Lenovo
Lenovo is in 1984 gestart als Chinees bedrijf en 10 jaar geleden hebben ze een gedeelte van IBM overgenomen. Daarmee waren ze opeens actief in 160 landen. De Lenovo Yoga is niet de eerste tablet die in de Lage Landen is uitgekomen. Eerder bespraken we al de Lenovo A1000 en de notebook A10 en even geleden kondigde Lenovo de Yoga-tablets aan. De Yoga-tablets staan voor een andere benadering van de tablet als het gaat om de vorm en de functionaliteit. Wij hebben de 8 inch-versie van deze tablet getest.
Design
Toen mij gevraagd werd of ik de 8-of 10 inch versie van deze tablet wilde testen ben ik maar eens voor de kleine gegaan. Omdat 7 inch zo populair is en omdat dit formaat ook het dichtste bij de iPad mini komt.
Wanneer we de Yoga uit de doos halen valt meteen het metalen frame op rondom het scherm. Als we het toestel in portret-modus vasthouden zit bovenaan de camera en aan de linkerkant een Lenovo-logo dat je goed kunt lezen wanneer je hem in de landschap-modus gebruikt.
Het meeste opvallende stuk aan de tabet is de bolling aan de linkerzijde, het lijkt erop dat een soort van buis aan de tablet is vastgezet. Deze bolling herbergt een aantal zaken zoals de standaard waar ik later op terugkom. Bovenaan deze bolling zit een grote aan/uit-knop die zeker in portret-modus enorm makkelijk te bereiken is. Een tweede voordeel is dat de bolling ervoor zorgt dat je hem beter vast kunt houden, het is een stuk comfortabeler. Het deed me direct denken aan het draadloze toetsenbord van Apple, deze heeft dezelfde vormfactor.
Aan de achterzijde zien we dat de camera ook in de bolling is geplaatst waardoor de rest van de tablet erg dun kan blijven. Aan de onderzijde zit nog de ingang voor de koptelefoon, rondom vinden we nog de microUSB-aansluiting en de volumeknoppen.
Aan de voorzijde onder het scherm zitten twee speakers en die zijn net als bij een aantal Samsung-tablets en de HTC One naar voren gericht. Het lijkt eenvoudig maar je moet daar heel erg blij mee zijn. Vooral tijdens het Hangouten werkt de tablet daardoor erg goed.
Standaard
Het uniek aan de Yoga tablet van Lenovo is dus de geïntegreerde standaard. Wanneer je aan de achterzijde van de tablet de bolling beetpakt en naar buiten draait dan komt de standaard naar buiten. Deze standaard is niet veel meer dan een metalen klep die, wanneer je hem helemaal uitklapt, in een vrij steile hoek blijft staan. Wanneer je deze hoek wil veranderen is dat geen probleem want de klep kun je traploos instellen en dan blijft de tablet ook prima staan.
Zelf gebruik ik hem eigenlijk het liefst andersom, dan is het net alsof je er een steun onder hebt en kun je heel eenvoudig erop werken. Ik weet niet of Lenovo het zo bedoeld heeft maar het is erg makkelijk. Het enige nadeel is dat de tablet, omdat hij zo licht is, snel wegschuift over de tafel.
Ondanks dat andere reviewers kritiek hadden op deze standaard, heb ik dat niet. Ik moet toegeven dat het allemaal erg fragiel aanvoelt maar dat is het niet. Misschien vinden sommige mensen dat de standaard niet makkelijk uit te klappen is, maar dan lezen ze het stickertje niet goed dat op de achterzijde zit. Het is erg simpel.
Software
Waarom hebben fabrikanten toch de onbedwingbare behoefte om iets wat goed is toch te veranderen. Net als Samsung, LG, HTC en weet-ik-al-niet-meer moet Lenovo er weer een eigen sausje over Android gooien. Dat sausje noemen we een skin en de bedoeling hiervan is dat de tablet er beter van wordt.
Lenovo heeft het hele design opnieuw op de schop genomen en alle iconen een eigen ontwerp gegeven. Zonde want ze doen aan alsof ze van de een speelgoedwinkel komen. Aan de onderzijde staan vast 6 applicaties die je zelf kunt indelen. De Yoga heeft een hele lading eigen applicaties waaronder een Power managerHD, deze laat real-time zien hoeveel langer je accu meegaat wanneer je iets uit zet in de instellingen. De meeste andere applicaties voegen weinig toe.
De eigen skin heeft geen app-tray en ze gooien alles achter elkaar op de verschillende schermen, net zoals Huawei dat doet met zijn toestellen. Er is wel een soort van mini-apptray die je met de toets rechtsonder activeert waar alleen geen apps in staan maar shortcuts waarmee je naar bepaalde instellingen gaat. De toets ‘Add’ zorgt ervoor dat je de de widgets kunt toevoegen. Er zit trouwens een klein foutje in de skin bij lange teksten onder de apps, deze worden niet onder elkaar gezet maar afgebroken. Slordig. Ook de notificatielijst ziet er vaak heel raar uit met half ingevouwen berichten.
Specificaties
Het beeldscherm van de Yoga is 8 inch groot en heeft een pixelverhouding van 1280 x 800 en dat is op zich prima. De kleuren zijn vol en daarom doet het scherm een beetje goedkoop aan. De kijkhoek op zich is prima maar wanneer je vanaf een hoek kijkt zie je heel goed dat er flink wat ruimte tussen het scherm en de glasplaat ligt en zie je ook de verlichting langs de zijkant.
Ondanks dat deze tablet erg dun is ligt er toch een flinke accu in van 6000 mAH. De standby-tijd is prima en je moet ongeveer 16 uur met de Yoga kunnen werken en ook dat is echt heel erg goed.
Onder de motorkap ligt een quad-core-chipset van MediaTEK met een kloksnelheid van 1.2 GHz en de Androidversie is 4.2.2. Het werkgeheugen is 1GB en de interne opslag is 16GB, maar onder de standaard is er ruimte voor een micro-SD kaart die overigens niet is meegeleverd.
Video
Camera
Aan de achterzijde zit de 5 megapixel-camera, deze is precies in de bolling geplaatst en dat is niet handig tijdens het fotograferen ik hield mijn vingers er steeds voor. De kwaliteit van het filmen en de foto’s laat ik aan de lezer over, ik zou zeggen middelmatig. Vooral de kwaliteit van de video is niet erg best, veel vervorming tijdens het draaien.
Conclusie
De Lenovo wordt op meerdere sites met de grond gelijk gemaakt. De kritiek op de standaard zie ik wel maar snap ik niet. Die is heel makkelijk uit te klappen en te gebruiken, niks aan de hand. Ik erger me het meeste aan de eigen skin over Android heen, dat is geen verbetering maar verslechtering. De tablet heeft hierdoor een erg ‘kinderachtige’ uitstraling gekregen en dat is echt jammer, er is geen samenhang tussen het exterieur en het interieur. Aan de performance is verder niets aan te merken, hij werkt snel en soepel.
Positieve punten
Negatieve punten
De Lenovo Yoga tablet 8 is te koop in diverse winkels voor Euro 229.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten