Google heeft het de laatste tijd veelvuldig over NotebookLM, maar is dat een laptop, is dat alleen maar een technisch model waar je niks mee kunt? Allebei niet. NotebookLM is een tool waarmee je experimentele AI van Google kunt gebruiken. Het krijgt binnenkort zelfs zijn eigen app, maar: wat kun je er dan precies mee?

Lees verder na de advertentie.
NotebookLM
NotebookLM moet je zien als een notitieboek dat is voorzien van AI. Het is nu bijna een jaar in Nederland beschikbaar. Hierin kun je je eigen documenten en bronnen gebruiken in combinatie met AI. Zo kun je de kunstmatige intelligentie allemaal vragen stellen over je documenten. Het kan zelfs meekijken met afbeeldingen of grafieken om daar informatie uit te halen.
Lees verder na de advertentie.
Het is bedoeld voor studenten, onderzoekers en kenniswerkers, maar het is vrij toegankelijk en inmiddels heeft het zoveel handige mogelijkheden dat wij het ook aan andere mensen aanraden. Als je een lang document krijgt, dan kun je bijvoorbeeld vragen aan NotebookLM om er een samenvatting van te maken. Al kun je sinds kort ook een podcast laten maken, wat eigenlijk leuker is.
Als je collega dan informatie stuurt voor een meeting waar je naartoe rijdt, dan kun je in de auto naar een podcast luisteren die door AI wordt ingesproken over die informatie. Niet over dat onderwerp alleen, maar ook echt over de informatie die in de documenten staat. En die podcast is gewoon in het Nederlands beschikbaar, ook als alle informatie in het Frans of Engels is. Er worden momenteel 50 talen ondersteund.
Lees verder na de advertentie.
Nu ook een app
Je kunt NotebookLM ook gewoon vragen stellen over je document, zoals ‘wat is het belangrijkste punt dat de schrijver wil maken in hoofdstuk 2?’ of ‘Welke tegenstrijden vind je in dit document?’ Je kunt notities toevoegen, je kunt de tool je helpen vragen met een brainstorm op basis van de bron en je kunt veel makkelijker zoeken in de informatie. Het is dus zeker een tool die meerwaarde biedt en doordat er nu een app aankomt, is het ook wat bereikbaarder.
Google heeft nu aangekondigd dat er een app komt voor Android en iOS. Hier vind je wat je recent met NotebookLM hebt gedaan,wat je zoal hebt gedeeld en wat er gedownload is. Er is daarnaast een lijst met al je notebooks te zien. Er is ook een afspeelknop waardoor je de audio overview kunt krijgen, de gesproken versie dus. De beta komt ergens in de volgende weken uit. Je kunt je nu inschrijven voor de testversie.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten