Storing Gmail, YouTube en Drive
Google kampt met een storing, die ervoor zorgt dat in de browser een aantal diensten niet meer te bereiken zijn. Niet alle gebruikers hebben er last van, maar er zijn steeds meer meldingen te vinden van mensen die problemen ervaren.
Dit zou te maken hebben met een instelling in Google Chrome die op dit moment getest wordt. Door deze uit te schakelen zou alles weer naar behoren moeten werken.
Het gaat hier om het zogenaamde QUIC-protocol, dat gebruikt wordt om browsen in Chrome sneller te maken. Dit wordt gedaan door gebruik te maken van meerdere, gelijktijdige verbindingen om content sneller te laden. De functie is niet nieuw, QUIC werd in 2012 geïntroduceerd en in 2013 werd er verder mee getest in Chrome. Deze optie is niet voor iedereen ingeschakeld en dat zou ook kunnen verklaren waarom slechts een dele van de gebruikers last heeft van de storing.
Hoe dan ook, QUIC zorgt op dit moment voor problemen, maar er is een oplossing.. Na het uitschakelen van QUIC, moet alles weer naar behoren werken.
1. Ga naar chrome://flags/ in je browser
2. Zoek op ‘QUIC’
3. Klik op uitschakelen
4. Start Chrome opnieuw op
Dit moet ervoor zorgen dat alles weer naar behoren werkt. Heb jij ook last (gehad) van de storing?
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Hier geen probleem met gmail in gronium op een debian machine
ook niet in firefox
glasvezel xs4all
Ja hier ook groot probleem maar met quic opgelost! Bedankt Androidworld!
Gmail was idd een halfuur niet bereikbaar en de verdere dienseten deden het wel hier…Nu alles weer ok zonder de oplossing te gebruiken
Geen last van. Chrome is niet de beste browser op een Mac, dus die laat ik sowieso links liggen.
Ja ?
In Firefox geen enkel probleem met ziggo
Afsluiten en opnieuw opstarten werkte vanmorgen ook (Hangouts, Maps, Cantacts en Gmail liepen vast op Chrome OS). Drive bleef het gek genoeg gewoon goed doen.
Ik had tot nu toe geen probleem met Google Inbox, Google+ en Play Music open in tabbladen. Maar voor de zekerheid dat QUIC protocol (stond op default) toch maar even op disabled gezet. 🙂
Hier ook opgelost met uitschakelen van quic
Wat vreemd is, is dat via 4g hotspot er geen probleem is… Vreemde is vervolgens dat het niet alleen een probleem lijkt bij Ziggo, maar ook bij KPN, etc…. Ergens een probleem wellicht in een internet exchange???
Met “QUIC protocol” uit te schakelen is het probleem opgelost.
Moet “QUIC protocol” later terug op “Standaard” gezet worden of niet?
Problem solved. Bij meerdere sites, langzaam of geheel niet laden
Nouja niet alleen problemen met die sites.
Ook veel andere sites laden erg traag door deze optie . sinds deze optie uit staat weer snel
Storing, storing? Welke storing… Hier werkt alles naar behoren.