Je hebt een nieuwe of tweedehands smartphone gekocht, hem uit het doosje gehaald, in gebruik genomen, en dan? Het doosje op zolder of in de berging leggen, of gewoon bij het oud papier zetten? Het is aan jou, maar als je dit ervan weet, kun je wel eens van gedachte veranderen.
Lees verder na de advertentie.
Je telefoondoosje bewaren of weggooien?
Vaak denken mensen dat bijvoorbeeld een bestelling in exact dezelfde doos moet worden teruggestuurd als waar het in arriveerde. Dat is helemaal niet zo: als jij je Desigual-bestelling in een kleinere H&M-doos wil retourneren, dan is daar niks mis mee. Die dozen gaan toch in het oud papier. Als je maar zorgt dat je je bestelnummer wel voor de zekerheid bijvoegt. Maar hoe zit dat met smartphones die je gewoon gebruikt en niet wil terugsturen: moet je daarvan het toesteldoosje bewaren?
Nou: niet dus. In de Nederlandse garantiewetgeving wordt alleen gevraagd om een aankoopbewijs. Mocht er dus iets misgaan en je hebt recht op garantie, dan moet een winkel of fabrikant het toestel gewoon zo ‘kaal’ aanpakken. Wat wel slim is, dat is om de sticker op het doosje te fotograferen: hierop staan onder andere het IMEI-nummer. Nu kun je die ook vinden door in de Telefoon-app *#06# te tikken of via Instellingen in Over de Telefoon bij Statusinformatie naar IMEI te gaan, maar er staat wel meer informatie op die sticker die wellicht handig is. Vooral in het geval van diefstal, dan weet de politie er graag zoveel mogelijk over en dan kun je dat immers niet meer aan het toestel vragen. Zie die sticker wat dat betreft een beetje als het paspoort van de smartphone, waarmee hij snel kan worden geïdentificeerd.
Lees verder na de advertentie.
Er zijn twee situaties waarin het wel handig is om het doosje te bewaren: sowieso de eerste 30 dagen, want dat is de zichttermijn op retourneren. Vrijwel alle webwinkels willen het product dan in de originele, onbeschadigde verpakking terug. Daarnaast is het handig om het doosje te bewaren voor doorverkoop. Mensen hebben meer geld over voor dingen in de originele doos. Het zou je 10 tot 15 procent meer geld opleveren. Plus: wie weet wordt je telefoon om wat voor reden dan ook een verzamelaarsobject, en dan is het ook handig om dat doosje te hebben. Vergeet je meteen niet welk type het ook alweer is.
Lees verder na de advertentie.
Hangt van je plannen af
Dus ja: het antwoord op de vraag of je het doosje van je smartphone moet bewaren is dat het zeker na 30 dagen echt niet hoeft. Ga je je telefoon op den duur op Marktplaats zetten, dan is het wel aan te raden om het doosje te bewaren, maar ook daarvoor geldt: het is geen harde eis. Veel mensen bewaren vaak het doosje van hun huidige telefoon en gooien die van hun oude smartphone weg of verkopen hun toestel zodra de vervanger in huis is: dat vinden we bij Androidworld ook de beste manier. Vooral bij verkopen heeft de telefoon nog een mooi tweede leven als iemands eerste telefoon: en heeft het doosje dus wellicht weer een paar jaar een dak boven zijn hoofd.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten