De juli-update van dit jaar voor Samsung-toestellen is er om dingen te verbeteren, maar helaas, het komt ook met een probleem waar je als smartphonegebruiker echt niet op zit te wachten: een flinke leegloop van de batterij. De batterijproblemen komen op verschillende Galaxy-smartphones voor.
Lees verder na de advertentie.
Batterijproblemen op Samsung-telefoons
Waar de juli 2026-update voor Pixel-telefoons juist de sneller leeglopende batterij fixte, daar lijkt het bij Samsung-smartphones het tegenovergestelde resultaat te bereiken. Op het Community Forum van het Koreaanse merk schrijven meerdere gebruikers dat hun toestellen wel heel snel leeg zijn. Zo schrijft een gebruiker: “Ik gebruik de S24 SD-variant. Na de beveiligingsupdate van juli merkte ik dat de batterij erg snel leegloopt. Zorg a.u.b. zo snel mogelijk voor een update om dit probleem op te lossen.”
De klachten lijken vooral te komen van mensen met een toestel uit de S24- en S25-reeks en dan met name de Ultra’s. Het blijkt zelfs bij mensen die hun telefoon minder gebruiken uit te monden in een batterij die erg snel leeg loopt. Er is ook iemand die stelt dat het aan WhatsApp kan liggen, dat in een soort back-upproces vast leek te zitten nadat de update was geïnstalleerd.
Lees verder na de advertentie.
Naast het hard teruglopen van de batterijduur van smartphones is er nog een probleem dat op lijkt te spelen, namelijk dat de telefoon erg snel heet wordt. Er is dus duidelijk een proces op het toestel gaande dat heel veel van het toestel vraagt, waardoor jij een stuk minder van je smartphone mag verwachten. Het is dan ook te hopen dat Samsung snel met een oplossing voor dit probleem komt, want zeker een S24 zal na twee jaar al een iets minder grote batterijcapaciteit hebben, waardoor extra energie die eruit sijpelt niet ideaal is.
Lees verder na de advertentie.
Samsung heeft het probleem nog niet erkend, maar er zijn zodanig veel klachten dat dat waarschijnlijk niet lang op zich zal laten wachten.
Heb jij gemerkt dat je Samsung-toestel ineens aanzienlijk eerder leeg is? Deel het in de reacties.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Ik heb de s24+ en mijn man de A57 en beide worden heel erg warm met het opladen. En lopen snel leeg.
Ook mijn s25 ultra werd enorm warm en liep snel leeg. Ik kreeg vandaag een pop-up dat ik moest herstarten om fouten in apps te herstellen. Vanaf dat moment werkt het weer als vanouds. De oplossing heeft Samsung blijkbaar gevonden.
Ik ook samsung S25 ultra, heel snel leeg en word erg warm na de update. Hoop dat er snel wat aan gedaan word. Dit is niks zo 😔
S25 ultra. Wordt heel heet en loopt veel te snel leeg, zelfs zonder gebruik 2x p d opladen. Samsung: herstelactie graag, en snel… anders is battetij weer leeg…
Had ik ook op mij S24 ultra. Maar nadat ik automatisch backup van WhatsApp uit heb gezet lijkt de accu weer redelijk normaal mee te gaan
S25+ ook dit probleem.
Ook op mijn S23 ultra hetzelfde probleem
Ja precies, hier ook.
Ook op mijn S23 ultra
Ook hier op mijn S21 Ultra ineens supersnel lege batterij. 2x laden per dag waar normaal gesproken 1x per 2 dagen opladen normaal was. Mobiel ook af en toe flink warm. Dacht eerst dat het aan de batterij lag omdat de batterij status ‘zwak’ aangaf. Na vervanging batterij opnieuw status ‘zwak’. Hopelijk komt er een oplossing!
S24plus hier, idd sneller leeftijd dan normaal, en bij opladen knap warm.
Ik heb de S25 ultra maar mijn baterij loopt heel snel leeg en word enorm warm sinds de update
A34 hier, wordt ook snel warm en is snel leeg. Ook zonder intensief gebruik.
Ja , ik heb al jaren een A54 toestel. die heb ik nog steeds omdat het toestel ansich al jaren aan mijn wensen voldoet! maar: ik merk wel steeds vaker dat de batterij duur wel heel snel achteruit gaat; de batterij is vrij snel zeg: op 15% beland . Dus (voor de zekerheid) sluit ik hem dan weer aan het “infuus” aan. Met d snel lader die ik gebruik is het dan ook weer met 2 tot 3 weer op peil.
S25 Ultra inderdaad een probleem met de batterij en erg hete telefoon na een update ☹️
Nu hopen dat het snel opgelost wordt.
Ja, hier ook, warm worden en eind van de middag bijna leeg.
Geen problemen met 2 stuks s24 ultra.