artikel op AW? Een fb post/vriendschapsverzoek/reactie? Een gemiste oproep? En ga zo nog maar even door… WAAROM? Zodra de led brand pakt iedereen zijn telefoon!
Ik ben blind en kan dus geen gebruik maken van deze app!! Als ze nu eens een smartphone zouden maken voor blinden he gvd!
Jammer dat deze app niet beschikbaar is voor de HTC M7
Jammer dat men zo negatief is over deze app. Ik heb deze gekocht en ben er erg blij mee.
Ik heb bij verschillende situaties het licht zo ingesteld, dat ik weet of er een bericht binnen gekomen is, telefoon gemist heb, of een twitter/Facebook bericht is. Bijv. een SMS, WhatsAppje of of hangout heb gekregen, dan is het geel. Niet groen, lichtgroen en geel. Ook heb ik het kleur gedimd bij onbelangrijke meldingen en snel/fel als het haast heeft. Inmiddels ideaal! Stroomverbruik geen last van en de rechten zijn volgens mij nodig, om het lampje goed in te stellen. Contacten lezen, voor fel rood snel knipperen, als je schoonmoeder belt bijvoorbeeld. Ben een tevreden gebruiker!
Ik ben kleurenblind…
Er bestaat al iets die hetzelfde en meer doet: lightflow
Ik gebruik geen leds, ik hoor het wel aan het belletje…
Ik heb een Jiayu G5. Helaas beschik ik over 3 kleuren namelijk; rood,groen en blauw 🙁
Lol, deze app is niet compatible met mijn toestel. Heb een HTC One android 4.2.2 AOSP
Heb eens zo een app gehad maar was wel een batterij drainer…
Ik gebruik al 3 jaar Lightflow tot volle tevredenheid. Zal eens kijken of deze app de vergelijking aan kan.
‘Hangout van je grote liefde’ HOAX