Samsung heeft het steeds moeilijker om Apple bij te benen met de verkoop van zijn premium telefoons. In 2021 ziet de fabrikant zijn marktaandeel in het hoogste prijssegment afnemen terwijl Apple kan scoren in belangrijke groeimarkten als India en China.
Samsungs premium telefoons
De verkoopcijfers van smartphonefabrikanten tijdens het vierde kwartaal en het hele jaar 2021 zijn bekend. De marktonderzoekers van IDC merken op dat Apple de meeste smartphones kon verkopen in het laatste kwartaal, terwijl Samsung de grootste bleef als je het hele jaar 2021 bekijkt. Al wist nummer Apple vorig jaar sterker te groeien en beide bedrijven voelen steeds meer de hete adem van het Chinese Xiaomi.
Toch is eigenlijk het belangrijkste nieuws dat Apples iPhones steeds beter scoren in het premium prijssegment vergeleken met Samsungs Galaxy S-reeks en vouwbare telefoons. In 2020 had Samsung nog een marktaandeel van 29 procent in het premium segment, een cijfer dat nu gedaald is naar 18 procent. Tegelijk ziet Apple zijn marktaandeel in dezelfde periode groeien van 63 procent naar 79 procent.
Apple in de groeimarkten
Het bedrijf van CEO Tim Cook heeft dit in de eerste plaats te danken aan het succes in opkomende markten. Apple zag zijn verkoop met 40 procent groeien in China, dat nu goed is voor 21 procent van de totale verkoop. Dat blijkt uit cijfers van Counterpoint. Het bedrijf weet het premium segment van China te veroveren door marktaandeel over te nemen van Huawei. Samsung is daarentegen niet zien in de top vijf van dat land.
Maar ook in India weet Apple te overtuigen. Het is opvallend dat Samsung daar enerzijds driemaal zoveel telefoons verkoopt, wat het te danken heeft aan zijn Galaxy A- en M-reeks van middenklassers en budgettelefoons. Anderzijds is het wel Apple dat de hoogste omzet behaalt met 1,8 miljard euro, vergeleken met 1,7 miljard voor Samsung. Dat merkte Bloomberg op.
Nieuwe kansen in 2022
Samsung staat dus voor een uitdaging met de Galaxy S22-toestellen die op 9 januari worden voorgesteld. Mogelijk kan het bedrijf meer mensen overtuigen nu de Note-reeks een tweede leven leidt in de Galaxy S22 Ultra.
En later dit jaar verwachten we weer een nieuwe generatie vouwbare telefoons, een nieuwe productcategorie waar Apple zich nog niet aan waagde. Samsung blikte eerder al tevreden terug op de verkoop van zijn foldables, die het sinds vorig jaar beter doet dan de Note-reeks in 2020. Het bedrijf behaalde in het laatste kwartaal van 2021 een recordomzet, dat raakte vorige week bekend.
Wat denk jij? Ben jij enthousiast over wat we dit jaar van Samsung gaan zien in het hoogste prijssegment? Laat het ons weten in de reacties onderaan dit artikel.
Reacties
Inloggen of registreren
om een reactie achter te laten
Heb de Nokia X 20. Moet zeggen dat ik met gemak 3 dagen uithoud met batterij. Game nooit natuurlijk op mijn mobiel. Zit op Android 12. Beveiliging van december. Wat wil je nog meer. en dat voor 250 euro. En 4 jaar ondersteuning van Google op dit model via Nokia.
Ik heb de FE reeks nooit begrepen. Waarom, die in het leven geroepen is, geen kat die het weet. De A reeks is tegenwoordig voor het gros van de mensen goed genoeg. Komt daar nog eens bij dat de gewone S steeds minder inovatief is. Samsung blijft op dat gebied achter op andere zelf veel goedkopere merken. Wat boeit het tegenwoordig nog dat de cpu enkele mhz sneller is dan het vorige model. Die zijn al enkele jaren snel genoeg. Niemand die dat merkt. Dat Apple het nog steeds goed doet komt door het grote aantal Apple schapen ?. Ik vraag me af of de S22 de moeite gaat zijn. Waar je nog op kan scoren is de batterij, laadtijden etc etc. Het wordt natuurlijk ook steeds moeilijker om ieder jaar met iets nieuws te komen. Maar breng dan ook geen 30 toestellen per jaar uit met marginale verschillen.
Ik snap eerlijk niet waaromensen alleen maar slechte dingen ziet voor Samsung. Ze hebben letterlijk recordomzet gedraaid.
Anyway wat ik denk is dat Samsung meer onderscheid moet maken tussen de S serie en de andere lagere series. Hoe beter de A serie wordt, des te minder reden is er om een S serie te kopen. Ze zouden kunnen proberen om de lagere series onder te brengen onder een sub-merk, net zoals Huawei altijd deed met Honor. Op die manier kunnen ze hun merk focussen op het premium imago, en het grote geld binnenhalen uit dat andere merk.
Misschien ook eens minder stort vloed aan modellen op de markt brengen.
De S21FE is nog niet uit of we brengen de S22 uit. We nemen afscheid van de Note .. O nee toch niet laten we hem nu maar terug brengen in de vorm van S22 Ultra. Wat wil je nou Samsung?
Tevens vind ik het update beleid heel wazig. Het ene toestel loopt al op Android 12 en beveiligings update februari terwijl het andere nog op december zit (o.a. note 10). 4G versie wel 5G versie niet? Is toch geen touw aan vast te knopen? Waarom worden dan de updates niet centraal per wereld deel uitgebracht? En dan nog de verschillen in brandend en onbrandend? Het zijn toestellen waar je dik geld voor neer legt dan mag je toch wel wat verwachten?
Ik kijk uit naar de S22 Ultra,maar gezien de prijs en update beleid denk er wel langer over na.
De prijs een paar 100 euro verlagen van de toestellen en ze lopen Apple zo weer in
Ik zie het zo: samsung verkoopt mobiels in elke prijsklasse en apple verkoopt ze alleen maar in het premium prijssegment.Ik heb zelf nu een S20 ultra maar zou zo naar een A serie over kunnen stappen.
Misschien een prijsverlaging en een minder opdringerige Samsung software, die je voortdurend het Samsung ecosysteem probeert op te dringen?