Het lijkt erop dat Samsung een ongebruikelijk plan heeft voor zijn smartwatchupgrades. Op dit moment heb je toegang tot One UI 6 dat gebaseerd is op Wear OS 5, en als je die lijn doortrekt dan zou je One UI 7 verwachten die Samsung dan zou baseren op Watch OS 5.1.

Lees verder na de advertentie.
Geen One UI 7 van Samsung
Dat je niet altijd van verwachtingen uit kan gaan blijkt maar weer uit het volgende gerucht: Samsung zou namelijk One UI 7 willen overslaan. Volgens nieuwe geruchten krijgen we ook geen One UI 6.5 of iets dergelijks en stapt het bedrijf uit Zuid-Korea meteen over naar One UI 8. Mocht dit kloppen, dan is dit de eerste keer dat de Galaxy-maker zo’n stap neemt.
Lees verder na de advertentie.
De reden hiervoor zou echter vrij simpel zijn. Door meteen over te stappen op One UI 8, trekt Samsung de softwareversie recht met wat het uitrolt voor smartphones en tablets. De eerste One UI 8-bèta zou al in juni moeten verschijnen; in elk geval voor mobiele apparaten. Dat is dan ook meteen de reden dat smartwatches geen One UI 7 krijgen: de periode tussen versie 7 en 8 is namelijk zo klein dat het geen zin zou hebben om eerst nog aan One UI 7 voor slimme horloges te werken.
Mocht er toch eerst nog een One UI 7-update voor Samsung Galaxy Watches verschijnen, dan is die versies slechts een paar weken tot maanden relevant. Dus in dat opzicht is het nog best te snappen waarom het bedrijf dit zou doen of op z’n minst overwegen. Dit betekent echter wel dat je nog wat langer moet wachten op de Watch OS 5.1-update voor je smartwatch. Als alle geruchtenmakers het nu bij het juiste eind hebben, dan verschijnt die update pas op het moment dat Samsung de Galaxy Watch 8 lanceert. Dat zou ergens in juli moeten gebeuren.
Lees verder na de advertentie.
Wear OS 6
Maar als je dan toch langer gaat wachten als bedrijf, dan kun je wellicht beter meteen Wear OS 6 (gebaseerd op Android 16) gebruiken als basis voor je nieuwe software. Die versie van het systeem moet namelijk innovatieve design- en gezondheidselementen introduceren. Zoals het er nu naar uitziet zal One UI 8 gebaseerd worden op Wear OS 5.1, die gebouwd is op Android 15.
Wat vind jij van dit vermeende plan van Samsung? Laat het weten in de reacties.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten