Miljoenen gebruikers
De berichtenapplicatie WeChat heeft momenteel 235 miljoen gebruikers waarvan er zich 100 miljoen buiten China bevinden. Dat laatste getal is in de laatste 3 maanden verdubbeld. Wanneer deze groeispurt doorzet zal WeChat het aantal gebruikers van WhatsApp dat op 250 miljoen ligt binnen enkele weken inhalen.
De WeChat-applicatie is eigendom van de Chinese internetgigant Tencent. Dit bedrijf zet vaart achter de uitbreiding van het aantal gebruikers door flink wat geld in de marketing van het product te stoppen. Zo heeft het bedrijf Lionel Messi (Barcelona) ingeschakeld om reclame te maken voor de applicatie in een 40 seconden durende video.
Wanneer je de applicatie uit de Google Play Store hebt geïnstalleerd dan is het wel even schrikken. WeChat heeft geen enkele moeite gedaan om de applicatie aan het Android besturingssyteem aan te passen. In feite heb je met WeChat op Android een geporteerde iOS-applicatie in handen.
Wanneer we even door de zure appel van het design doorbijten zien we een applicatie met ontzettend veel functies. Natuurlijk kun je ‘gewone’ berichten versturen naar elkaar en kun je deze voorzien van foto, video en locatie-gegevens. De Walkie-Talkie functie die WhatsApp onlangs introduceerde zit ook in WeChat alleen hebben de Chinezen dat nog iets verder uitgebreid.
In de app kun je vrienden uitnodigen in een ‘Live Chat’, je krijgt dan een beeldscherm met een grote knop waarmee je spraakberichten kunt versturen. Je kunt deze functie het beste zien als een groepsgesprek via de Walkie-Talkie-functie.
Met WeChat kun je ook gratis videobellen naar elkaar zoals je dat kunt vergelijken met Google Hangouts, Skype en Facetime op iOS.
Social
Onder dit hoofdstuk verstopt WeChat nog wat sociale netwerk-ambities. Moments is een soort Instagram-achtig fotoblog waar je vrienden commentaar kunnen geven op de foto’s die je daar plaatst. Onder hetzelfde hoofdstuk kun je via Look Around zien wie er ook WeChat in je omgeving gebruikt en hem of haar uitnodigen voor een gesprek.
Een andere grappige manier is om anderen in contact te komen is Shake. Je schudt met je telefoon en WeChat zal je met iemand verbinden op aarde die dat op hetzelfde moment doet. Toen ik deze functie uitprobeerde raakte ik in gesprek met iemand uit Libanon, zo kom je nog eens ergens.
Conclusie
WeChat heeft meer functies dan WhatsApp maar het feit dat het uiterlijk bijna helemaal geporteerd is vanuit iOS zal voor velen een struikelblok zijn. Deze applicatie heeft in Azië concurrentie van applicaties zoals Line en KakaoTalk die in grote lijnen dezelfde functies hebben maar ook dezelfde tekortkoming als het gaat om het design van de gebruikersinterface.
Bron: The Next Web
App niet meer beschikbaar
com.tencent.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
this is very nice apps for android i really like that Line for PC
http://www.rjandroidapps.com
I appreciate your effort, now days WhatsApp very popular. please check here WhatsApp on PC. http://www.whatsappsforpc.com/whatsapp-for-pc-download-whatsapp-for-computer-windows-7-8/
Whatsapp? Hangouts!
Ik blijf bij viber! Heeft tenminste ook een windows programma, moet ik niet altijd met men mobiel in de hand zitten.
Ik gebruik al bijna een jaar WeChat en vind het veel beter dan Whatsapp. Ik Wechat bijna elke dag. Bovendien kan je met WeChat veel nieuwe vrienden leren kennen buiten je ‘sociale omgeving’.
Lastig om te beoordelen als je telefoon nummer al eens is gebruikt voor registratie……….
wechat vandaag op S3 gezet zonder problemen en werkt prima. Hierna op mijn Note 10.1 proberen te zetten maar daar krijg ik een foutmelding bij installeren….zijn er meer met dit probleem?
Ik vind WhatsApp 10x niks. Maar omdat er iedereen t gebruikt voel ik mij haast verplicht. Als ik sms dan sturen ze niks terug vanwege de bundels en alle andere whatsapp clones willen ze niet want whatsapp doet t toch… Zeggen ze dan. Jammer. Ben wel toe aan wat nieuws
Gewoon whatsapp. ken niemand met WeChat
Ow en aantal gebruikers klopt niet, ik las dat er 300 miljoen gebruikers in China zijn en dit jaar zullen er 100 miljoen buiten China zijn.
Al m’n berichten via Chinese servers? Wil ik dat?
Wooh eindelijk een artikel over wechat. Ik gebruik het sinds 2011 en hier in China is het echt super groot. De kwaliteit van gesprekken zijn echt goed, dat geld ook voor de he video gesprekken.
Ik snap niet dat mensen dit moeilijk vinden want het id echt simpel lol.
Enige nadeel is dat de 5.0 versie een betaalde versie wordt ( in China niet daarbuiten). Puur omdat China mobile aan het huilen was dat ze inkomsten misliepen.
