Samsung 2025? Maak nu kans op een Music Frame t.w.v. €449!

Samsung wil meer vouwbare telefoons in Europa verkopen

Laura Jenny
Laura Jenny
5 februari 2023, 10:00
3 min leestijd
Samsung wil meer vouwbare telefoons in Europa verkopen

Lees verder na de advertentie.

Samsung wil graag meer vouwbare telefoons verkopen in Europa. Waar het merk in Zuid-Korea ziet dat de foldable-verkopen ongeveer gelijk lopen aan de verkopen van gewone smartphones, lijkt Europa hierin nog wat te moeten ontwikkelen. Het is het plan om dit in 2025 te hebben rechtgetrokken.

De winnaar van de toekomst

In een rondetafelsessie met TM Roh, het hoofd van de mobiele tak van Samsung, gaf de topman meer uitleg over de plannen van Samsung. Hij ziet dat er veel economische onzekerheid is en dat er uitdagingen aankomen die iedereen treffen. Hij zegt: “Hoe we met die uitdagingen omgaan en hoe we ons klaarmaken voor de toekomst, dat is wat bepaalt wie er een winnaar is de toekomst.” Volgens hem was Samsung Unpacked één van de manieren waarop het toonde hoe Samsung met die uitdagingen omgaat, namelijk door de fundamentele ervaringen van gebruikers te sterken en ze te laten zien dat ze op Samsung kunnen bouwen. Dat is juist nu belangrijk, aldus Roh. “Vooral op het gebied van de camera innoveren we flink. Ons signatuur bij Galaxy S23 Ultra is de ‘nightography’: via deze mogelijkheid kunnen we onze video-ervaring zodanig versterken dat het nu goed genoeg is om speelfilms mee te maken.”

Toen hem werd gevraagd naar de concurrentiestrijd met Apple, gaf Roh aan daar verder niet op te antwoorden, maar wel zei hij dit: “Wat andere bedrijven doen heeft geen invloed op onze strategie of welke weg we inslaan. We blijven doen wat we altijd doen. We sterken onze communicatie met klanten en gaan voor een betere mobiele ervaring om zo het meeste waarde te halen uit onze producten.

Smartphonemarkt is verzadigd

Ook werd hem gevraagd naar de mate van druk die Samsung moet voelen in een smartphonewereld die zo verzadigd is. “Het ligt in ons dna om te innoveren en we zoeken dan ook altijd betekenisvolle innovatie. Ik zou het geen druk willen noemen, het is deel van wat wij doen, het is onze missie. Als we het over innovatie hebben, dan hoeven dat zeker niet altijd de ‘wow’-factoren te zijn, het zit hem ook in kleinere zaken. We kijken bijvoorbeeld wel naar andere vormfactoren: we hebben natuurlijk vouwbare telefoons, maar we onderzoeken wat er nog meer mogelijk is.”

Bij innoveren hoort zelf dingen uitvinden. Zou Samsung overwegen om zelfontworpen chips te gaan maken? “Onze processor-strategie voor de premium-lineup is heel helder. We kijken wat de beste oplossing is op dat moment en we bekijken dat steeds weer opnieuw wanneer er een nieuwe gadget in de maak is.” In ieder geval zal Samsung de eerstkomende jaren wat Europa betreft vooral kijken naar hoe het meer foldables aan de man gaat brengen, want dat aantal loopt vergeleken bij de Galaxy-serie wat achter. Hoe het dat precies wil doen, daar deed Roh geen uitspraken over. Wel zien we bijvoorbeeld dat Samsung de foldables heel breed inzet. Er was een stand van Samsung op Dutch Comic-Con met extra aandacht voor de Z Flip 4 en de bovenstaande actie op een high end-beurs in Nederland met een exclusieve variant van de vouwbare telefoon.

Roh kreeg van journalisten een heel uiteenlopend aantal vragen, waardoor hij het wel wat algemeen hield. Maar het is interessant om te horen dat Samsung liever meer balans zou zien in ons werelddeel qua vouwbare toestellen en gewone platte ‘open’ telefoons.

Op de hoogte blijven?

Volg Androidworld nu ook op WhatsApp

Download de nieuwe Androidworld-app!

Reacties

12

Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten

10 februari 2023, 1:56

Je kan ze wel willen verkopen maar willen de mensen ze wel hebben? Geef mij maar een gewone smartphone.

6 februari 2023, 7:47

Volgens mij is het Samsung promotie maand ? OT; ik zou een foldable heel tof vinden maar vind de prijs(zen) (nog) niet aantrekkelijk. En, het aanbod en concurrerende modellen nog wat summier…

5 februari 2023, 18:10

Waarschijnlijk zijn deze modellen daar niet zo belachelijk duur. Of men betaald veel minder belasting dan wij.
Wellicht beide. Maar al met al zou ik mijn S21 ultra niet ruilen voor een Fold 4 om maar wat te noemen. Waarom? Omdat de Ultra een veel betere camera set up heeft, technisch minimaal identiek is, geen bult in het scherm heeft en nog een afmeting heeft welke goed in een broekzak past.

5 februari 2023, 13:37

Dan moet de prijs flink zakken.

Gewist profiel
5 februari 2023, 13:35

Batterij technologie is een blijft met alles moeilijk anders hadden ze al lang geen raketten meer gehad met vloeistof om weg te komen van de aarde. Maar er zal heus wel is een idioot zijn die weer een betere batterij gaat maken. En dan hoef je ook de aarde niet te plunderen van grondstoffen want als we nu allemaal ineens electries gaan auto rijden dan hebben we een heel groot probleem er is niet genoeg electra in de wereld.

5 februari 2023, 12:18

Ik kan me niet voorstellen, dat die opvouwbare telefoons lang meegaan zonder schade op te lopen.

5 februari 2023, 12:03

Kunnen jullie ff kappen met elke keer die grote reclame popup die meer dan de helft van het scherm gebruikt ???

5 februari 2023, 11:59

Ze gaan echt moeten innoveren in nieuwe accu/batterij technologie.? Daar is al jaren niks veranderd. Mijn persoonlijke mening is, wie een oplossing vindt een smartphone en laptop accu te ontwikkelen die minimum 5 dagen mee gaat met 1 volle lading dat deze de heerser gaat worden in de tech industrie de komende jaren