Kunstmatige intelligentie

Lees verder na de advertentie.
Kunstmatige intelligentie is alomtegenwoordig bij telefoons. Fabrikanten van chipsets als Qualcomm en Huawei pakken maar al te graag uit met hun prestaties voor AI-rekenkracht. Qualcomm pakt uit met de Hexagon 690-processor die deel uitmaakt van zijn high-end chipset, de Snapdragon 855, en Huawei heeft dan weer twee Neural Processing Units (NPU’s) die de Kirin 980 bijstaan.
AnTuTu, de bekende benchmark-app, wil er nu voor zorgen dat al die begrippen en zogezegd verbeterde prestaties ook in cijfers worden omgezet. Kunstmatige intelligentie (AI) is namelijk de afgelopen jaren veranderd in een leuke marketingterm die achter elke nieuwe feature wordt geplaatst. Een belangrijke uitdaging van de nieuwe AI review-app is om AI meer meetbaar te maken, want door de grote verschillen in aanpak op het gebied van zowel software als hardware bij fabrikanten is dat een moeilijke taak geworden. Dat stelt AnTutTu in een blogbericht.
De Snapdragon 855 heeft een aparte processor voor extra AI-rekenkracht
AITuTu
Een van de testen die behoren tot de AITuTu-test is een afbeeldingsclassificatietest waarin testgegevens ingekeken worden bestaande uit 200 afbeeldingen. Verder is er nog een test die specifiek objectherkenning in video meet. Daarbij worden de neurale netwerken van de chipset van jouw telefoon geraadpleegd. Als die niet aanwezig zijn wordt een alternatieve benchmarking-methode gebruikt.
Wat in de testen gemeten wordt, is een score op basis van zowel snelheid als nauwkeurigheid. Als de AI wel snel is, maar veel fouten maakt, wordt hij daar ook op afgestraft. Verder stelt AnTuTu dat telefoons met dezelfde chipset nagenoeg dezelfde resultaten zullen vertonen. De neurale netwerken van sommige toestellen, waaronder Huawei’s HiSilicon chipset zijn ook nog niet volledig compatibel met de benchmark voor alle functionaliteiten, waardoor deze toestellen voorlopig lage scores zullen vertonen. Samsung heeft ook nog geen Software Development Kit klaar voor de AI-capaciteiten van zijn Exynos-chipsets, waardoor ook deze chipset nog niet ten volle kan worden getest. Ten slotte zal ook de Android-versie van de telefoon meespelen in de uiteindelijke resultaten van de telefoon, want Google verbetert AI op systeemniveau.
Onze Samsung Galaxy S9+ was nog niet geheel compatibel met de testmethode
Scores
Op de redactie gingen we alvast volop aan de slag met de nieuwe AITuTu-test bij een aantal van onze toestellen. We stelden inderdaad meteen vast dat toestellen met een HiSilicion-chipset als de Mate 20 Pro en een Exynos opmerkelijk lage scores vertonen omdat ze niet volledig compatibel zijn met de test. Verder steken toestellen met Qualcomm-chipsets er met kop en schouders bovenuit, zoals de OnePlus 6T die een hoge score van 93.156 behaalt. Al durft de test ook geregeld te crashen zoals op de Pixel 3 XL, Huawei P20 Pro en Honor 10 Lite.
V.l.n.r scores van: Huawei Mate 20 Pro (Kirin 980), Honor View 20(Kirin 980), OnePlus 6T (SD 845), Samsung Galaxy S9+ (Exynos 9810)
Voorlopig stellen we vast dat de test nog niet interessant is als meetinstrument doordat veel chipsets nog niet compatibel zijn, en door de vele crashes. Op termijn zou de benchmark wel als een handig meetinstrument kunnen dienen om wat meer duidelijkheid te scheppen bij AI-prestaties. Als er tenminste niet wordt valsgespeeld natuurlijk.
Wil je zelf met de test aan de slag, dan kan je via deze link het APK-bestandje downloaden. Laat ons in de reacties weten welke resultaten je te zien krijgt.
App niet meer beschikbaar
com.antutu.ABenchMark
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Wil niet doorgaan geeft aan controleer je netwerk connectie en bij update this app is no longer available for purchase or is not supported in this country of on this device…… Heb een Samsung s9+
Mi Mix 2s 93234
Benchmarks, Benchmarks, Benchmarks hét marketingmiddel bij uitstek….
Mensen komen als vliegen af op stroop voor hoge cijfers….echt boeien doet het voor geen meter maar de cijfer fetisjisten genieten van elk punt dat hun telefoon hoger scoort.
Oneplus 6T 8Gb/128Gb: 94257
Apart dat dit hoger is dan de McLaren editie boven mij ?
OnePlus 6T Mclaren 92485
Nokia 7 plus scoort hier met 50627 punten.