Waarom maakt deze site altijd zo’n artikel over Whatsapp, haat deze site Whatsapp? Toen Google Hangouts kwam, noemde deze site dat een concurrentie is, en nu? Wie gebruikt Hangouts? Wie kent überhaupt Hangouts, zo slecht app van Google. Google heeft gewoon mijn Talk verwijderd terwijl ik helemaal niet op onhandig Hangouts zit te wachten. Wie wilt zo veel groep chat? Meestal gebruik je toch alleen maar 1-1 chat. Whatsapp is puur, origineel , dat is meer voor volwassen. Kijk naar de nieuwe functie Spraakbericht, dat is zo puur en eenvoudig i.p.v. schreeuwerig.
@tsr Och, whatsappen en de andere diensten zijn toch uitgebreider dan sms.
De berichten die gestuurd worden zijn via China, dan hebben ze straks al je berichten in handen, hoe gaat het met de privacy in China, dat is mijn vraag.
Daar heb je Dim weer met zijn anti WhatsApp crusade.
100 miljoen buiten China….maar hoeveel procent daarvan is chinees 😉
Chinese en Russische diensten vertrouw ik niet. Ik zie ook genoeg reclame voor Yandex…
Europa=Whatsapp.
Amerika=SMS ( bijna alle abo’s daar hebben onbeperkt smsen)
Azie/China=WeChat/Line/kakoatalk
Ik denk dat het te laat is voor WeChat om nog hier door te breken in Europa. Ik had gehoopt dat het aantal gebruikers zou dalen sinds ze echt abonnementen bij Whatsapp gaan invoeren, maar mensen en vooral Nederlanders zijn aardig honkvast. En ik snap het ook wel, Whatsapp werkt gewoon goed ( heb wel nog last van wifi bug..nog steeds met Ziggo..bekend probleem schijnt het te zijn).
Waarom zou iedereen massaal overgaan? Voor het videobellen? Nope. Mensen willen gewoon een goede makkelijke berichten app, en dat is Whatsapp. Ken genoeg mensen die niet eens wegwijs zouden met al die feautures die WeChat heeft. Mijn oma van 75 bijvoorbeeld, die snapt Whatsapp maar niet een WeChat. Zeker weten. Kortom, Whatsapp zal de komende jaren nog wel blijven heersen.
Whatsapp heeft al 300 miljoen gebruikers…
Geweldige App…gebruik het al paar maanden, ben zeer tevreden over!! Jammer dat vele nog gehecht zijn aan whatsapp ( ook goeie app daar niet van) WeChat kan idd veel meer! o.a. Live chat dat vlekkeloos zijn werk doet!
En hij kan op een Tablet!
Hoe meer concurrentie op de markt, hoe innovatiever men wordt! Alleen maar goed… Ik vind het altijd prettig als ik kan kiezen uit verschillende smaken! Na ff Googlen e.e.a. gevonden:
In tegenstelling tot WA kun je de boel ook op je PC laten draaien: http://www.androidappsforpc.com/wechat-for-pc-download-computer-windows-7-8/. Of m.b.v. je PC: https://login.wechat.com/faq_webwx?lang=en_US. Zit je niet aan een telefoonnummer vast!
Geen haar op m’n hoofd…
Ga ik die dwerg nu ook al in spotjes zien? He wat jammer nou..
Dim op zijn best:
“Wanneer we even door de zure appel van het design doorbijten”
Heerlijk die woordspeling.
Leuk maar ik blijf wel bij whatsapp let maar op straks heeft het evenveel gebruikers als whatsapp of meer krijgen ze ook storingen af en toe, en dan ineens wechat word betaald 90 dollar cent per maand ineens.
Aan begin is alles gratis na tijdje als het zo populair word gaat het ook betaald worden en dat is logisch.
En wie zegt dat die Chinezen wel netjes met mijn gegevens omgaan! Nou lopen we “allemaal” te klagen dat onze privé gegevens op straat liggen en dan wel klakkeloos zo’n app installeren….., mij nog niet gezien!
Gebruik WeChat nu een paar maanden omdat ik veel Chinese contacten heb. Werk prima en interface (HTC ONE) geen belemmering. Moments functie is met name in China een leuke toevoeging omdat FB daar nog steeds in de ban is. Enige wat ik me serieus afvraag is og foto’s automatisch gecomprimeerd worden zoals bij WhatsApp. Iemand?
Waar is de functie share this app with whatsapp?
Ik gebruik dit al jaren, maar ik gebruik ook whatsapp.
Voor mij is WeChat handiger en uitgebreider, maar gebruik WhatsApp iets meer omdat meer mensen die ik ken dit gebruiken
Inloggen??,ben ik er alweer klaar mee.. whats app werkt voor ons prima hier, in nederland. hier gebruikt ook iedereen het,lekker houden zo!! Waarom overstappen als iets goed werkt.
De interface kan inderdaad nog wat verbeteringen gebruiken maar qua functionaliteit is het een 10x betere app.
Leuke app. Ik gebruik het ook sinds kort. Maar op sommige low ends mobiels zoals de Galaxy y doet hij het niet. En niet iedereen die ik ken gebruik het nog. Me gezin wilt er nog niets van weten die vinden wa veels te handig en willen dus ook niet over stappen omdat bijna iedereen wa heeft. Ik gebruik liever ook wa. Maar ik gebruik liever tango en oovoo voor het videobellen omdat de kwaliteit ook stukken beter is dan wechat.
Leuk voor die chinezen maar ik hou het lekker bij whatsapp